yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

hardkor113    635

Nie mogę screena z telefonu wstawiać jutro wyślę Ci sms z cukrowni

Screenshot_20220404-222701_Messages.jpg


Jednak się udało interpretuj to jak chcesz. Dla mnie jasno napisane że nadwyzka po 35 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

No z tego tak wynika, ciekawe czy tlytko w waszym oddziale czy w calym ksc. ALe raczej ksc ma te same stawki w calym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

U mnie oddział Kluczewo i jestem w ozpbc to od nich dostałem taki SMS, mam nadzieje że tylko dla tych co są w związkach i odprowadzają składki, dla pozostałych cena zeszłoroczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To kto nie jest w związku plantatorów? pisemnej rezygnacji nie robiłem, choć faktycznie składki na fakturze nie ma?

Co do dopłaty z ARiMR to prawda,czy żart primaaprilisowy:Niemcy oprotestowali te dopłaty?info z "konkurencyjnego"portalu rolniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1955
4 godziny temu, Pawlak81 napisał:

To kto nie jest w związku plantatorów? pisemnej rezygnacji nie robiłem, choć faktycznie składki na fakturze nie ma?

Co do dopłaty z ARiMR to prawda,czy żart primaaprilisowy:Niemcy oprotestowali te dopłaty?info z "konkurencyjnego"portalu rolniczego.

Faktycznie cieniasy z Sudzuckera zaskarżyły dopłaty do buraka z budżetów krajowych. Zniesienie kwot produkcyjnych nic nie dało Niemcom więc kombinują jak inaczej wykosić konkurencję. Ciekawe kto kupi ich cukrownie w Polsce, bo moim zdaniem po tym numerze są kompletnie spaleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jednak są składki na fakturze na OZPBC.U mnie 113,5zł.

Opłata stała,czy zależna od kontraktacji?

Spadło deszczu aż 3mm,więc czuć plon buraka :) w kujawsko-pomorskim.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125
Pawlak81 napisał:

Jednak są składki na fakturze na OZPBC.U mnie 113,5zł.

Opłata stała,czy zależna od kontraktacji?

Spadło deszczu aż 3mm,więc czuć plon buraka :) w kujawsko-pomorskim.

 

chyba zależna bo mi się wydaję że u mnie jest mniej. A ile ha siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie  dziś +8 stopni ale na polu jeszcze połacie śniegu którego napadało chyba więcej jak przez całą zimę. Dobrze, że spadł bo już dość sucho się robiło a tak zapasy wody odbudowane. Tym niemniej siew nie wcześniej jak tuż przed świętami bo zimno podają.

Co do ceny to mam przeciek od związkowca, że trwają rozmowy po podniesieniu ceny do 40 ojro. Nie wiem czy mówił prawdę czy tylko się popisywał....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Ksc krasnystaw. Inspektor wspomniał że dużo się mówi o podwyżce na 40 euro w tym roku, bo sporo osób zrezygnowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, miwigos napisał:

A masz zasiane

Tak! Jednak tydzień temu się wyrwałem.Struktura gleby gruzełkowata to nawet wczoraj nie wywiało.

KSC spółka państwowa to i ceny centralnie sterowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Pytanie, praktykuje ktoś coś w rodzaju zabiegu zerowego samym goltixem w celu ograniczenia presji samosiewów rzepaku? Może metamitron opóźniłby trochę jego kiełkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, jakieś pomysły na ochronę herbicydową w tym roku?

W tamtym roku miałem conviso ale cena nasion niezadowala, w międzyczasie wycofali trochę środków, coś doradzicie? Żeby było w miarę niedrogo, ale przedewszystkim skutecznie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj