yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

maly00    26

To już sam nie wiem gdzie lepiej. Podobno kgs ja należę pod Krasnystaw już ma zakończona kontraktację. Chętnych nie brakowało. U Niemca jeszcze jest trochę luzu skoro chcą kontraktowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Skoro KGS ma zakończoną kontraktację to wyboru nie masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    66

Niektórzy to mają dobrze ja mam wybór Nordzucker albo wcale, a tak trochę przekąsem w zeszłym roku wszystkim się nie opłaciło a teraz nagle sporo chętnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
12 godzin temu, miwigos napisał:

Podpisana umowa jest

No i co z tego? W ubiegłym roku też była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Podpisałeś podwyżke, na obniżenie ceny nie musisz się godzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Bo obniżą (właściwie już obniżyli) cenę zgodnie z umową i nikogo nie będą pytać o zdanie. W minionej kampanii było niby 50 euro. W przyszłej jest 45 euro (pozakwotowe też tańsze), na żadne dodatkowe premie bym nie liczył - i już mamy cenę niższą, ale teoretycznie jest wyższa bo cena podstawowa wynosiła 37 euro. Była jakaś przesłanka do obniżenia cen buraka? - nawozy i paliwo nie staniały, nasiona 20% do góry, ŚOR pewnie też, usługa zbioru też nie będzie tańsza, a burak na przyszłą kampanię tańszy. Jedyną przesłanką do obniżenia cen buraku jest taniejąca pszenica, kukurydza, rzepak. Powtórzę to co pisałem wcześniej - Producent Cukru może w pewnych granicach zmieniać cenę buraka nie łamiąc przy tym zapisów umowy.

Takie są fakty. I nie pisać mi tu że nikt mnie nie zmusza do siania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
27 minut temu, miwigos napisał:

Podpisałeś podwyżke, na obniżenie ceny nie musisz się godzić

Oczywiście, że nie musisz. Dostaniesz w zamian 20% zanieczyszczeń i cukier 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
Napisano (edytowany)

Przesadzasz, jeszcze nigdy nie było zniżki ceny, nie będzie środków to nie będziemy siali buraków , chyba że conviso, ale musze poprawić plonowanie tych odmian , 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
35 minut temu, jacek1296 napisał:

Oczywiście, że nie musisz. Dostaniesz w zamian 20% zanieczyszczeń i cukier 14.

Nie zrobią tego. Na cukier jest ssanie, co widać po dużych inwestycjach w magazyny, a sukcesywnie wycinają środki chemiczne dla buraka i ochrona będzie coraz trudniejsza. 

@miwigos, Safari w sprzedaży do końca czerwca, zasiejesz Conviso szybciej niż Ci się zdaje.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
1 godzinę temu, wlamaj1 napisał:

Bo obniżą (właściwie już obniżyli) cenę zgodnie z umową i nikogo nie będą pytać o zdanie. W minionej kampanii było niby 50 euro. W przyszłej jest 45 euro (pozakwotowe też tańsze), na żadne dodatkowe premie bym nie liczył - i już mamy cenę niższą, ale teoretycznie jest wyższa bo cena podstawowa wynosiła 37 euro. Była jakaś przesłanka do obniżenia cen buraka? - nawozy i paliwo nie staniały, nasiona 20% do góry, ŚOR pewnie też, usługa zbioru też nie będzie tańsza, a burak na przyszłą kampanię tańszy. Jedyną przesłanką do obniżenia cen buraku jest taniejąca pszenica, kukurydza, rzepak. Powtórzę to co pisałem wcześniej - Producent Cukru może w pewnych granicach zmieniać cenę buraka nie łamiąc przy tym zapisów umowy.

Takie są fakty. I nie pisać mi tu że nikt mnie nie zmusza do siania...

Bo nie zmusza. Nie pasuje - nie siej.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
52 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Nie zrobią tego. Na cukier jest ssanie, co widać po dużych inwestycjach w magazyny, a sukcesywnie wycinają środki chemiczne dla buraka i ochrona będzie coraz trudniejsza.

Zobacz ilu chętnych na buraka. Zarobić ma cukrownia, Ty niekoniecznie. Co cukrownie obchodzą Twoje koszty. Środki wycinają w każdej uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
Napisano (edytowany)

Skoro kiepsko zarabiają po podwyższeniu cen za buraka, to z czego inwestują? Przez ostatnie lata sprawdzali, jak daleko mogą się posunąć z obniżkami za surowiec. Granica bólu została przekroczona, cenę podnieśli i obecni plantatorzy super zadowoleni, bo "aż tyle dołożyli", ale że przez co najmniej ostatnie 5 lat byli ostro dymani już wielu nie pamięta. Dzięki temu wybiegowi już nie będą mieli problemu z wczesnymi i późnymi dostawami, bo "jak ci się nie podoba termin, to mamy 5 na twoje miejsce". Kampania od początku września do końca stycznia, a w miejsce maruderów nowi gniewni. :)  Ciekawe czy Ulman za bezgraniczne poparcie również zostanie doceniony odstawą w styczniu wzorem plantatorów z Kluczewa, cukrem 13% i zanieczyszczeniami 15%. Szczerze na to liczę, niech pozna "słodkie" tajemnice kampanii buraczanych i przekona się na własnej skórze czy wszystko co wypisuję to bzdury i teorie spiskowe.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ostatnie 4 lata nigdy cukier nie spadł poniżej 16,2  a zawsze były kopane 25.09-10.10. Zanieczyszczenia musiał bym sprawdzić ale w tym roku lekko ponad 6 a w najgorszym chyba niecałe 9%. 3 lata miałem ponadlimitowe przy 70t/ha. Jak się czyta forum to widać o co chodzi. Przy presji chwościka trzeba porządnie chronić a nie prysnąć raz jakimś badziewem i liczyć że się uda bo kiedyś tak sie robiło i było dobrze. Kto dba ten ma.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Nie zrobią tego. Na cukier jest ssanie, co widać po dużych inwestycjach w magazyny, a sukcesywnie wycinają środki chemiczne dla buraka i ochrona będzie coraz trudniejsza. 

@miwigos, Safari w sprzedaży do końca czerwca, zasiejesz Conviso szybciej niż Ci się zdaje.

Tylko zobacz do kiedy rejestrację ma conviso 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Panowie jak z jakością wysłodków? u mnie chyba jakieś przemarznięte przywieźli bo psują się na potęgę 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
19 minut temu, Ulman napisał:

Ostatnie 4 lata nigdy cukier nie spadł poniżej 16,2  a zawsze były kopane 25.09-10.10. Zanieczyszczenia musiał bym sprawdzić ale w tym roku lekko ponad 6 a w najgorszym chyba niecałe 9%. 3 lata miałem ponadlimitowe przy 70t/ha. Jak się czyta forum to widać o co chodzi. Przy presji chwościka trzeba porządnie chronić a nie prysnąć raz jakimś badziewem i liczyć że się uda bo kiedyś tak sie robiło i było dobrze. Kto dba ten ma.  

Ulman ty nie jestes jakims inspektorem albo kolegą inspektora ,albo pracownikiem cukrowni,ze takie parametry masz?bierzesz średnią z 4 lat i zawsze podeszło Ci kopanie między 25.09 a 10.10?ja to miałem pazdziernik a za rok 24 grudzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Jak mam zawsze dobry burak to i inspektor pójdzie na rękę. 2x deklarowałem się na wczesny odbiór, raz miałem 15.10 a raz na borowinach przerwali bo nie było warunków to skorzystałem.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Pajej napisał:

Tylko zobacz do kiedy rejestrację ma conviso 

Jeżeli faktycznie Conviso zabiorą (w obrocie do 2026 roku) to zostanie tylko pielnik i etofumesat.  Uważam, że Bayer postara się o przedłużenie zezwolenia, bo Conviso będzie jedynym sensownym rozwiązaniem dla dużych gospodarstw.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

I tego się boje.

Będziemy jeść cukier z Ukrainy, bo mam nie dadzą uprawiać. Paranoja 

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
Napisano (edytowany)

Nie dzdzą rady tyle zasiać żeby do nas wystrczyło

Burak w przyszłośći nie będe siał jak nie będzie środków , wszystko zależy czy będzie się opłacało, teraz pomału trzeba się uczyć jak pryskać tymi nowymi środkami

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
Napisano (edytowany)

Ja był nauczony do starych b...l

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

W sudecuker na moim terenie umowa na 43.75 euro netto.nie wiem jak kgs. Czy to prawda że w kgs wychodzi większe zanieczyszczenie?

I co lepiej wybrać tradycyjna uprawę czy conviso? Nasiona droższe dwa razy ale ochrona tańsza 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
13 minut temu, maly00 napisał:

W sudecuker na moim terenie umowa na 43.75 euro netto.nie wiem jak kgs. Czy to prawda że w kgs wychodzi większe zanieczyszczenie?

I co lepiej wybrać tradycyjna uprawę czy conviso? Nasiona droższe dwa razy ale ochrona tańsza 

 

tak, w kgs nasiona tanie a ochorna 4 razy droższa,ewentulanie wcale jej nie ma,bo wycofują substancje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj