yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marulekk    5288
8 godzin temu, VonVegans napisał:

Ja zaraz idę na pole bo od poniedziałku w szpitalu. Ten świr @marulekk przyjechał pijany rowerem.jezu co za człowiek😅ale podszywali i jestem😁

prosiłem, niewkurwiaj :P  

zdrowiej tam Panie 👍

  • Thanks 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
57 minut temu, Zolwik1990 napisał:

Witam mogę jutro rano prysnąć rzepak na płatka koło 9 czy nie bardzo? Pszczoły o której wylatują ? Czy może lepiej będzie wcześniej? Lepiej jest pryskać na rosę czy jak są rośliny suche?

Jedź teraz. Po 6 już chodzi pszczoła. Lekka rosa jeszcze jest na Twoją korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
Napisano (edytowany)

Teraz jest koło 11 stopni. Ja pół godziny temu skończyłem ostatni opryskiwacz to było już 12. 

 

Jaka była najniższą temperatura w ciągu oststnie nocki na wschodzie? Ktoś patrzył nad ranem na termometr? Wszyscy mówią że taka ciepła noc była, dzisiaj ma być 8 stopni więc padła decyzja na zabieg.

LCH

generalnie to z tą wodą ma trochę racji bo zawsze się lało więcej na płatki , im większe rośliny tym wiecej wody żeby dotrzeć.  Ale to że ktoś chce dawać 2x0.5 L pictora na rzepak i jeszcze dodaje tebu do tego to też tak sobie 👍🤣

 

 

 

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
53 minuty temu, Zolwik1990 napisał:

Witam mogę jutro rano prysnąć rzepak na płatka koło 9 czy nie bardzo? Pszczoły o której wylatują ? Czy może lepiej będzie wcześniej? Lepiej jest pryskać na rosę czy jak są rośliny suche?

9 to już grubo za późno 

Jak nie masz jak wyjechać wieczorem to jak robi się tylko szarówka to już na polu i jak niewielki areał to max do 6 rano pewnie by szło prysnąć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
3 minuty temu, disel16v napisał:

Teraz jest koło 11 stopni. Ja pół godziny temu skończyłem ostatni opryskiwacz to było już 12. 

 

Jaka była najniższą temperatura w ciągu oststnie nocki na wschodzie? Ktoś patrzył nad ranem na termometr? Wszyscy mówią że taka ciepła noc była, dzisiaj ma być 8 stopni więc padła decyzja na zabieg.

LCH

Ja też dzisiaj jechałem LCH

Temperatura super

Jak pamiętam poprzednie lata to dużo chłodniejsze noce były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    493
Samsung123321 napisał:

Dobre rozwiązanie na płatka? 

fluopyram (związek z grupy benzamidów) - 125 g/l (11,77%)
protiokonazol (związek z grupy triazoli) - 125 g/l (11,77%)

to jest środek Propulse. Jakiś zamiennik ewentualnie? Bańka 5 l 1200 zł 

czy jechać na płatka mieszaniną środków tebu, amistar, prokarb czyli tebukonazol, azoksystrobina, prochloraz???? Pictora niema już.  Niech ktoś doradzi?

Jak dla mnie, Propulse "najlepszy" na płatek. W mocnych rzepakach można pokusić się o dołożenie jeszcze 0,1 l/ha. Zamiennika raczej nie ma, a samemu też nie da rady namieszać czegoś podobnego... Tylko w cholerę drogi masz ten Propulse 🤔 1000 - 1050 za 5l. to max. cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600
9 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Protiokonazol i azoksystrobine po 125g

azo daje się minimum 200 raz ze efekt zieloności to przedłużona ochrona 

  • Thanks 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
1 minutę temu, Roman176 napisał:

azo daje się minimum 200 raz ze efekt zieloności to przedłużona ochrona 

min 200 to się daje jak idzie solo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600

nawet w mieszaninach go tyle jest Kier 450 SC  róbcie jak uważacie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
6 minut temu, Roman176 napisał:

nawet w mieszaninach go tyle jest Kier 450 SC  róbcie jak uważacie 

Każdy robi jak uważa

Ja tylko napisałem że min może być niższe niż 0,8 - co nie znaczy że to zła dawka

Ja i sporo grono ludzi stosuje od lat dawkę 0,6 azoksy w mieszaninach i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, disel16v napisał:

Jaka była najniższą temperatura w ciągu oststnie nocki na wschodzie? Ktoś patrzył nad ranem na termometr? Wszyscy mówią że taka ciepła noc była, dzisiaj ma być 8 stopni więc padła decyzja na zabieg.

11°

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62
4 godziny temu, miwigos napisał:

19,30 możesz śmoało pryskać

dużo też zależy od pogody, wczoraj widziałem jak u pszczelarza jeszcze ok 20 do uli zlatywały się ostatnie pszczoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Jak jest ciepło i słonecznie najlepiej 20.30 jeszcze o tej godzinie coś tam zlatuje ale to już niewielki procent. Jak chłodno i pochmurno to i o 19 jest spokój już przy ulu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Andpol napisał:

Wybór należy do Ciebie nie pomogę ja pryskam pictorem a wcześniej wynalazkami i było źle.

Mam ochotę jechać na bogato. Jedyna myśl która mnie boluje to ta że rzepak mam dość rzadki... rekordów nie będzie, dość powiedzieć że modlę się na nie których kawałkach o 2 tony :( a na niektórych potencjał na 4 jakiś jest choć tutaj dochodzi pewien problem bo susza... robi się mega sucho. Jeszcze w ziemi wilgoci jest ale to do czasu. Z 2 tygodnie temu było wody idealnie, teraz już robi się problem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O rzepak się nie martw, ma mocne i długie korzenie i wody w tym roku mu nie braknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Można dorzucić MIRAGE(prochloraz)na płatka który nie ma w rzepaku rejestracji?Do której godziny rano najpóźniej można przed pszczołami pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
11 godzin temu, Farmazowsze napisał:

Panowie jaki robak teraz jest na rzepaku i gdzie go szukać?

Przede wszystkim pryszczarek który w młodych łuszczynach składa jaja. Apropo pryszczarka to czy srodki układowe zwalczają juz złożone jaja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
52 minuty temu, gustaww napisał:

O rzepak się nie martw, ma mocne i długie korzenie i wody w tym roku mu nie braknie.

Zdziwisz się.. w zeszłym roku wody było więcej w czerwcu 3 tyg 25 stopni zero deszczu i rzepaki padly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Zostało mi fandango z zeszłego roku nadało by się na płatek? Protiokonazol 100g/l i fluoksastrobina 100 g/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
16 minut temu, Kubawww napisał:

Zdziwisz się.. w zeszłym roku wody było więcej w czerwcu 3 tyg 25 stopni zero deszczu i rzepaki padly

U nas zboża już padają szczególnie jare, trawy. Susza. I nie widać żadnych perspektyw na deszcz. Centrum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
1 godzinę temu, kellyq napisał:

Zostało mi fandango z zeszłego roku nadało by się na płatek? Protiokonazol 100g/l i fluoksastrobina 100 g/l

Czy gdy w czasie oprysku temperatura wynosiła ok. 12 stopni a nad ranem spadła do stopień na plusie  oprysk zadziała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Siarczan magnezu w zabiegu na płatka robi jeszcze jakaś robotę? Czy sobie darować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
4 godziny temu, piotrols napisał:

Jak jest ciepło i słonecznie najlepiej 20.30 jeszcze o tej godzinie coś tam zlatuje ale to już niewielki procent. Jak chłodno i pochmurno to i o 19 jest spokój już przy ulu.

Na wschodzie szybciej ciemno się robi bynajmniej u mnie bo mój region najbardziej wysunięty na wschód więc wcześniej można jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
1 godzinę temu, majster545 napisał:

Czy gdy w czasie oprysku temperatura wynosiła ok. 12 stopni a nad ranem spadła do stopień na plusie  oprysk zadziała ?

Ponawiam pytanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj