yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Mateusz1q    1823

Zasiane tydzień temu leżą w suchym i nic się nie dzieje, tam gdzie w mokrym to otoczka pękła ale to 1 na 50. Czekać na deszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830
42 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Zasiane tydzień temu leżą w suchym i nic się nie dzieje, tam gdzie w mokrym to otoczka pękła ale to 1 na 50. Czekać na deszcz?

Przesiewaj, może dostaniesz kolejne 1000zl do ha 🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

na sraczke najlepszy stoperan, jak ktoś głupio robi a później zadaje głupie pytania to jaka ma być odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Muszę zlikwidować rzepak, który był pryskany  po zasiewie srodkiem doglebowym Metazanex 2l+0,2 comand. Dało by radę zasiać buraki po wykonaniu głębokiej orki czy lepiej nie ryzykować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Siew buraków po rzepaku ozimym? Praktykował ktoś? Na drugi rok tak mi wypada i zastanawiam się czy ma to wogule sens. Już nie biorąc pod uwagę tego że szkoda stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, androproteam napisał:

Muszę zlikwidować rzepak, który był pryskany  po zasiewie srodkiem doglebowym Metazanex 2l+0,2 comand. Dało by radę zasiać buraki po wykonaniu głębokiej orki czy lepiej nie ryzykować? 

 

6 minut temu, hardkor113 napisał:

Siew buraków po rzepaku ozimym? Praktykował ktoś? Na drugi rok tak mi wypada i zastanawiam się czy ma to wogule sens. Już nie biorąc pod uwagę tego że szkoda stanowiska.

Możecie spokojnie siać.Testowałem takie rozwiązanie dwukrotnie w 2016(wymarznięcia) i 2017(brak pola). Efekt: rekordowe plony buraków!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
45 minut temu, hardkor113 napisał:

Siew buraków po rzepaku ozimym? Praktykował ktoś? Na drugi rok tak mi wypada i zastanawiam się czy ma to wogule sens. Już nie biorąc pod uwagę tego że szkoda stanowiska.

Siałem tak kilka razy i plon po rzepaku lepszy niż po pszenicy ozimej i mniej samosiew rzepaku niż jak rzepak był 2 lata wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
44 minuty temu, Pawlak81 napisał:

 

Możecie spokojnie siać.Testowałem takie rozwiązanie dwukrotnie w 2016(wymarznięcia) i 2017(brak pola). Efekt: rekordowe plony buraków!

Ale rzepak siany pod koniec sierpnia i do dzisiaj minęło 7 miesięcy i metazanex z comandem nie będą miały negatywnego wpływu na wzrost buraków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeby było ciepło to byś test zrobił.Wysiał z morgę na próbę.W 2016 po Devrinol+Command! poprzeczniak był nie orany-słaby rzepak przesiałem burakami.Rosły normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Venzar do zabiegów używacie tego w płynie czy proszku i jakie dawki? 

Chce dodawać w tym roku do zabiegu Powertin 1l+ goltix titan 1,5l

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

1 zabieg- 1l goltix + 1l powertwin (lub coś innego ale z tą substancją aktywną) + 8g safari (jak jest rzepak)

2 zabieg - 15g safari + 0,25 venzar + (1l goltix lub 1l powertwin zależy jakie chwasty)

3 zabieg- 15 g safari + 0,3l venzar + (1l goltix lub 1l powertwin zależy jakie chwasty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

Czyli w 2 i 3 zabiegu albo goltix albo powertwin, myślałem że oba w każdym zabiegu, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie venzar idzie przedwschodowo razem z glifosatem w dawce 0.2-0.25 kg/ha. W tym roku zjeżdzam z dawką glifosatu do 1-1.5l/ha. Cena wysoka a nie mam jesiennych chwastów tylko samosiewy rzepaku.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
3 godziny temu, miwigos napisał:

Czyli w 2 i 3 zabiegu albo goltix albo powertwin, myślałem że oba w każdym zabiegu, 

W zeszłym roku w 2 zabiegu był goltix  a w 3 zabiegu tylko poszło 20g safari bo było trochę powoju i 0,3 vanzaru. Do wykopków czysto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

juz zasialiscie buraki czy jeszcze czekacie ? kiedy najpozniej mozna siac buraki ? po 10 kwietnia to juz mocno pozno ? i po ile u was usluga siewu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

To zależy od pogody w 2013 siałem buraki 15 kwietnia i miałem najlepszy plon, wszystko zależy od pogody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823
9 godzin temu, warchest napisał:

juz zasialiscie buraki czy jeszcze czekacie ? kiedy najpozniej mozna siac buraki ? po 10 kwietnia to juz mocno pozno ? i po ile u was usluga siewu ?

Pierwszy raz w życiu buraki siejesz dzieciaku? 10 kwietnia to w wielu częściach kraju optymalny termin. Teraz ludzia się coś poprzestawiały sieją 15 marca i narzekają że nasiona nie takie bo słabe wschody haha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
Dnia 28.03.2022 o 20:28, Mateusz1q napisał:

Zasiane tydzień temu leżą w suchym i nic się nie dzieje, tam gdzie w mokrym to otoczka pękła ale to 1 na 50. Czekać na deszcz?

Mówisz o sobie? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W 2021 kolegi buraki,siane 25kwietnia "dogoniły" moje z 31 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj