yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Alio    116
10 godzin temu, Jano7711 napisał:

Jaką dawkę chlopyralidu dajesz w 2 zabiegu?

Od kilku lat jadę swoim utartym schematem jeśli chodzi o tą substancję.

1 zabieg dodaję 10 gr/0,2l drigi 15 gr/0,3l i trzeci zwykle 25 gr/0,5l Żadnych problemów z samosiewami zbóż a i na przypadkowy perz też wystarcza. Dzięki temu pozbyłem się dodatkowego zabiegu samym chlopyralidem z super efektem bez szkody dla buraków.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 1.05.2022 o 08:32, hardkor113 napisał:

Z tego co wiem jeśli przedawkujesz oblix to skutkiem ubocznym jest sklejanie lisci. U kolegi to miało miejsce i sporo buraków wypadlo

Tak miałem w zeszłym sezonie.Po 0,4l/ha Ethofolu objawy,jak wspomniałeś.

Żaden "naganiacz" nie wpadł na tą przyczynę.W tym roku też tak machłem i buraki po tygodniu żółkną na równi z chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Po 0,4 Ethefolu napewno ich nie przypalisz bo to tylko 200g substancji. Ja spokojnie dalej 300g i nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515
10 godzin temu, Alio napisał:

Od kilku lat jadę swoim utartym schematem jeśli chodzi o tą substancję.

1 zabieg dodaję 10 gr/0,2l drigi 15 gr/0,3l i trzeci zwykle 25 gr/0,5l Żadnych problemów z samosiewami zbóż a i na przypadkowy perz też wystarcza. Dzięki temu pozbyłem się dodatkowego zabiegu samym chlopyralidem z super efektem bez szkody dla buraków.

Od kiedy lontrel działa na jednoliścienne, raz w życiu dodawałem na chabra do betanalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roLnik_pk    9

Ile gram dać safari na drugi zabieg? Pójdzie powertwin 1l Goltix tytan 1l Venzar 0.25 Sarbet 0.4 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
Dnia 3.05.2022 o 14:51, androproteam napisał:

Ile kosztuje jednostka nasion conviso z herbicydem? 

Nasiona ok 1500 a oprysk 280. W dużym skrócie  nasiona 1800 plus oprysk 280= 2080 na ha. A to na nie koniec kosztów. Robak grzybówka ew jakiś pesz i cena w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Po jakim czasie chwasty zdychają po betanalu max pro 1.2l i Goltix 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hektar bez Safari(Solidera) chwasty nie padają.Pozostałe 4ha OK.Burak lekko żółty na liścieniach,ale pierwsza para liści się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beryl89    5

czy 20 g safari solo będzie wystarczające na rzepak? w zeszłą sobotę był oprysk, ale słabo bierze rzepak który nie ginie. w poniedziałek bedzię kolejny zabieg 1 l powertwin, 1,5 goltix titan i 0,15 venzar. Buraki 1-2 pary lisci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

czy 20 g safari solo będzie wystarczające na rzepak? w zeszłą sobotę był oprysk, ale słabo bierze rzepak który nie ginie. w poniedziałek bedzię kolejny zabieg 1 l powertwin, 1,5 goltix titan i 0,15 venzar. Buraki 1-2 pary lisci.,cierpliwosci,jeszcze kilka dni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
14 godzin temu, glicer napisał:

czy 20 g safari solo będzie wystarczające na rzepak? w zeszłą sobotę był oprysk, ale słabo bierze rzepak który nie ginie. w poniedziałek bedzię kolejny zabieg 1 l powertwin, 1,5 goltix titan i 0,15 venzar. Buraki 1-2 pary lisci.,cierpliwosci,jeszcze kilka dni

 

Rok temu rzepak siadł po takiej dawce. Dodajcie lontrel na 2 i 3 zabieg? Chce dać 1lpowewltetin 1l Goltix 0.15 wenzar i lontrel z 0.2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
Napisano (edytowany)

Ja dodaję 0.2 bo mam pole z ostrożniem i już przy pierwszym zabiegu szedł chlopyralid. 

Edytowano przez Broody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

W poniedziałek 14 gram safari na dzień dzisiejszy samosiewy rzepaku żółte niektóre zaczynają podsychac. W następnym tygodniu dam goltix z powertwinem na dobicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

U mnie w poniedziałek był 1 oprysk goltix + powertwin + safari 8g i widać, że rzepak trochę przypaliło. Tylko po nauczce z ubiegłego roku wiem, że pewnie by i tak odbił więc dostał jeszcze wczoraj 10g safari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Komosa pięknie rośnie.Oj, będzie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jaka u was sytuacja z szarkiem komośnikiem?  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

U nas trochę go było buraczki ponadgryzane z 5%mysle że nie odbije .Jedno pole przesiane wczoraj w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

solider 0.1 jupiter 1.5 corzal 1L ethofol 0.2 poszło na pierwszą dawkę komosa dalej rośnie będzie problem czy na 2 dawkę mogę zastosować dalej 1.5 jupiter i dodać 0.2 major

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co jest z powyższą mieszaniną nie tak?Po takiej samej "zupie" komosa w fazie 1pary liści tylko lekko nadpalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj