yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik039    137

Jak to można jeszcze te buraki siać szczególnie dla cukrowni werbkowice heh

Jak to można jeszcze te buraki siać szczególnie dla cukrowni werbkowice heh

Przed chwilą, rolnik039 napisał:

Jak to można jeszcze te buraki siać szczególnie dla cukrowni werbkowice heh

 

Przed chwilą, rolnik039 napisał:

Sorry za podwójne 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Jutro planuje wykonaj zabieg na chwasty taka mieszanina 1,25 beetup flow+0,4l oblix+1,5 goltix titan+ 1l atpolan bio, chwasty w fazie liścieni, ale inspektor mówi że 0,4l oblix to dawką za duża i proponowałby max 0,3, co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Z tego co wiem jeśli przedawkujesz oblix to skutkiem ubocznym jest sklejanie lisci. U kolegi to miało miejsce i sporo buraków wypadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438
Napisano (edytowany)

Betanal dawało sie wieczorem bo nie lubi słońca i wtedy nie szkodzło burakom, ja tego sie trzymam , rzepaki niektóre były 1 para liści właściwych , 6 dni po oprysku i prawie padły,pryskane po południu ale było pochmurno 12 stopni

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Prosba o pomoc plantatorow ktorzy uprawiaja buraki conviso. Czy wykonywac juz zabieg na chwasty?

20220430_154104.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2
14 minut temu, dzemik61 napisał:

Moim zdaniem juz prawie, ale poczekalbym z 2 dni

W tej fazie pisze niby żeby stosować dawkę dzieloną po 0,5 l na hektar ale jest strasznie sucho, nie jestem przekonany czy w takich warunkach środek zadziała, a puki co na deszcz się nie zanosi. Zastanawiam się czy nie lepiej poczekać i zastosować jeden oprysk w zalecanej dawce 1 l na hektar ale zachwaszczenie jest strasznie nierówne. To zdjęcie jest zrobione od granicy, na reszcie plantacji nie ma takiej ingerencji chwastów - jeszcze. Czy nie lepiej więc wybrać późniejszy termin, aż większość chwastów wzejdzie, kosztem nie wyeliminowania tej - wydaje się - niewielkiej ilości pokazujących się teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
14 minut temu, Freeman10 napisał:

W tej fazie pisze niby żeby stosować dawkę dzieloną po 0,5 l na hektar ale jest strasznie sucho, nie jestem przekonany czy w takich warunkach środek zadziała, a puki co na deszcz się nie zanosi. Zastanawiam się czy nie lepiej poczekać i zastosować jeden oprysk w zalecanej dawce 1 l na hektar ale zachwaszczenie jest strasznie nierówne. To zdjęcie jest zrobione od granicy, na reszcie plantacji nie ma takiej ingerencji chwastów - jeszcze. Czy nie lepiej więc wybrać późniejszy termin, aż większość chwastów wzejdzie, kosztem nie wyeliminowania tej - wydaje się - niewielkiej ilości pokazujących się teraz?

0,5 i koniecznie olej, moim zdaniem lepiej zrobić dwa opryski bo jak piszesz jest sucho i chwasty będą długo wschodzić, a też wodę zużywają. Więc nie można pozwolić im się rozbujać. 

Środek zadziała w tych warunkach on działa nalistnie i jest bardzo mocny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2
1 godzinę temu, dzemik61 napisał:

0,5 i koniecznie olej, moim zdaniem lepiej zrobić dwa opryski bo jak piszesz jest sucho i chwasty będą długo wschodzić, a też wodę zużywają. Więc nie można pozwolić im się rozbujać. 

Środek zadziała w tych warunkach on działa nalistnie i jest bardzo mocny

Czyli czekam na pierwszą parę liści komosy i wjeżdżam. Olej to jasna sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
Napisano (edytowany)

powertwin 1l

goltix 1l

ile safari bo rzepaku multum a w zeszłym roku do tego poszlo 55ml solider i ostro przypaliło. Pierwszy zabieg. Buraki w bardzo różnej fazie od 1 pary liści po liścienie i po wychodzące co niektóre dopiero. Samosiewy rzepaku1 para liści.

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, piotrols napisał:

powertwin 1l

goltix 1l

ile safari bo rzepaku multum a w zeszłym roku do tego poszlo 55ml solider i ostro przypaliło. Pierwszy zabieg. Buraki w bardzo różnej fazie od 1 pary liści po liścienie i po wychodzące co niektóre dopiero. Samosiewy rzepaku1 para liści.

Przypaliło buraki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Ja dzisiaj dam 12 gram safari solo. Wystarczy na samosiewy rzepaku faza liscieni


?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
37 minut temu, Pawlak81 napisał:

Przypaliło buraki?

No niestety. Insert do tego jeszcze był. Pogoda jaka była nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Ja dzisiaj wieczorem jadę goltix titan 1,5 + powertwin 1l + safari 8g i oczywiście toil. Jak będzie trzeba to za tydzień powtórka znowu samym safari 8g. Mam podobnie jak wy, sporo małego rzepaku i buraki w podobnej fazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Jak tam Panowie w tym roku z szarkiem komosnikiem? U mnie wczoraj i dzisiaj na poprzeczce od brzegu przezedzil trochę buraka. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie przesiać pół poprzeczki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635
Jano7711 napisał:

Ja dzisiaj wieczorem jadę goltix titan 1,5 + powertwin 1l + safari 8g i oczywiście toil. Jak będzie trzeba to za tydzień powtórka znowu samym safari 8g. Mam podobnie jak wy, sporo małego rzepaku i buraki w podobnej fazie

Robiłeś już pierwszy zabieg? Ja już raz robiłem teraz safari samym drugi i koniec tygodnia albo następny 3 raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Moje siane 14 kwietnia z uwagi na śnieg jaki nas nawiedził wcześniej.

 

  9 dnia po siewie był glifosat 1,5l/ha + Venzar 0,2 kg/ha

Wczoraj 19 dzień pod wieczór  poszedł pierwszy głowny zabieg.

metamitron 700 gr/ha      - metafol pro 1l/ha

fenmedifam 260gr/ha   -  betup flo 1.6l/ha

etofumesat 100 gr/ha   -   oblix - 0,2l/ha

chizalofop-P-etylowy 10 gr/ha   -   Zamzar 0.2l/ha

plus wspomagacz olejowy Amigo

Na drugi zabieg przygotowane: fenmedifam, desmedifam, etofumesat, Chlopyralid, triflusulfuron metylowy.

Buraki na razie zapowiadają się bardzo ładnie. Trafiłem z warunkami siewu. Wczoraj warunki też super na zabieg a glifosat pozwolił na takie opóźnienie pierwszego zabiegu.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

U mnie ogólnie czysto tylko samosiewow rzepaku dużo. Wczoraj poszło jakieś 14 gram safari. Myślę że zwalczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

U mnie po wiosennej orce 3tygodnie minęło i bez glifo bo odszedłem od tego, uważam to za zbędny zabieg. Najwięcej samosiewów rzepaku a tak to sporadycznie coś wyszło, ale jutro już chyba opryskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65
1 godzinę temu, Alio napisał:

Moje siane 14 kwietnia z uwagi na śnieg jaki nas nawiedził wcześniej.

 

  9 dnia po siewie był glifosat 1,5l/ha + Venzar 0,2 kg/ha

Wczoraj 19 dzień pod wieczór  poszedł pierwszy głowny zabieg.

metamitron 700 gr/ha      - metafol pro 1l/ha

fenmedifam 260gr/ha   -  betup flo 1.6l/ha

etofumesat 100 gr/ha   -   oblix - 0,2l/ha

chizalofop-P-etylowy 10 gr/ha   -   Zamzar 0.2l/ha

plus wspomagacz olejowy Amigo

Na drugi zabieg przygotowane: fenmedifam, desmedifam, etofumesat, Chlopyralid, triflusulfuron metylowy.

Buraki na razie zapowiadają się bardzo ładnie. Trafiłem z warunkami siewu. Wczoraj warunki też super na zabieg a glifosat pozwolił na takie opóźnienie pierwszego zabiegu.

Jaką dawkę chlopyralidu dajesz w 2 zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj