yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kedar88    43
21 minut temu, Turok napisał:

to lepiej zastosować azoksystrobina 125g + prochloraz 225g + protiokonazol 120g czy tak jak wyżej pisałem ?

Ja lecę 175g azoksy i 125g protio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
Napisano (edytowany)

Tylko ten brak wody….

dzis w nocy wody tyle że kurz przykleiło do błotnika od traktora i koniec

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Gdyby miały , to przecież nikt by nie stosował propulse , bo tam też jest triazol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
21 godzin temu, Kubawww napisał:

I 2 razy przytrzymany rzepak..  dziekuje za takie coś..  wystarczy raz dać na 3-4 lisc 0.3 navigatora i 1.8l metazachloru i jedynie co mi przepuszcza to tasznika i fiolka, które zostają na samym dole z ciągłym fito

brak wody, przymrozki, stres jakieś inne fito czy coś dużo można by wymieniać wszędzie tak jest nie tylko u Ciebie

Metazachlor, dimetachlor i petoksamid hamują podziały komórkowe. W navigatorze masz głównie regulatory wzrostu, czyi ewentualną fitotoksycznością może być łyżeczkowate wygięcie liści. Podsumowując "przytrzymanie" możesz mieć tylko po doglebówce, nie poleciłem aby metazachlor stosować dwukrotnie.

1 godzinę temu, danielhaker napisał:

Triazole jako regulatory nie mają negatywnego wpływu w fazie kwitnienia?

W warunkach stresowych mogą powyginać łuszczyny. Ale już kilka lat nie widziałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Panowie to powiedzcie co robić, po 5 6 chowaczy na roślinie, rzepak zaczyna kwitnąć i co teraz robić? Sam mówiłem, że jak próg przekroczony to jechać ale czym? Inazuma czyli acetamipyrd już poszedł na pierwszy zabieg, jeszcze w marcu, cypermetryna też była i na płatek miał być mosplian jak wiadomo również acetamipyrd, a czym stracić te chowacze teraz? Znowu acetamipyrd i na płatek po raz trzeci to trochę bez sensu, sam perytroid? Też wydaje się kiepsko... bądź tu mądry i żałuj że prosteusa nie masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Mój taki, opryskany juz 3 dni

 

C836B71F-CA8B-458C-BCF5-A56941B49762.jpeg

47CA1B70-B686-4787-9899-C5BC9D0A5804.jpeg

Wy już po zabiegu a ja za 2 tyg dopiero będę pryskał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
3 minuty temu, Mati17 napisał:

Panowie to powiedzcie co robić, po 5 6 chowaczy na roślinie, rzepak zaczyna kwitnąć i co teraz robić? Sam mówiłem, że jak próg przekroczony to jechać ale czym? Inazuma czyli acetamipyrd już poszedł na pierwszy zabieg, jeszcze w marcu, cypermetryna też była i na płatek miał być mosplian jak wiadomo również acetamipyrd, a czym stracić te chowacze teraz? Znowu acetamipyrd i na płatek po raz trzeci to trochę bez sensu, sam perytroid? Też wydaje się kiepsko... bądź tu mądry i żałuj że prosteusa nie masz...

Też mam podobny problem, i pryskane 2 dni temu. Na płatek jeszcze kilka dni i nie bardzo aby czekać. Patrzyłem dziś taki środek ,,Judo" ma dwie substancje Może to lepiej zadziała niż cyperkile🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13
Napisano (edytowany)

To ten sam perytroid co w Inazuma, po za tym chyba już po terminie...nie za słabo będzie sam perytroid ale może lepiej to niż nic. Najwyżej dać 0.08 cyperkila nie wiem sam. Nie ma w czym wybierać.

Edytowano przez Mati17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Taka to ekologia.zamiast pizdnać raz dursbantem to napieprzaj człowieku 3,4razy i gówniany efekt

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

jak już sporo kwitnie to odpuść słodyszka. Słodyszek robi spore straty jak jest zwarty zielony pąk, ale w tej chwili rzepaki zaczynają kwitnąć to on mniejsze szkody robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13
3 minuty temu, XTRO napisał:

jak już sporo kwitnie to odpuść słodyszka. Słodyszek robi spore straty jak jest zwarty zielony pąk, ale w tej chwili rzepaki zaczynają kwitnąć to on mniejsze szkody robi. 

Ja piszę o chowaczu, słodyszka jest sporadycznie jeden na roślinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, VonVegans napisał:

Taka to ekologia.zamiast pizdnać raz dursbantem to napieprzaj człowieku 3,4razy i gówniany efekt

Na prawdę czasem się zastanówcie co napiszecie, bo różne osoby to czytają..I nie raz tylko wstawki z czatu tylko wiszą na pewnych stronach..  dursban na kwitnący rzepak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
12 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Do której pryskacie na płatka ? Robicie ? 

19,30 do 21,30 przez 3 dni ,w ostatni troche krócej

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Już nic nie chciałem pisać bo nie wiem czy to głupi żart czy na poważnie było. Pewnie byli tacy co stosowali.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602
27 minut temu, VonVegans napisał:

Taka to ekologia.zamiast pizdnać raz dursbantem to napieprzaj człowieku 3,4razy i gówniany efekt

a  co to myślisz basf bayer trzepią kasę ... to z ekologią niema nic wspólnego 

2 minuty temu, Mati17 napisał:

Już nic nie chciałem pisać bo nie wiem czy to głupi żart czy na poważnie było. Pewnie byli tacy co stosowali.

tylko wiesz badałeś środki ? musimy wierzyć ... a drugiej strony pszczelarzem chcą zakazu używania całkowitego insekcydów  ... powód rano podobno paruje z rosą i też giną  bo teraz są gazowe .... masz na to dowód nie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298
Napisano (edytowany)
32 minuty temu, VonVegans napisał:

Taka to ekologia.zamiast pizdnać raz dursbantem to napieprzaj człowieku 3,4razy i gówniany efekt

kto pizdną ten pizdną a ten kto nie to pi*da :P 

Edytowano przez marulekk
  • Haha 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
1 minutę temu, marulekk napisał:

kto pizdną ten pizdną a ten kto nie to pi*da :P 

A ty gamoniu jeden z PIORINU😁

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Własnie zszedłem z opryskiwacza,i h...j,durban poszedł,pszczoły mam,i dobrze bedzie.co za durnie sie tu wypowiadają

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, glicer napisał:

Własnie zszedłem z opryskiwacza,i h...j,durban poszedł,pszczoły mam,i dobrze bedzie.co za durnie sie tu wypowiadają

Myślę, że jeszcze możesz pesel podać 😁😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, VonVegans napisał:

A ty gamoniu jeden z PIORINU😁

zaraz do tych siemiatycz zajade  i zrobie porzadek, tylko dzisiaj to ino rowerem moge juz podjechać   :D 

Edytowano przez marulekk
  • Haha 3

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

yślę, że jeszcze możesz pesel podać 😁😁---no i fajnie,madry się odezwie reszta zawsze będzie p.....a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
3 minuty temu, marulekk napisał:

zaraz do tych siemiatycz zajade  i zrobie porzadek, tylko dzisiaj to ino rowerem moge juz podjechać   :D 

Stanisław w rodzinie???😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj