yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

hardkor113    637

Dodać atpolanu bio.

Ja chyba dodam jeszcze z 0,15 l lontrelu pomaga niby rozpuścić powłokę na chwastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

W tym roku jest problem z chwastami bo jest sucho a większość środków działa doglebowo. Chwasty maja nalot woskowy co utrudnia działanie środków . W tamtym roku zrobiłem jeden pełny zabieg i po tyg polowe dawki i czysto było . W tym roku po pierwszym zabiegu 1l goltixu 1l powertwina i 0,3 tanaris  pole wyglada jak by nie było pryskane w ogóle  tak słabo to podziałało . Co dodać do drugiego zabiegu żeby dobić chwasta ? Planuje 0,2 venzaru i może tak jak kolego wyzej napisał 0,15-0,2lontrelu żeby wzmocnić działanie ? Oczywiscie po litrze goltixu i powertwina i olej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Przede wszystkim zacznijcie zakwaszać wodę bo środki buraczane uwielbiają niskie ph wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Jakies sprawdzone sposoby , środki na zakwaszenie wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
28 minut temu, renovoltage napisał:

Przede wszystkim zacznijcie zakwaszać wodę bo środki buraczane uwielbiają niskie ph wody

Safari/Solider to raczej odwrotnie... W przypadku sulfonylomoczników wskazane jest zasadowe pH.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
33 minuty temu, Mario81 napisał:

Jakies sprawdzone sposoby , środki na zakwaszenie wody?

Ja daje 0,6-0,7 BuforX /2000l. Zbija pH o ok  1-1,5 stopnia i dobrze zmiękcza wodę. Woda zmienia kolor i po tym widać jakie ma pH porównując ze skalą kolorów na butelce.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

mogę dać w 1 oprysku 25 g safari plus 0.2l lontrelu? czy to będzie za dużo dla buraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Betanal max pro nie potrzebował zakwaszania wody

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Jaka ilością cieszy pryskacie pierwsze i kolejne zabiegi? 200l na ha czy może lepsze działanie będzie przy większej ilości?  Będzie szedł goltix titan i powertwin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

lontrel lepiej dac solo w pełnej dawce(0,35)czy w mniejszych (0,1) w mieszaninie z goltixem( 1l) ,powertwinem(1l) i wenzarem (0,2)? problem jest z chabrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Podobno p&l 38E za tonę buraka. Jakieś oficjalne info ktoś ma, czy jakaś plotka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

Jak ksc nie da 40 euro na ten rok to kłaniam się wychodząc z interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
Napisano (edytowany)

40? Mój próg to 50 a na przyszły żeby w ogóle myśleć o jakimś sianiu tego to 300zl/t.. trzeba w końcu zacząć się szanować.  Do górników mogą dokładać to niech do ksc dokładają, niech wyjdą z podpisywaniem umow w lipcu z innymi warunkami to podpiszą się tylko inspektorzy chyba.

Edytowano przez skywalker89
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Będziesz biadolił jak zawsze a i tak zasiejesz

  • Like 4

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
5 godzin temu, PawelWlkp napisał:

Podobno p&l 38E za tonę buraka. Jakieś oficjalne info ktoś ma, czy jakaś plotka? 

60 ton buraka * 4,67 (kurs euro) * 38 euro = 10647,6 zł

10647,6 zł + 1500 zł dopłaty cukrowej=  12147,6 zł

3,5 tony rzepaku * 4000 zł = 14000 zł

12 ton mokrej kukurydzy * 950 zł = 11400 zł

8 minut temu, skywalker89 napisał:

40? Mój próg to 50 a na przyszły żeby w ogóle myśleć o jakimś sianiu tego to 300zl/t.. trzeba w końcu zacząć się szanować.  

Ty jesteś z tych, o których pisał @RU68. Będziesz siał do końca świata i jeden dzień dłużej, bo będziesz się łudził, że w kolejnym roku w końcu Ci dołożą. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Dokladniema forum sobie pokozaczysz a na spotkaniu grzecznie podpiszesz umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No ale pozakwotowe 34 e podobno. A to daje kolejne 700 euro.  Rzepak to dla mnie odpada bo zajmuje się czym innym i nie mam czasu 20 razy z opryskami lecieć. A czy w żniwa będzie po 4 to się okaże.kazdy sieje co mu pasuje. U mnie coś ostatnio suszę wiosna i na rzepaki ludzie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
Napisano (edytowany)
47 minut temu, JanKrzysztof napisał:

60 ton buraka * 4,67 (kurs euro) * 38 euro = 10647,6 zł

10647,6 zł + 1500 zł dopłaty cukrowej=  12147,6 zł

3,5 tony rzepaku * 4000 zł = 14000 zł

12 ton mokrej kukurydzy * 950 zł = 11400 zł

Ty jesteś z tych, o których pisał @RU68. Będziesz siał do końca świata i jeden dzień dłużej, bo będziesz się łudził, że w kolejnym roku w końcu Ci dołożą. xD

 

53 minuty temu, Ulman napisał:

Będziesz biadolił jak zawsze a i tak zasiejesz

Niet, nie mam pola żeby siać to co 3-4lata, więc musiałaby byc super cena żebym coś wygospodarował.. druga sprawa środki i chwoscik. Trzecia sprawa to musiałem być w tym roku plantatorem żeby podopinać pewne sprawy formalne. Wszystko ma swoje granice. Być może będę miał inne zrodlo utrzymania i kto wie, może sprzedam cały sprzęt w pizdiet i będę sial tylko kuku po ile by nie była 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Poczekajmy do zbiorów , może się okazać że burak będzie najlepiej iołacalny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
14 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

60 ton buraka * 4,67 (kurs euro) * 38 euro = 10647,6 zł

10647,6 zł + 1500 zł dopłaty cukrowej=  12147,6 zł

3,5 tony rzepaku * 4000 zł = 14000 zł

12 ton mokrej kukurydzy * 950 zł = 11400 zł

Najpierw niech się urodzą te ilości do powyższego wyliczenia.Zwłaszcza w kujawsko-pomorskim.Byli plantatorzy łudzą się, że w końcu zacznie padać i buraki nadrobią.Dla rzepaku i ozimin jest za późno?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Na trzeci zabieg planuję dać 1l powertwin, 1l goltix 700, safari 27,5 g, venzar 500 0,25l i Faworyt (chlopyralid) 0,3l. Na pierwszy i drugi zabieg poszedł powertwin z goltixem (1l+1l). Burak jest prawie w fazie dwóch par liści i chwasty niektóre też - także sytuacja poważna. I tu moje pytanie: Czy burak wytrzyma taki koktajl, czy może dać to wszystko w dwóch zabiegach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Najpierw niech się urodzą te ilości do powyższego wyliczenia.Zwłaszcza w kujawsko-pomorskim.Byli plantatorzy łudzą się, że w końcu zacznie padać i buraki nadrobią.Dla rzepaku i ozimin jest za późno?---,Heh pewnie kolega z ...., n,o wlasnie,wyliczenia obiektywne a plony mogą być podobne do dzisiejszego deszczu na kujawach(0),Rzepak ładny na dzis mimo że już redukuje,wiec 5 nie bedzie,pszenice ładne,ale jak za chwile nie popada bedą się kłosic,wiec najpozniej za 2 tyg deszcz,wtedy moze ziarno bysie nabiło i bedzie przyzwoity plon,jesli nie -lipa,pisze z rejonu gdzie występują najmniejsze(lub jedne z najmnieszych)opady roczne.Troche nadrabiają czarnoziemy,ale zle to wygląda

aaaa,buraki,dzis nie mają czego nadrabiać,na dziś obsada dobra,woda aż im w niczym nie pomoże.Może Kolega z innych rejonow,więc może trza pomyślec  o sianiu innych roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
4 godziny temu, Pawlak81 napisał:

Najpierw niech się urodzą te ilości do powyższego wyliczenia.Zwłaszcza w kujawsko-pomorskim.Byli plantatorzy łudzą się, że w końcu zacznie padać i buraki nadrobią.Dla rzepaku i ozimin jest za późno?

Buraki teraz maja dosyć wody, co nie znaczy że deszcz by nie pomógł , czas na druga dawke nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie od siewu, równy miesiąc spadło 10l wcześniej przez 1,5 miesiąca 20l, na razie nie zapowiadają opadów. Więc deszcz by się przydał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj