yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Potatoman    0

Witam Panow.

Przygladam sie dyskusji co do rentownosci produkcji buraka w zwiazku z istniejaca sytuacja rynkowa i tak tylko wspomne ze osobiscie nie spodziewalbym sie duzych obnizek cen sprzedazy produktu koncowego w sezonie 2023/ 24 w porownaniu do tego co sie dzieje dzisiaj.  Jak to sie przelozy na Panow cene skupu to juz inna kwestia a cukrownie oczywiscie beda probowac przerzucic cale ryzyko na Panow stad mysle ich chec do kontraktacji z takim wyprzedzeniem. Ja to ogladam niejako z drugiej strony gdzie dzialam poza Polska kupujac gotowy cukier dla innych rynkow niz rodzimy od Niemcow i Francuzow.

 

Edytowano przez Potatoman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
Dnia 2.08.2022 o 10:19, mds212 napisał:

miałeś po buraku poplon. a to ciekawe

Nie zgrywaj debila, polon przed burakami sie sieje

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Pszenica po burakach wykoszona. Dala najlepszy plon z całego gospodarstwa. Zobaczymy za rok jak będzie z plonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj pierwsze parskanie na chwościka-Priaxor 1l/ha.Burak w monokulturze dość spore porażenie,ale i korzeń z 1/4 większy.Myślę,że do 15 października to 40t/ha urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Jak nie popada teraz to wszyscy co mają na górkach to będą kopać buraki ale chyba ćwikłowe. 

Edytowano przez damin1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Ulmanjeśli to do mnie to na poważnie.Ogromna różnica na plus:burak po buraku niż po pszenżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Jak na plus to czemu piszesz o 40 tonach na połowę października? Taki plon to kompletna porażka


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

A czy ty wiesz jak u nas jest sucho, na słabszych glebach buraki całkowicie padły , kukurydza schnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
3 godziny temu, Pawlak81 napisał:

Wczoraj pierwsze parskanie na chwościka-Priaxor 1l/ha.Burak w monokulturze dość spore porażenie,ale i korzeń z 1/4 większy.Myślę,że do 15 października to 40t/ha urośnie.

Dziś miałem likwidacje gradu sprzed miesiąca i tez przy lustracji z likwidatorem zauważyłem pierwsze oznaki chwościka. Będę mieszał „Kiera” 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli nie wymyślą buraków ozimych to trza się zastanowić nad zasadnością dalszej kontraktacji.Ponadto mimo trzech/czterech mocnych zabiegów na większości plantacji występuje zachwaszczenie wtórne.

Na 0,2ha brakło mi cieczy w czwartym pryskaniu i komosa "wydusiła" buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
damin1 napisał:

Najlepszy to znaczy ile? Orales czy siew talerzowym

Nie chce strzelać lac liczbami ale szacuje na koło 8.5 t reszta poniżej tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Pawlak81 W tym sezonie problem jest i u mnie (co prawda dużo zależy od działki na jakiej wypadną bo na nie których od zawsze jest problem na innych go nie ma), sporo musiałem pielić, wiosna sucha mocno była to i środki słabo działały a akurat 3 zabiegi wypadły w tym terminie. Druga sprawa no nośniki, wspomagacze w środkach (betanal), co z tego że powertwin ma dużą ilość w porównaniu do betanalu jak słabo to działa ( to samo zauważyłem nie tylko ja ale i duży gospodarza co do zamienników fungicydów). 

Pany a jak conviso ? 

Bo nie idzie nigdzie konkretnej info uzyskać. W Glinojecku nawet nasion nie było w ofercie, w zeszłym były ale ponoć słabo to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kontynuując:to może jakieś "liściaste" odmiany buraka-co szybko zacieniają międzyrzędzia?Mam WHBC,a kuzyn od lat bazuje na Kutnie.Różnica w pokroju ogromną.

Teraz ,jak NPK drogie to i więcej masy trafiało by do gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Przy dużej ilości liści też masz potężną transpirację w upały. Najlepszym lekarstwem przy niedoborach opadów jest siew w mulcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
Pawlak81 napisał:

Kontynuując:to może jakieś "liściaste" odmiany buraka-co szybko zacieniają międzyrzędzia?Mam WHBC,a kuzyn od lat bazuje na Kutnie.Różnica w pokroju ogromną.

Teraz ,jak NPK drogie to i więcej masy trafiało by do gruntu.

a z czego by ta masa urosła? z powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Dnia 11.08.2022 o 21:10, mds212 napisał:

wow super ale w buraku nie chodzi o liście

Dzięki za informacje… Korzeń adekwatny do wielkości liści…

Dnia 11.08.2022 o 21:14, miwigos napisał:

Co z odmiana , wody pewnie masz opór ziemie napewno dobre

Maribo Everest. Fakt - deszczu im nie brakuje. Jadę zaraz pryskać je miedzią a za 2 tygodnie pójdzie „Kier” 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mała aktualizacja fotograficzna zarośniętej chwastami plantacji buraków - zdjęcie zrobione gdzie trochę buraki widać żeby ktoś nie pomyślał że to nieużytek, jak były małe jakoś to wyglądało ( około 70 km odemnie ale czasami akurat tam przejeżdżam) . Może będę akurat przejeżdżał obok po wykopaniu bo sam jestem ciekaw czy coś tam urośnie.

IMG_20220815_101059.jpg

IMG_20220815_101100.jpg

IMG_20220815_101052.jpg

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

To są jeszcze czyste buraki,w moim rejonie gość ma buraki conviso one i zarośnięte masakrycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Kris1976 Wrzuć zdjęcie jak to wygląda jak masz możliwość. Tu już jest masakra, to tam raczej buraków nie będzie w ogóle. Teraz wiem dlaczego nikt o conviso nic nie mówi, jak i w ofercie brak nasion, bardzo łatwo termin wykonania zabiegu przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj