yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2022

Polecane posty

Neveragain    136

Jak liczyłem pi razy drzwi to około 2k/ha nakładu wyjdzie... Warto próbować? Jak się nie uda to powiem żonie że 50% to wina forumowiczów😝 czy ewentualnie likwidować i siać np pszenzyto jare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
5 godzin temu, Tomek90 napisał:

Kilkadziesiąt. 

Witam, stosujecie u siebie kondencjonery do oprysku ewentualnie,  który możecie polecić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24

Moje planowane zabiegi na 6ha: T1: 5l Tilmor oraz 12 kg dr green rzepak + siarczan magnezu 25kg T2: intuity 250 SC 3l + Orius Extra 3l Carnadine 1l + dr green Rzepak 8kg T3 propulse 5l +proteus 3l + siarczan magnezu 25kg Na jesieni poszedł Caryx 6l i bor. co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Daj wiosna więcej boru. Tylko jak dajesz bor to stosuj coś na obniżenie pH wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
11 godzin temu, Miejscowy napisał:

Moje planowane zabiegi na 6ha: T1: 5l Tilmor oraz 12 kg dr green rzepak + siarczan magnezu 25kg T2: intuity 250 SC 3l + Orius Extra 3l Carnadine 1l + dr green Rzepak 8kg T3 propulse 5l +proteus 3l + siarczan magnezu 25kg Na jesieni poszedł Caryx 6l i bor. co o tym sądzicie?

Podaj na 1ha. 

Mieszał ktoś adob bor z fosforem z ICL?? 

Mieszałem z proleaf makro P i bez problemu. 

11 godzin temu, majster545 napisał:

Witam, stosujecie u siebie kondencjonery do oprysku ewentualnie,  który możecie polecić? 

Isotak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
48 minut temu, poosa21 napisał:

Daj wiosna więcej boru. Tylko jak dajesz bor to stosuj coś na obniżenie pH wody. 

To co jest boru w tym Greenie to wystarczy ,i on akurat fajnie obniża ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
2 minuty temu, dlugin napisał:

To co jest boru w tym Greenie to wystarczy ,i on akurat fajnie obniża ph

A ile tam jest?? Lekko ponad 200g czyli mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
11 minut temu, Tomek90 napisał:

A ile tam jest?? Lekko ponad 200g czyli mało. 

No w pierwszym zabiegi pójdzie 200g i w drugim 120g tutaj można podciągnąć do 150-200g. Tak wynika z tej rozpiski

Edytowano przez dlugin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
16 godzin temu, Neveragain napisał:

Jak liczyłem pi razy drzwi to około 2k/ha nakładu wyjdzie... Warto próbować? Jak się nie uda to powiem żonie że 50% to wina forumowiczów😝 czy ewentualnie likwidować i siać np pszenzyto jare?

Populacja czy hybryda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
18 godzin temu, Neveragain napisał:

Jak liczyłem pi razy drzwi to około 2k/ha nakładu wyjdzie... Warto próbować? Jak się nie uda to powiem żonie że 50% to wina forumowiczów😝 czy ewentualnie likwidować i siać np pszenzyto jare?

Jeśli przeżyje do marca, to dałbym ze 140N, grzybówkę ze średniej półki, przypilnować robaka i te 2,5-3 tony może będzie. Skoro jesienią nie przesiałeś pszenicą, to teraz tym bardziej bym tego nie kasował bo z siewami jarymi to różnie bywa. Wiadomo, że 4 czy 5 ton nie będzie, więc trzeba nawożenie i ochronę racjonalnie zaplanować i coś z tego zostanie w portfelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Ciekawe co pokaże moja wsiewka z października ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24

Przy dr grenn nigdy nie dodawalem nic na obniżenie ph. Ale chyba więcej niż 200 gram na 1 strzał nie ma co stosować. Na kolejną dawkę najwyżej trochę dołożę. Dawki na 1 ha: T1: 0,8l Tilmor oraz 2 kg dr green rzepak + siarczan magnezu 4kg T2: intuity 250 SC 0,5l + Orius Extra 0,5l Carnadine 0,2l + dr green Rzepak 2kg T3 propulse 0,8l +proteus 0,5l + siarczan magnezu 4kg Na jesieni poszedł Caryx 1l i 200g bor. Czy coś byście zmienili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

"Miejscowy"

wg twojej rozpiski : Widze na wiosne 2x protiokonazol, 2x tebukonazol...a mozna inaczej....a co do greena 2x 2kg i bedzie ok

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Ja dawałem tylko Tebu i było ok.

 

Przy tym zabiegu na płatka pryskam również na robaka.

Ostatnio stosowałem inazume - raz na wiosne i raz na płatka.

Cyperkillem pryskałem jesienią na pchełkę i pomogło.

Tym razem z uwagi na koszty myslę o inazumie na wiosne i przy płatku na Cyperkill - z 5 razy tańszy. Sprawdzi sie?

A moze ktoś poleci jakiś inny środek?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
5 godzin temu, Cheesburger napisał:

Ja dawałem tylko Tebu i było ok.

 

 

 

 

Ile tego tebu dawałeś że dobrze było i to po taniości to poco wydawać kupę kasy na drogie środki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242
Dnia 27.01.2022 o 15:25, miwigos napisał:

Niska zawartość siarki jest w całym kraju , to najbardziej ruchliwy pierwiastek nie da sie nawozić na zapas, u mnie idzie 400 kg saletrosanu

To nawet nie mam się co łudzić, że zostało coś siarki z przedsiewnego podania superfosfatu prostego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
14 minut temu, Shaun napisał:

To nawet nie mam się co łudzić, że zostało coś siarki z przedsiewnego podania superfosfatu prostego ??

Witam, stoję przed zakupem siarczanu magnezu z siarkopolu, kizeryt jest nie dostępny. Czy ten siarczan magnezu  jest wart swojej ceny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201
Napisano (edytowany)
16 minut temu, majster545 napisał:

Witam, stoję przed zakupem siarczanu magnezu z siarkopolu, kizeryt jest nie dostępny. Czy ten siarczan magnezu  jest wart swojej ceny? 

wymaga większej dawki w kg/ha niż kizeryt, bo ma mniej składników w 1kg, cenowo wychodzi podobnie za składniki ( w zależności od ceny zakupu albo drożej, albo ciut taniej niż składniki z kizerytu), już to było przeliczane, no i działa na polu

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj