yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2022

Polecane posty

hubertuss    4653
12 godzin temu, Tomek90 napisał:

Skąd jesteś?? Ja BBI

IMG_20220410_121232.jpg

BSI Siemiatycze

4 godziny temu, jezyk_nh napisał:

Myślę żeby prysnąć rzepak w najbliższą środę i czwartek o ile się da. Czy pryskanie PO  przymrozku ok -3 może -4 st. nie szkodzi roślinom ? 

Ta sama zagwozdka. Jest plan na środę popołudniu. W dzień do 20 odczuwalna. Ale środa rano około -2. Środa czwartek bez przymrozku piątek deszcze. Myślę o jakiejś 14 - 15. nie wiem co robić. Bo potem znowu długo brak warunków.

edit: po świąteczny wtorek, środa będą warunki. Nie wiem sam. Przymrozków wtedy ma nie być. Najbardziej to się w sumie robactwa boję. Może rozdzielę inazuma w środę a reszta po świętach nie wiem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
GRZES1545 napisał:

Pisali tu ostatnio o tym, wystarczy kilka postów  w stecz przeczytać. Przed przymrozkiem i po nie zaleca się robić zabiegów. Lubelski dziś zmieniło prognozę i do czwartku przymrozki , 😬

w lubelskim zamiennik roprexu pojdzie chyba po swietach. W czwartek miałem pryskać ale nad ranem w ten dzien ma być -1 dwa kolejne w nocy na pkus a poznirj znowu ochlodzenie. Chyba sobie dam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

U mnie px131 tak się prezentuje. Kilka dni temu rozstawione miski ale nic się nie łapie w czwartek ładna pogoda +18 nadają to pewnie pierwszy wjazd opryskiwaczem  pójdzie. Zastanawiają mnie te puste miski na mazowszu łapią się już komuś robaczki??? Czy za zimno?

IMG_20220410_180227.jpg

IMG_20220407_154127.jpg

IMG_20220410_174153.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
35 minut temu, miwigos napisał:

Tylko działanie grzybobójcze będzie się niedługo kończyło a do kwitnienia w tych temp. jescze prawie miesiąc, dla mnie ważniejsza jest ochrona grzybowa , skracanie to na jesień ważne

I tak daje azoksystrobine na zielony pak i opóźniam płatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
12 minut temu, andrzej1988 napisał:

w lubelskim zamiennik roprexu pojdzie chyba po swietach. W czwartek miałem pryskać ale nad ranem w ten dzien ma być -1 dwa kolejne w nocy na pkus a poznirj znowu ochlodzenie. Chyba sobie dam spokój.

Takie plany i ja miałem na czwartek🤷 powoli faza wzrostu będzie uciekać bo w dzień dość ciepło  ma być.

W miseczkach robaka nie widać na tę chwilę.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Jak faza ucieka a w dwa dni po oprysku by przymrozku nie było , osobiście to bym może pryskał . Nie wiem musi każdy sam podjąć decyzje . Ja bo już dawno po T1 w rzepaku a T2 na zielony pak to po świętach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
9 minut temu, GRZES1545 napisał:

 

W miseczkach robaka nie widać na tę chwilę.

Będziesz coś dodawał na robaka przy oprysku?

Mam marvik i nazume i też robala brak to nie wiem czy dodawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
3 minuty temu, Andpol napisał:

Będziesz coś dodawał na robaka przy oprysku?

Mam marvik i nazume i też robala brak to nie wiem czy dodawać?

Na tę chwilę zrobię raczej regulację i grzybowka w jednym +mikro, a robak z kilka dni po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
3 godziny temu, Kubawww napisał:

0.5, a na płatek pictor 

0,5 l azykostrobiny , nie mało trochę,  dokładasz coś jeszcze 

Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

U nas ma być okolice 0 max dzisiaj i dwa dni fajnej pogody, ale znowu ja pracuję w takim systemie, ze nie ma mnie w domu na ten okres i nic nie zrobię, będę jutro pryskał toprexem rzepak, bo raz że faza ucieka ,a dwa że warunki na najblizsze tygodnie są fatalne... Ryzyk, ale co zrobisz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

U mnie w środę podają -2 i będę jechał w dzień. Delikatnie bo pujdzie 0.5metkonazolu mikro, aminokwasy i bor  no i robak jak będzie taka potrzeba. Środa 15stopni w czwartek 18  potem znowu chłodno więc korzystamy ja wybieram mniejsze zło po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

U nas już dawno faza uciekła. Rzepaki mają po 20-30cm. Dziś przymrozki w nocy. Ciekawe czy jutro któryś się odważy wyjechać opryskiwaczem. Ja się mocno zastanawiam. Raczej odpuszczam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

Ogólnie czasem wizualnie może być tego nie widać ale jak się pryska po lub przed przymrozkiem to raczej jakiś spadek plonu może nastąpić, każdy stres ma swoje konsekwencje. Jest jakaś górna granica fazy w rzepaku dla toprexu? Bo skoro w prognozie mówią do -3 a przy gruncie lokalnie -8, potem w wielki poniedziałek śnieg to raczej rzepak będzie do kolan w połowie przyszłego tygodnia i nie wiem czy toprex będzie odpowiedni

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Co będzie lepsze.

1.Metkonazol plus tebukonazol.

2.Difenokonazol, paklobutrazol plus tebukonazol.

Podkarpackie główny pęd siedzi przy ziemi także zależy mi również na regulacji, rzepak ładny robiony na 4+ która opcja będzie lepsza i jakie dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Tak ciepło miałeś że tak urusł, u mnie do15-20 cm

Tak podziałała mu regulacja może. 

8 godzin temu, Kubawww napisał:

I tak daje azoksystrobine na zielony pak i opóźniam płatka.

Ok mówisz opóźniasz płatka, a co z tym ze najlepszy moment na wykonanie zabiegu przeciw zgniliźnie to 8-12dni od początku kwitnienia. 

Jak robiłem Pictor to początek kwitnienia. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj