Młody1997

Dodanie redlic w siewniku Amazone D7

Polecane posty

Młody1997    47

Witam. Stoję przed zakupem siewnika. Głównie nastawiam się na nowszego Poznaniaka (po 1990 r.) na skrzyni olejowej. W grę wchodziłby również jakiś zachodni Amazone D7, Nordsten, Fiona, Hassia, ale czy da się do nich dorobić dodatkowe redlice tak żeby odstęp był nie większy jak 11,5 cm jak w Poznaniaku? Zależy mi na tym, żeby rośliny były rozmieszczone w rzędzie w większych odstępach, a widok międzyrzędzi 15 cm na V/VI klasie do mnie nie przemawia. Zależy mi na dokładności wysiewu np. w życie hybrydowym albo w przyszłości rzepaku. Jakie rozwiązanie polecacie? Mogę przeznaczyć na to powiedzmy do 7 tys. maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Źle myślisz  zwłaszcza że piszesz o siewie żyta hybrydowego i rzepaku. 

Z resztą np taka hassia ma rozstaw 12,5cm, więc nie ma nad czym się rozwodzić bo to 1cm różnicy.

Hybryda przy siewie tych 40 czy więcej kg potrzebuje miejsca więc te 1 czy nawet 3cm różnicy jest bez znaczenia po zagęszczeniu łanu.

Rzepak I tak przy rozstawie 11cm należałoby siać co 2 rajkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość siewników ma 12,5 cm musisz paczyć ile mają radlic bo nieraz się trafiają ze mają więcej lub mniej  mam nordstena cld 2,5 m to standardowo ma 21 radlic co 12 cm a ja mam 19 i mam radlice co 13,6 cm tylko ze nordsten ma mechaniczną skrzynie a te nowsze mają bezstopniową       

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Ja w swoim D7 mam co 15 centymetrów redlice i w czym to przeszkadza? Miałem 15 redlic na te 2.5 metra ale dokupiłem dwie. Nawet jakby miał mniej to przecież można sobie dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, ovi napisał:

Widziałem kiedyś amazonke co miał 36 radlic

NA ILE METRÓW?

6 godzin temu, Agrest napisał:

Z resztą np taka hassia ma rozstaw 12,5cm, więc nie ma nad czym się rozwodzić bo to 1cm różnicy.

ale która?, bo miewają różna ilośc redlic, czyli rozstaw tyz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Model bez znaczenia bo jak i amazone mogą mieć różne ilości redliczek, ale moim wypadku DKL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206
Pafnucy napisał:

2 godziny temu, ovi napisał:

Widziałem kiedyś amazonke co miał 36 radlic

NA ILE METRÓW?

6 godzin temu, Agrest napisał:

Z resztą np taka hassia ma rozstaw 12,5cm, więc nie ma nad czym się rozwodzić bo to 1cm różnicy.

ale która?, bo miewają różna ilośc redlic, czyli rozstaw tyz.

3M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj