asharot

Jaka cena za docieplenie budynku ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asharot    446

Ile na dzień dzisiejszy biorą fachowcy od m² za kompleksowe docieplenie budynku mieszkalnego ? Styropian 10cm z tynkiem silikonowym


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Grubość styropianu chyba nie ma wpływu na cenę robocizny kwadratu, w zeszłym roku z tego co kojarzę była stówa za kwadrat, oczywiście sama robota. Materiał możesz sobie sam policzyć ale 10 cm to za mało na mieszkalny, teraz daje się 20-25.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
14 minut temu, mikad napisał:

Grubość styropianu chyba nie ma wpływu na cenę robocizny kwadratu, w zeszłym roku z tego co kojarzę była stówa za kwadrat, oczywiście sama robota. Materiał możesz sobie sam policzyć ale 10 cm to za mało na mieszkalny, teraz daje się 20-25.

A co się szczypać metr tego styropianu dać  a co.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37
mikad napisał:

Grubość styropianu chyba nie ma wpływu na cenę robocizny kwadratu, w zeszłym roku z tego co kojarzę była stówa za kwadrat, oczywiście sama robota. Materiał możesz sobie sam policzyć ale 10 cm to za mało na mieszkalny, teraz daje się 20-25.

Jak nowy dom to można dać 25cm, a jak stary na półtora pustaka to 10 cm wystarczy.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
46 minut temu, Mateusz1q napisał:

100 zł za m2? a czlowiek głupi ryje w tych piachach

Teraz to pewnie i drożej, w zeszłym sezonie tyle wołali.

22 minuty temu, Patrykxd napisał:

Jak nowy dom to można dać 25cm, a jak stary na półtora pustaka to 10 cm wystarczy.

Ciekawa teoria, znaczy się obecnie budowane domy z suporka klejonego praktycznie bez szczelin mają większą stratę ciepła niż te stawiane kiedyś z pustaka żużlowego kładzionego na błoto. To można ocieplić piątką jak w latach 90, też wszyscy mówili że wystarczy a jak ktoś kładł 15 to się w czoło pukali.

  • Thanks 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

170zl z materiałem na gotowo styropian organika Gold 20cm, kołki, klej, siatka, klej, grunt, tynk Silikonowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
3 godziny temu, mikad napisał:

Teraz to pewnie i drożej, w zeszłym sezonie tyle wołali.

Ciekawa teoria, znaczy się obecnie budowane domy z suporka klejonego praktycznie bez szczelin mają większą stratę ciepła niż te stawiane kiedyś z pustaka żużlowego kładzionego na błoto. To można ocieplić piątką jak w latach 90, też wszyscy mówili że wystarczy a jak ktoś kładł 15 to się w czoło pukali.

Oczywiście, że na mur w 1,5 pustaka nikt nie daje więcej jak 10 cm. Jak masz dom w jeden pustak to 25 cm jak najbardziej. Tym bardziej, że mury w 1,5 sa budowane na zakładkę więc szczelin żadnych nie ma. A i często ludzie w środek po t e 5 cm styropianu dawali. A i żeby ktoś z żużlaka chatę budował to też za bardzo nie widziałem. Cegła lub suporeks. Chyba, że chata jakaś bardzo stara.

PS 25 cm to w wielu starych domach pod okap się nie zmieści. Lub mało co tego okapu zostanie.

Edytowano przez hubertuss
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Styropian to główny  składnik ocieplenia, elewacji na którym NIE MOŻNA OSZCZĘDZAĆ. 15 cm grafitowego styropianu i będzie Pan zadowolony. Sam sprawdzałem budyki kamerą termowizyjna, straty cieplne wyraznie widoczne. Najlepsza wełna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
juzek89 napisał:

Sam sprawdzałem budyki kamerą termowizyjna, straty cieplne wyraznie widoczne. Najlepsza wełna.

Jeżeli mogę spytać, jaki to był model kamery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak już to ogólnie i w kona warto zainwestować porządne. Przez okna w większości więcej ucieka jak przez ściany zwłaszcza gdy np na 1,5 pustaka mamy już nawet te 10 cm styropianu. To wtedy przez okna i tak więcej ucieka niż by było powiedzmy zamiast 10 cm 15 cm styropianu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj