yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

wlamaj1    186

Nic się nie powinno stać - ja pryskałem 1l/ha Powertwin, 1l/ha Goltix, 0,22-023 Venzar, dobre 15g/ha Grando (Safari), 1l/ha Amigo (adiuwant) i nic się nie stało - buraki w fazie liścieni (mniejszość) i głównie jedna para liści właściwych. Tam gdzie dwa razy przejechałem to odczuły. Na polu z chwastów pozostał oset, nawet "proso" dość dobrze przypaliło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Moje są po zabiegu 1. Betanal + Goltix, w sobotę 2.zabieg dałem Major + Solider i planuje w weekend zrobić jednoliścienne Bagira około 1,2 l/ha. A jakoś jak zaczną wschodzić młode chwasty to polecieć właśnie Betanal 1l + Goltix 1,1l i Venzar 0.2. I nie chce im zaszkodzić :) A kiedy dajecie azot pogłównie?? Mam w planie dać 100kg saletry i/lub 100kg moczniku bo to mi zostało w magazynie A myślę że powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Ja dałem po 250 kg salmagu pod korzeń , teraz planuję dać w swych dawkach 250 kg saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiuszan    7
16 minut temu, michalsoft napisał:

Jaki rejon polski ?

Kujawy ,wszystko ładnie i pięknie tylko zaczyna się już ostro susza i nie widać w prognozie absolutnie deszczu. Bardzo dobre ziemie w większości ,tylko najmniejsze sumy opadowe w Polsce mamy na Kujawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
Napisano (edytowany)
51 minut temu, Kordiuszan napisał:

Adelka kws,siew 12 kwietnia 

IMG_20230524_200555.jpg

Mam ta samą odmiane dzień później siana , duzo mniejsze , warunki są nieciekawe , zimno , ziemia zbita po deszczu , cięzkie wschody

Buraki , kukurydza bez deszczu do połowy czerwca będą dobrze rosły, po co im teraz woda , teraz to zboża potrzebują i troche rzepak

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiuszan    7
1 minutę temu, miwigos napisał:

Mam ta samą odmiane dzień później siana , duzo mniejsze , warunki są nieciekawe , zimno , ziemia zbita po deszczu , cięzkie wschody

Przy siewie miałem akurat idealnie warunki , wilgoć była ciepło przyszło i równe wschody po około 10-12 daniach. Jak były malutkie nie dostały przymrozków. Teraz tylko deszczu potrzeba nie tylko w burakach ale też w pozostałych uprawach,bo susza znów się zapowiada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
10 godzin temu, michalsoft napisał:

Ja dałem po 250 kg salmagu pod korzeń , teraz planuję dać w swych dawkach 250 kg saletry 

A azotany ci nie wychodzą duże?  W P&L urywają z ceny więc już widzę nie wielu pogłównie sieje i ilości nie duże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie kilka lat temu jednemu to 30 % ceny zabrali i więcej nie zasial juz buraków.  Cos czuje ze w tym roku z racji wysokich cen bedzie słaba polaryzacja i wysokie azotany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19
miwigos napisał:

Wcześniej nic nie dostały, to bardzo mało

Wcześniej dostały 280kg Saletrosanu i 200 kg Polidapu więc nie tak mało. Teraz nie wiem ile dać żeby nie przesadzić 🤷‍♂️🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
Napisano (edytowany)

Siew bezorkowy po 2x gruber swoim sprzętem 14.04 odmiana chyba valzer.. rejon ltm/lhr 

20230525_102815.jpg

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Raczej wydaje bo to może taka odleglosc między nimi jak ma być a w porównaniu do tych braków na zdjęciu tutaj to tak moze wyglądać..  jakby nie było najgorsze pole w gospodarstwie, 4 klasa, drugi raz buraki i pewnie ładne znowuż będą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36
6 godzin temu, skywalker89 napisał:

Siew bezorkowy po 2x gruber swoim sprzętem 14.04 odmiana chyba valzer.. rejon ltm/lhr 

20230525_102815.jpg

Czym siew i co było przedplonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
Napisano (edytowany)

Siew variosemem z podsiewaczem mikro, poszlo ok 20kg pmx, wcześniej holist pk 400kg 220kg saletry 150kg siarczanu magnezu z tarnogrodu i tydzien temu 170l rsm32. Przedplonem była pszenica oz, a mozna powiedzieć że między plonem był rzepak z facelia,gorczycą i koniczyny.. po żniwach tylko talerzówka i siew zestawem tego co wyzej

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

można na drugi dzień jechać na mszyce sumie alpha gdy dzień wcześniej poszedł herbicyd powertin Goltix? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, roni9411 napisał:

można na drugi dzień jechać na mszyce sumie alpha gdy dzień wcześniej poszedł herbicyd powertin Goltix? 

można nawet mieszać to razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

Bardzo dużo podwojen oraz potrojen jak będzie wyglądała dalszą wegetacja tak zasianych buraków ? Miał ktoś podobny przypadek ?

IMG_20230517_193124.jpg

Bardzo dużo podwojen oraz potrojen jak będzie wyglądała dalszą wegetacja tak zasianych buraków ? Miał ktoś podobny przypadek ?

IMG_20230517_192618.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj