yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Jk1976    67
1 godzinę temu, jarekzss1988 napisał:

U mnie na pierwszy zabieg poszło -safari 6g, goltix 1l, Oblix 0,35l, Lontrel 0,08l, I teraz po 10dniach planuje- safari 12g, goltix 1l, Oblix 0,35l, lontler 0,1l, Venzar 0,15l, I Tanaris 0,1l

Ile dni po siewie 

Edytowano przez Jk1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja dziś dopiero sieje. Stripp till i musiałbym pole zadedykować na dniach. Takie coś mi przyszło do głowy. Gdyby to zrobić roztworem rozpuszczonej saletry amonowej. Azot by się nie zmarnował a cena glifosatu wysoka. Co myślicie o tym pomyśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Kiedyś koło domu pryskałem 1kg saletry i 4l wody, dużo chwastów popaliło ale niektóre wogóle nie ruszone, później te popalone i tak rosły od korzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Najważniejsze żeby stosować metamitron na wilgotną glebę i w mieszaninie litr jest już spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
12 godzin temu, poosa21 napisał:

Kiedyś koło domu pryskałem 1kg saletry i 4l wody, dużo chwastów popaliło ale niektóre wogóle nie ruszone, później te popalone i tak rosły od korzenia. 

To chyba Ameryki nie odkryje tym pomysłem i raczej marne szanse na dobry efekt. Ale trochę amonowej kupię i spróbuję. Mam trochę odrostów pszenżyta i zobaczę co z nimi będzie. Nie potrzebuję ich całkiem spalić bo te odrosty to conwiso potem załatwi niezależnie od fazy. Tylko żeby je teraz shamowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Po jakim czasie widać efekt po goltixie?

 

Zrzuć marynarkę przed opryskiem na glebę,a efekt po tygodniu zobaczysz.Będziesz zaskoczony co na "kontroli" wyrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Goltix titan + Powertwin + Safari 12g + Lontrel 0,15l - buraki w większości w fazie liścieni, część jeszcze się przebija. Nie uszkodzę ich taką mieszaniną? Jest presja samosiewów rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Safari pojedź osobno z safari z odstępem gdzieś trzech dni. jak duży urósł rzepak to safari 20g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Rzepak w fazie zaawansowanych liścieni. To lepiej będzie zejść do 8-10g safari czy rozbić to na 2 zabiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

to załatw dla Jano ten betanal. Jano jeżeli faza liścieni to 10g powinno wystarczyć. Przede wszystkim chwastów w burakach się nie poprawia. To co jest na polu trzeba skasować a nie przychamować. Jak Ci rzepak ucieknie to potem będzie ciężko. Jak zaczną się pojawiać nowe chwasty to następny zabieg. i tak z 3, 4 razy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, miwigos napisał:

Ja bym safari takiej dawki  nie dał

Co z tym Safari jest nie tak?

Tu walą po 15g(pół dawki na hektar)w mieszaninie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65
1 godzinę temu, Andzej23 napisał:

to załatw dla Jano ten betanal. Jano jeżeli faza liścieni to 10g powinno wystarczyć. Przede wszystkim chwastów w burakach się nie poprawia. To co jest na polu trzeba skasować a nie przychamować. Jak Ci rzepak ucieknie to potem będzie ciężko. Jak zaczną się pojawiać nowe chwasty to następny zabieg. i tak z 3, 4 razy.

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Więc chyba skłaniam się ku 10g safari jutro solo. 

Edytowano przez Jano7711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3521
54 minuty temu, Pawlak81 napisał:

Co z tym Safari jest nie tak?

Tu walą po 15g(pół dawki na hektar)w mieszaninie.

Nie na pierwszy zabieg

 Byraki w tym roku tragiczne , a Ty chcesz je dobijać 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj