yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

skywalker89    832

Ja dałem 1 zabieg : 0,25 etofol+1,5l beetup... +9gr safari + 0,050ml venzar +0,1ml olemix +troszkę kwasku cytrynowego, 2 tak samo tylko więcej beetupa dobre 2l, buraki lekko przyjaralo ale chciałem komose załatwić i jest na jakieś 98% czysto I nie planuje pryskac w tym tyg już. Rzepak wymiotło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

venzar bierze rzepaki? tez mam z nim problem a dawalem juz dwa zabiegi po 1l goltix 0.3 venzar i 8g safari a on przypalony i rosnie dalej a burak tez widac ze ucierpial


skywalker89 napisał:

Powinien już być efekt. Ile masz tych buraków? Jak kilka ha to daj se spokój jak pojedyncze sztuki to przejdź i wydziab, bo szkoda już buraków męczyć, bo podejrzewam że tak co sieje xx czy xxx ha na forum nie pyta. Aczkolwiek jakby tak było to dałbym burakom odsapnąć i później walnąć dobre 30g z adiutantem.

30g safari? przeciez burak tego raczej nie przezyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
Napisano (edytowany)

30 g solo bez problemu ,tylko troszke pożólknie już tak dawałem , 1,25 betanalu i 24 g safari i burakom prawie nic nie było

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

Ja narazie tylko jeden zabieg powetwin 1l/ha + metafol 1,3 l/ha + safari 7g/ha + major 0,2 l/ha, udało się krótko po deszczu z samego rana i czysto, teraz czekam na jakiś deszczyk i drugi zabieg, w między czasie jednoliścienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2810    31

1.2l/ha goltix., 1l/ha powertwin, 20g safari, 0.2l/ha venzar i do tego atpolan bio 0.8l/ha I rzepak 4-5 liści padł a buraki bez uszczerbku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36
Napisano (edytowany)

U mnie siew 5 kwietnia, buraki 4-6 liści teraz, zabieg wykonany 10 dni temu, narazie Sahara w Wlkp. Zabieg pierwszy trochę opóźniony był przez brak wilgoci. 

Edytowano przez wojtek424517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co na mszyce dajecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
8 minut temu, Michal9519 napisał:

Co na mszyce dajecie? 

Schopp pi pi p p pro prot 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

dałem 3 zabieg 1l goltix 0.8 powertwin 0.35 venzar i 8g safari jednak bez zadnego oleju. zwalczy mi to rzepak w fazie 2-3lisci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
10 godzin temu, jarekvip99 napisał:

dałem 3 zabieg 1l goltix 0.8 powertwin 0.35 venzar i 8g safari jednak bez zadnego oleju. zwalczy mi to rzepak w fazie 2-3lisci?

I buraki są??? Sporo venzaru jak dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
skywalker89 napisał:

10 godzin temu, jarekvip99 napisał:

dałem 3 zabieg 1l goltix 0.8 powertwin 0.35 venzar i 8g safari jednak bez zadnego oleju. zwalczy mi to rzepak w fazie 2-3lisci?

I buraki są??? Sporo venzaru jak dla mnie...

nie no sa ale rzepak tez i nie wiem czy go venzar wezmie czy za pare dni dac safari i otpolan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Zamiast takiej ilości venzaru dal bym z 15 gram safari i 1.2 goltixu i powinno wyczyścić rzepak.


U mnie po mieszańce powertwin 1l+goltix 1.2l+safari15g+atpolan1.5l ładnie wzięło chwasty. Poprawię jeszcze raz tym samym po deszczach i powinno być idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Zależy czy Venzar płynny 500g/l czy proszek 800g/kg.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ja dalem 0,2 venzaru tego w proszku 1l goltix i 1l piowertwin. Burak poskrecalo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
hardkor113 napisał:

Zamiast takiej ilości venzaru dal bym z 15 gram safari i 1.2 goltixu i powinno wyczyścić rzepak.


U mnie po mieszańce powertwin 1l+goltix 1.2l+safari15g+atpolan1.5l ładnie wzięło chwasty. Poprawię jeszcze raz tym samym po deszczach i powinno być idealnie

a ile dni po takim zabiegu jak zrobilem moge dac samo safari i w jakiej dawce aby wieksze rzepaki wzielo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Schopp pi pi p p pro prot 

Jak dobre wino,leżakuje w piwnicy :)?

(To też gwarantuje sukces w uprawie rzepaku.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

No nie wiem moi drodzy, to jest ten srodek totalny? 2 dawki po 0.5 + olej i tak to wyglada placami. 2 dni minely od 2 zabiegu. Nie wiem co robic, srodka juz nie mam, trzeba by zamawiac przez cukrownie chyba bo Conviso dodaja chyba tylko z nasionami bo ten srodek na nic innego sie nie stosuje.

20220522_083538.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0096    0

cześć panowie mam problem z ostrzenie polnym do tej pory dostał 3.5 setki lontrelu ale jeszcze odbija i tu mam pytanie czym to dobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Freeman10 napisał:

No nie wiem moi drodzy, to jest ten srodek totalny? 2 dawki po 0.5 + olej i tak to wyglada placami. 2 dni minely od 2 zabiegu. Nie wiem co robic, srodka juz nie mam, trzeba by zamawiac przez cukrownie chyba bo Conviso dodaja chyba tylko z nasionami bo ten srodek na nic innego sie nie stosuje.

20220522_083538.jpg

Ja nigdy nie siałem conviso. Z tego co słyszałam widać ewidentnie spóźniony zabieg odchwaszczania, wyznacznikiem jest komosa - faza 2 liści właściwych, później to już po temacie. 

U mnie niestety 30% na jednym kawałku wiatr z piaskim wyciął buraki nawet nie przesiewam bo i tak jeden wiatr i to samo - górka i słaba klasa.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj