yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SawekBraczyk    427

Myślałem ze dwa razy już od wiosny stosowałeś Tebu . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie, dwa razy w tym roku - w rozumieniu rolniczym roku :P czyli sezonie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucekk    11

Panowie Absolut ma już się na kwitnięcie 13 kwietnia toprex szedł ile dać tebu+azosky żeby do opadania mi potrzymało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuzig300    18

A czemu nie sam prochloraz np mondatak. 10- 14 dni trzyma i działa już od 10 stopni . Ja lecę tym na zielony pak. Plus mikro o los ovados. A na płatek amistar pro. 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuzig300    18
48 minut temu, boogie7 napisał:

Na ten tzw. zielony pąk, to przed jakimi patogenami chronicie te rzepaki ? 🤔

Zgnilizna twardzikowa. 14 dni jest w roślinie za nim widać jakiekolwiek  objawy wiec warto zadbać jak i tak jadę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136
10 godzin temu, miwigos napisał:

W rzepaku nie robione ,to kiedy u was zkwitnie 

No u mnie jest odwrotnie. U tych co nie robili t1 będzie kwitł za 4-5 dni a u mnie z t1 troszkę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
7 godzin temu, Nuzig300 napisał:

A czemu nie sam prochloraz np mondatak. 10- 14 dni trzyma i działa już od 10 stopni . Ja lecę tym na zielony pak. Plus mikro o los ovados. A na płatek amistar pro. 

 

 

 

 

Sprawdza Ci się ten zabieg? Jaka dawka prochlorazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Ja dam na t2 na tzw zielony pąk przed opadnieciem pierwszego płatka. Odrazu po majówce dimoksystrobina 80g, boskalid 80g, azoksystrobina 50g i może jeszcze 50-80g tebu w zależności od tego jaką pogodę będą nadawali. Czy inazuma już czy jeszcze pyretroid zadecyduję po lustracji szkodników. Na tą chwile o dziwo spokój jest. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Azoksystrobina+ protiokonazol na opadanie chyba będzie dobrze? Jakie dawki warto zastosować w rzepaku i pszenicy? W rzepaku jeżeli będzie potrzeba to dam później prochloraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    6

Ja na płatka w tym roku daje Pictor 0,6l, wcześniej poszło 0,4 tebukonazolu 250, potem 0,65 caryxu, 0,4 caramby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    6
42 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

Pictor 0,6l ? 

No tak, czemu nie?

25 minut temu, Tomek90 napisał:

😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅

Nie polecasz pictora w takiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmazowsze    7

Panowie, pilne pytanie!!

 

Lancet nie chce mi się rozpuścić w wodzie. Nigdy mi się tak nie działo.

 

Opryskiwacz jest po wcześniejszym przysłaniu Lancerem, przejechałem w drugie miejsce po wodę, i wogóle ani Lancet ani dassoli nie chce się rozmieszać, tylko spływa jakby po tej wodzie. Co dodać do tej wody?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3
Neveragain napisał:

A ładny rzepak? Jak rokuje? 

Są miejsca, że jest ładny ale niestety drugi rok przygody z rzepakiem i trochę bllłędów też popełniłem, dlatego są place słabe, ogólnie średnio z całości jak 3 tony będzie sypał to już nie będzie źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to i co kupić na poprawke? Robiłem w poniedziałek ochronę ale 2 h później spadł deszcze więc trudno powiedzieć czy zadziałała... być może ale robak nie spadł. W poniedziałek na robaka poszła inazuma. Czym poprawkę? 

20220427_105144.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
5 minut temu, Samsung123321 napisał:

Co to i co kupić na poprawke?

Słodyszek, kilka postów  w stecz poczytaj ,piszą ludzie co dają.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8
Dnia 25.04.2022 o 20:10, moto999 napisał:

image.png.cbfe298c85877ddb2a7eb392309b01ce.png

Ponawiam pytanie, Panowie doradźcie co może być powodem, jak napisałem wcześniej larw nie widać i czy taki rzepak będzie miał jakieś zawiązki? 

U mnie jest podobnie, wypowie się ktoś co tu się zadziało?

 

 

Edytowano przez Adi118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj