yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

miwigos    3520

Na szkoleniu mówili że musi być orka,  nawet pod kuku sianą na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
2 godziny temu, 85Tomekkk napisał:

Witam.Czy po burakach Conwiso można siac pszenice bezorkowo ,czy musi być orka,ktos to może spraktykował ?

Ja miałem w tamtym roku i żadnych przeciwskazań. Gość z cukrowni co się tymi tematami zajmuje  mówił że ludzie sieją.  Ale gwarancji nikt nie da, bo reprezentatywnych badań takich nigdy nikt nie robił. Bo może trafiłem w dobry rok, albo mniej wrazliwa odmianą. W tym roku też mam to po zniwach się okaże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
5 godzin temu, mds212 napisał:

I juz nie bedzie pkt za uproszczona uprawe :D

Przeciez jesienne uprawy sie nie licza.tylko wiosenne.dla ciebie powinno byc -5 punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

pod buraki na jesieni poszedł obornik kaczy , teraz po 250 kg korn kali na ha , jak dorzuce z 200 kg saletry przed siewem to powinno już starczyc ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
2 godziny temu, 85Tomekkk napisał:

Przeciez jesienne uprawy sie nie licza.tylko wiosenne.dla ciebie powinno byc -5 punktów

ZNowu gowno wiesz a sie wypowiadasz. To co podo pszenice ozima bedziesz wiosna uprawial? :D

Uproszczona uprawa to ze nie wykonuejsz orki pod zasie. Pewnie znowu mylisz ekoschematy z warunkowoscia, wiec radze sie doszkolic

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, albert1991 napisał:

Ja daję 25t indyczego obornika i azotu nie sieje wcale pod buraki.

a jaki inny nawóz dajesz tylko ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

w tamtym roku siałem jako jeden z pierwszych w okolicy, sasiad później o około 10 dni, ja i on mieliśmy porównywanie dobre buraki, więc w tym roku może nie oponznie siewu ale nie będę się aż tak spieszył, pewnie koło 1-3 kwiecień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Jak prognozy się sprawdzą z temperaturą i opadami to trudno będzie znależć okienko do połowy kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jak się wyrobię to w sobotę planuje siać. Powiedzcie, ile razy zasiać poprzeczke żeby ropa miała w miarę miejsce? Ile tam gdzie pryzma, 6? A normalnie 4 razy wystarczy? Siewnik 6 rzędowy.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

6 siewnikó po 6 rządków to musi być , jak pryzma na poprzeczniaku gdzie buraki , a pole długie  to 9 bym zasiał

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, master20002 napisał:

Jak się wyrobię to w sobotę planuje siać. Powiedzcie, ile razy zasiać poprzeczke żeby ropa miała w miarę miejsce? Ile tam gdzie pryzma, 6? A normalnie 4 razy wystarczy? Siewnik 6 rzędowy.

Tak szybko? 

2 godziny temu, miwigos napisał:

6 siewnikó po 6 rządków to musi być , jak pryzma na poprzeczniaku gdzie buraki , a pole długie  to 9 bym zasiał

Nieraz 4 starcza ale z tym 6 to sie zgodzę.a przycze na pocZątku czy na końcu robisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miwigos napisał:

Dwa tryby są , ja siej na końcu poprzecze

2 tryby ale 3 możliwości przestawienia, mój błąd, chodzi mi właśnie o te przestawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Zależy też jakie tarcze w środku ,kiedyś było 6 i 12 cm , po zmianie tarczy 9 i 18 cm, ja mam przerobione zebatki na 20,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

1 marca wysialem  600 kg  cornkali orać to czy agregat wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Skoro masz  tak niskie zasobności to powinneś większość tej dawki zasiac po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
51 minut temu, miwigos napisał:

Skoro masz  tak niskie zasobności to powinneś większość tej dawki zasiac po żniwach

To tylko 1ha reszta była po żniwach  nawozona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    17
Dnia 22.03.2023 o 17:54, miwigos napisał:

Zależy też jakie tarcze w środku ,kiedyś było 6 i 12 cm , po zmianie tarczy 9 i 18 cm, ja mam przerobione zebatki na 20,5 cm

a ja w swoim mam tarczę  co 21cm a usługodawca co mi sieje w mulcz kvernelandem ma co 24cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj