yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7555

CZEMU NIKT NIE STOSUJE TEGO OPRYSKU .

Syngenta wprowadza na rynek nowy fungicyd Treso, przeznaczony do ochrony rzepaku w terminie okołokwitnieniowym, a także wielu upraw małoobszarowych. Zawiera on fludioksonil, substancję o zupełnie nowym (w przypadku ochrony rzepaku i zabiegu na tzw. płatek) mechanizmie działania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi13    36

Bo rzepak w żniwa będzie tak zielony że jedyne czym go skosisz to będzie sieczkarnia do kuku 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Bo gdy chciałem kupić to go nie było i kupiłem Pictor . Ogólnie jak jakieś nowości to wole w kolejnym roku spróbować bo już jakaś opinia o nim będzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3495
1 godzinę temu, galan99 napisał:

CZEMU NIKT NIE STOSUJE TEGO OPRYSKU .

Syngenta wprowadza na rynek nowy fungicyd Treso, przeznaczony do ochrony rzepaku w terminie okołokwitnieniowym, a także wielu upraw małoobszarowych. Zawiera on fludioksonil, substancję o zupełnie nowym (w przypadku ochrony rzepaku i zabiegu na tzw. płatek) mechanizmie działania.

 

Bo za drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
2 godziny temu, galan99 napisał:

CZEMU NIKT NIE STOSUJE TEGO OPRYSKU .

Syngenta wprowadza na rynek nowy fungicyd Treso, przeznaczony do ochrony rzepaku w terminie okołokwitnieniowym, a także wielu upraw małoobszarowych. Zawiera on fludioksonil, substancję o zupełnie nowym (w przypadku ochrony rzepaku i zabiegu na tzw. płatek) mechanizmie działania.

 

Ma rejestrację w rzepaku ozimym wyłącznie na zgniliznę twardzikową, a to nie jedyna choroba kwitnącego rzepaku... Dokładanie triazola do tak drogiego środka mija się z celem i Syngenta o tym wiedziała, ale próbowała nadrobić agresywnym marketingiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Trzy zabiegi fungicydowe wiosną w rzepaku , w tym roku? :D  Ile jest % plantacji w kraju silnie zagrożonych zgnilizną twardzikową, żeby robić 2 zabiegi na płatka? Susza w wielu częściach kraju  się pogłębia, a tutaj "dawaj stary, jedź pryskać znowu na płatka, urośnie wincyj, a rzepak droooogi". WYŁĄCZYĆ YOUTUBA, WŁĄCZYĆ MYŚLENIE.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
Napisano (edytowany)

Płatek zrobiony. Jest 15 maja. Do zbioru jeszcze w opór czasu. Uważasz że Inazuma która dałem w pełnej dawce ochroni rzepak przed szkodnikami do zbioru?

Będzie 100 procent jeszcze jeden wjazd na insekty więc dorzuci się jakiś fungicyd i będzie T3. Nie każdy ma Proteusa w szafce i trzeba będzie wjechać jeszcze raz...

Pozatym jeśli rzepaki w twojej wsi nie rokują dobrze nie znaczy że wszędzie tak źle jest 😋 Są miejsca gdzie jedziesz przez miejscowość i ciężko oderwać oczy od plantacji. 4 cm łodyga..

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
Napisano (edytowany)
25 minut temu, disel16v napisał:

Płatek zrobiony. Jest 15 maja. Do zbioru jeszcze w opór czasu. Uważasz że Inazuma która dałem w pełnej dawce ochroni rzepak przed szkodnikami do zbioru?

Będzie 100 procent jeszcze jeden wjazd na insekty więc dorzuci się jakiś fungicyd i będzie T3. Nie każdy ma Proteusa w szafce i trzeba będzie wjechać jeszcze raz...

Pozatym jeśli rzepaki w twojej wsi nie rokują dobrze nie znaczy że wszędzie tak źle jest 😋 Są miejsca gdzie jedziesz przez miejscowość i ciężko oderwać oczy od plantacji. 4 cm łodyga..

Skuteczność tych 3284238432483438 zabiegów na płatka widać w komentarzach po żniwach, gdzie i tak większość podaje plon z najlepszej działki. A po tej twojej super inazumie znajomemu nie wszystkie mszyce spadły z małych buraków, dawka 0,3 kg/ha... Będziesz jeździł w rzepaku co 2 dni pyretroidem z lancami 12-15 metrów? Miłej zabawy.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, galan99 napisał:

CZEMU NIKT NIE STOSUJE TEGO OPRYSKU .

Syngenta wprowadza na rynek nowy fungicyd Treso, przeznaczony do ochrony rzepaku w terminie okołokwitnieniowym, a także wielu upraw małoobszarowych. Zawiera on fludioksonil, substancję o zupełnie nowym (w przypadku ochrony rzepaku i zabiegu na tzw. płatek) mechanizmie działania.

 

stworzony w 93 roku lol 'nowy' 

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
Napisano (edytowany)
55 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Skuteczność tych 3284238432483438 zabiegów na płatka widać w komentarzach po żniwach, gdzie i tak większość podaje plon z najlepszej działki. A po tej twojej super inazumie znajomemu nie wszystkie mszyce spadły z małych buraków, dawka 0,3 kg/ha... Będziesz jeździł w rzepaku co 2 dni pyretroidem z lancami 12-15 metrów? Miłej zabawy.

A to co mam zastosować przepraszam? Masz co skuteczniejszego? 2x Inazuma nie pójdzie, pójdzie trebon albo mavrik.

Ps. Super Inazuma 🤣🤣🤣🤣

Nie robię 2747858295 zabiegów ale nie będę siedział w cieniu i patrzył się jak robaki mój rzepak wpier####. Udało się całą wiosnę ochronić rzepak, brak nakluć w łodygach to zamierzam chronić go do końca.

 

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    495
galan99 napisał:

CZEMU NIKT NIE STOSUJE TEGO OPRYSKU .

Syngenta wprowadza na rynek nowy fungicyd Treso, przeznaczony do ochrony rzepaku w terminie okołokwitnieniowym, a także wielu upraw małoobszarowych. Zawiera on fludioksonil, substancję o zupełnie nowym (w przypadku ochrony rzepaku i zabiegu na tzw. płatek) mechanizmie działania.

 

Za takie pieniądze zwykły fludioksonil ??? Syngenta nie ma już niczego konkretnego do zaoferowania, to kombinuje jak koń pod górę, byle by tylko coś ugrać na rynku 😄 Poza tym, to "coś" ma chyba rejestrację jedynie na zgniliznę twardzikową.. Właśnie skończyłem "płatka", na 4.5 ha poszło 5l. Propulse, a na 1,5 ha 0,75 Pictora + 0,9 tebu + 0,6 azoksystrobiny 🤣


disel16v napisał:

Płatek zrobiony. Jest 15 maja. Do zbioru jeszcze w opór czasu. Uważasz że Inazuma która dałem w pełnej dawce ochroni rzepak przed szkodnikami do zbioru?

Będzie 100 procent jeszcze jeden wjazd na insekty więc dorzuci się jakiś fungicyd i będzie T3. Nie każdy ma Proteusa w szafce i trzeba będzie wjechać jeszcze raz...

Pozatym jeśli rzepaki w twojej wsi nie rokują dobrze nie znaczy że wszędzie tak źle jest 😋 Są miejsca gdzie jedziesz przez miejscowość i ciężko oderwać oczy od plantacji. 4 cm łodyga..

Dysponujesz opryskiwaczem np. samojezdnym o prześwicie min. 150 cm ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62
1 godzinę temu, boogie7 napisał:

Za takie pieniądze zwykły fludioksonil ??? Syngenta nie ma już niczego konkretnego do zaoferowania, to kombinuje jak koń pod górę, byle by tylko coś ugrać na rynku 😄 Poza tym, to "coś" ma chyba rejestrację jedynie na zgniliznę twardzikową.. Właśnie skończyłem "płatka", na 4.5 ha poszło 5l. Propulse, a na 1,5 ha 0,75 Pictora + 0,9 tebu + 0,6 azoksystrobiny 🤣

 

Dysponujesz opryskiwaczem np. samojezdnym o prześwicie min. 150 cm ???

Niekoniecznie musi być opryskiwacz samojezdny 🙂 . U siebie rozłożyłem pod 5211 oraz opryskiwacz folię  na całej długości i po przejechaniu źle to nie wygląda.

 

IMG20220512185542.jpg

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie doradzi ktos mądry w temacie? Sprawa wygląda tak że z powodów zdrowotnych muszę zrobić zabieg na płatka najwcześniej za tydzień tj. 23 maja...  nie da rady wcześniej. Wcześniej zaś ma być trochę deszczu. Prognoza mówi o 10-15 litrach + z 2 3 dni  noce po 2-3 stopnie nie wykluczony przymrozek także i tak nie wiem czym bym robił z taką pogodą...  ale do rzeczy. Napiszcie mi jaka to faza rzepaku. Czy jak zrobię to za tydzień całkowicie przegne pałe? Ewentualnie co do pictora dorzucić skoro chyba późno to będę robił?  Rzepak jest jak na zdjęciu. Nie mam  wyjścia i muszę liczyć na to że nie jest za późno... co myślicie? Wytrzyma tydzień?  Wizualnie rzepak póki co jest zdrowy, ale to tylko wizualnie.

Screenshot_20220515-062458_Gallery.jpg

Screenshot_20220515-061540_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Jest sens robić zabieg na płatek nocą gdy temperatura spada do 6 stopni? Z substancji na być użyta do zabiegu azoksystrobina, prochloraz, tebukonazol i na robaka Inazuma. Pierwsze płatki opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
28 minut temu, Fugeo napisał:

Jest sens robić zabieg na płatek nocą gdy temperatura spada do 6 stopni? Z substancji na być użyta do zabiegu azoksystrobina, prochloraz, tebukonazol i na robaka Inazuma. Pierwsze płatki opadają.

Bardziej bym patrzył na temperatury w czasie zabiegu. +6 w nocy to jest bardzo dobra temperatura, jak patrzę na prognozy to na razie lepiej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Samsung123321 napisał:

Słuchajcie doradzi ktos mądry w temacie? Sprawa wygląda tak że z powodów zdrowotnych muszę zrobić zabieg na płatka najwcześniej za tydzień tj. 23 maja...  nie da rady wcześniej. Wcześniej zaś ma być trochę deszczu. Prognoza mówi o 10-15 litrach + z 2 3 dni  noce po 2-3 stopnie nie wykluczony przymrozek także i tak nie wiem czym bym robił z taką pogodą...  ale do rzeczy. Napiszcie mi jaka to faza rzepaku. Czy jak zrobię to za tydzień całkowicie przegne pałe? Ewentualnie co do pictora dorzucić skoro chyba późno to będę robił?  Rzepak jest jak na zdjęciu. Nie mam  wyjścia i muszę liczyć na to że nie jest za późno... co myślicie? Wytrzyma tydzień?  Wizualnie rzepak póki co jest zdrowy, ale to tylko wizualnie.

Screenshot_20220515-062458_Gallery.jpg

Screenshot_20220515-061540_Gallery.jpg

Ja bym zapłacił za usługę i nie martwił się. Chyba kończy się kwitnienie u ciebie na pędzie głównym, dużo łuszczyn już.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Ja bym zapłacił za usługę i nie martwił się. Chyba kończy się kwitnienie u ciebie na pędzie głównym, dużo łuszczyn już.

Zobaczymy czy kogoś znajdę... jak nie to sam muszę... I w takiej sytuacji za tydzień ma to sens? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
14 minut temu, Samsung123321 napisał:

Zobaczymy czy kogoś znajdę... jak nie to sam muszę... I w takiej sytuacji za tydzień ma to sens? 

Pewnie że ma sens , tym bardziej że na razie jest sucho to takiej presji chorób nie ma . Lepiej by było jechać teraz , ale jak siła wyższa to nic się na to nie poradzi , tylko że za tydzień na ścieżkach będą już spore straty, bo rzepak się już spłata i będzie się wszystko ciągnąć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mysza103 napisał:

Pewnie że ma sens , tym bardziej że na razie jest sucho to takiej presji chorób nie ma . Lepiej by było jechać teraz , ale jak siła wyższa to nic się na to nie poradzi , tylko że za tydzień na ścieżkach będą już spore straty, bo rzepak się już spłata i będzie się wszystko ciągnąć

 

23 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Lepiej późno niż wcale.

Tak wygląda z bliska. Dolega mu coś?   Ogólnie jest na ziemiach co nigdy rzepaku nie było.  Rozumiem że jeśli go zrobię za tydzień to swój efekt uzyskam? Oczywiście liczę się z stratami po przejazdach... jeśli będzie miał kto to spróbuję wcześniej ale zobaczymy bo pogoda swoje da za chwile... w każdym razie dziękuję za odpowiedź. 

Screenshot_20220515-075838_Gallery.jpg

Screenshot_20220515-075809_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    165
Napisano (edytowany)

Kolega wspomniał o niby świetnym Proteusie, prawda jest taka, że zawsze będą szkody po szkodnikach łuszczynowych, raz większe, innym razem niezauważalne, Proteus trzymał koło 5 dni, Inazuma pewnie 3-4, jeśli ktoś wierzy, że jednym przejazdem załatwi problem, to jego sprawa. U mnie będzie trzeci wjazd, a już widzę nakłócia.

Edytowano przez AdamKutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, Fugeo napisał:

Jest sens robić zabieg na płatek nocą gdy temperatura spada do 6 stopni? Z substancji na być użyta do zabiegu azoksystrobina, prochloraz, tebukonazol i na robaka Inazuma. Pierwsze płatki opadają.

Jeśli inazuma to po zachodzie słońca. Jak ktoś ma dużo ha to nocą wyjdzie. Jak oddzielisz inazumę to możesz w dzień.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj