yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8967
57 minut temu, barney napisał:

Wygląda na zdrowy, Atora to mieszaniec,siałeś już wcześniej swojego mieszańca? plonowanie było w okolicach średniej?

Pierwszy raz nasieniem od Kolegi z AF . I drugi raz mam rzepak...Także uczę się uprawy jeszcze.

youn81    96

Jak u was presją szkodników, u nas dużo śmietki na korzeniach, pryskane było inazuma, wczoraj lustracja w polu larwy martwe na korzeniach 

Rzepakowiec    25

aganos taki nie równy był, słabo wschodził po ulewach to stwierdziłem, że toprex będzie dobry, ale jednak caryx i Tebu to lepsze rozwiązanie jesienią moim zdaniem. 

20221029_220940.jpg

Badwolf    325
29 minut temu, youn81 napisał:

Jak u was presją szkodników, u nas dużo śmietki na korzeniach, pryskane było inazuma, wczoraj lustracja w polu larwy martwe na korzeniach 

U mnie śmietki brak. Obserwuje czy nie zrobić drugiego zabiegu na robaka. Już nie mam nic do pryskania w tym roku

IMG_20221030_090652.jpg

Papkin    27
1 godzinę temu, sajmon8526 napisał:

Witam.  Co to za chwast i czym to zwalczyć bo wywaliło go nie wiadomo kiedy  . 

DSC_0722.JPG

DSC_0720.JPG

Wymarznie 

Andpol    949

Ja jeszcze jutro polecę na gorszej działce dr green quality zobaczymy czy to coś da i czy widać b.różnicę po oprysku. Na próbę kupiłem 4kg na 1,5ha myślę to dać.

Papkin    27
2 godziny temu, sajmon8526 napisał:

a co to za dziadostwo i jak temu zapobiec w przyszłosci ?

Cofnij się kilka stron wcześniej, ktoś też pytał,tam nasz nazwę 

Mam trochę perzu od miedzy, poszedł buster ok 2tygodni temu. Samosiewy załatwił ale perz ma się dobrze .

Warto to jeszcze próbować załatwić?

IMG_20221030_091113.jpg

Edytowano przez Papkin

jahooo    9206
17 minut temu, Papkin napisał:

Cofnij się kilka stron wcześniej, ktoś też pytał,tam nasz nazwę 

Mam trochę perzu od miedzy, poszedł buster ok 2tygodni temu. Samosiewy załatwił ale perz ma się dobrze .

Warto to jeszcze próbować załatwić?

Też daję bustera, ale w 2 dawkach dzielonych, wtedy bierze perz

jahooo    9206

w dawce dzielonej niszczy perz, nie pamiętam jaka dawka, ale u mnie poszło 2x po 60% tego, co normalnie na raz i perz ładnie zasechł

Z72    3

Przedawkowanie Caryxu może się odbić na plonie ? Dałem omyłkowo 1.1l/ha na 4 liść i wydaje mi się że mocno to odczuł i przyhamował swój rozwój.

metrax12    134
1 godzinę temu, Z72 napisał:

Przedawkowanie Caryxu może się odbić na plonie ? Dałem omyłkowo 1.1l/ha na 4 liść i wydaje mi się że mocno to odczuł i przyhamował swój rozwój.

No już była mowa, że nie daje się 1,0 Caryxa na 4-liść.

tommy66692    2254

Daje się, w tym roku poszła taka dawka na rzepaki max 4 liść, na dwa tygodnie siadły, ale teraz wyglądają wzorowo 

metrax12    134
4 minuty temu, tommy66692 napisał:

Daje się, w tym roku poszła taka dawka na rzepaki max 4 liść, na dwa tygodnie siadły, ale teraz wyglądają wzorowo 

1,0 można dać w 2 dawkach.

tommy66692    2254

A ile razy będę jeździł paliwo po 8zl 😁

Pełna dawka na raz i w sumie jakby dać 1.2l to na ten rok nie było by za dużo 

metrax12    134
18 minut temu, tommy66692 napisał:

A ile razy będę jeździł paliwo po 8zl 😁

Pełna dawka na raz i w sumie jakby dać 1.2l to na ten rok nie było by za dużo 

Masz rację 1,5 l Caryxu na 4-liść. Tylko dla tych co siali w sierpniu.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:

• Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj