yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

wlamaj1    185

Limit jest - 300 kg. Niechby go sprzedali plantatorom po takiej cenie po jakiej wychodzi z cukrowni - strzelam: może 3zł, może nawet mniej. Przecież jest na pewno jakaś "spółeczka" która zajmuje się handlem - pierwsza marża, hurtownia - druga marża, sklep - trzecia marża (to taka optymistyczna wersja). Sprzedawanie cukru plantatorom po cenie "sklepowej" nie jest OK. Kupuję cukier w cukrowni tylko dlatego że jest lepszy od tego "marketowego"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
10 minut temu, miwigos napisał:

A jest lepszy, na paczce jednej i drugiej pisze Polski Cukier

Niektórzy twierdzą, że w marketowym cukrze więcej wapna. ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185
38 minut temu, miwigos napisał:

A jest lepszy, na paczce jednej i drugiej pisze Polski Cukier

Miałem na myśli ogólnie cukier w marketach, szczególnie ten na którym nie można dopatrzeć się miejsca wyprodukowania, jakaś tam "słodka łyżeczka" itp. Jeśli jest "Polski Cukier" to jakość jest ta sama co w cukrowni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
26 minut temu, Mlody311 napisał:

Mam pytanie czy zaksan 33.5 mozna stosowac przedsiewnie zamiast saletrzaku? 

Przecież to ta sama forma, to czemu by nie ? Aczkolwiek w obecnych zimnych wiosnach nie wiem czy właściwe jest zalecenie aby podawać przedsiewnie azot amonowy.. moim zdaniem lepszy efekt dać od 4lisci przed/po deszczu, o wiele wiele lepszy efekt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

No rzeczywiście ten sam sklad moje niedopatrzenie, juz kilka lat stosuje saletrzak ok300kg przed siewem i ok 200kg saletry po wschodach i jak narazie nie bylo zle 

25 minut temu, skywalker89 napisał:

Przecież to ta sama forma, to czemu by nie ? Aczkolwiek w obecnych zimnych wiosnach nie wiem czy właściwe jest zalecenie aby podawać przedsiewnie azot amonowy.. moim zdaniem lepszy efekt dać od 4lisci przed/po deszczu, o wiele wiele lepszy efekt 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
9 godzin temu, wlamaj1 napisał:

Miałem na myśli ogólnie cukier w marketach, szczególnie ten na którym nie można dopatrzeć się miejsca wyprodukowania, jakaś tam "słodka łyżeczka" itp. Jeśli jest "Polski Cukier" to jakość jest ta sama co w cukrowni. 

Nie kupuje innego , tylko nasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    35

Wapno defekacyjne po ile u Was z cukrowni? Stosujecie? Zawsze węglanowe u mnie idzie, w tym roku po 90 zł/tona z transportem wychodziła ale pH już w końcu stabilizuje i myślę czy warto potem już tylko defekacyjne dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    310

Dziś przyszło dokładne rozliczenie wyliczyłem wszystko i na czysto wyszło 10400zl  z hektara już po odjęciu nawozów i jeszcze mają doliczyć jakieś 4euro na koniec kampanii 😀w tym roku burak ładnie zapłacił 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, dantur96 napisał:

Dziś przyszło dokładne rozliczenie wyliczyłem wszystko i na czysto wyszło 10400zl  z hektara już po odjęciu nawozów i jeszcze mają doliczyć jakieś 4euro na koniec kampanii 😀w tym roku burak ładnie zapłacił 

Jakie plony miałeś?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
46 minut temu, wojtek424517 napisał:

W ksc chyba 41 netto/tona + 6 zł/tona załadunek 

wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
9 godzin temu, dantur96 napisał:

64/h t cukier 14.8

To nie rekordy, jakie nawożenie i ochronę dawałeś? Chyba na oborniku którego nie liczyłeś, inaczej tego nie widzę 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Nie są to rekordy, też zawsze celuję w 65t/ha. Po co nawozić bardziej skoro niektórzy nie dostają w KSC większych limitów niż te 60-65t/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Limity są tylko w głowach, jak ktoś na swoich polach osiąga plony 70+ a limity niby 50-60t to wszystko z głową da się obejść i nie oddaje się za półdarmo buraka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Można a w tym roku na takim obejściu jesteś w plecy.Co nie zmienia faktu ze jeśli jest duży plon to i tak się oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Hmmm, to można obejść i nie oddaje się za pół darmo czy jest się w plecy? :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Rozwiń bo nie do końca jeszcze wiem ocb z tą ich premią.. powiem tak, te 13e to oddają co zabrali przez 2 lata ostatnie, zwłaszcza 2lat temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj