yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2022

Polecane posty

Turok    76

Byłem na rzepaku i mam taki problem ze niektóre rośliny tak wyglądają, jaka może być przyczyną zauważyłem to Górnie na jednej odmianie a mam zasiane 2 

received_716764869485763.jpeg

received_284976327170555.jpeg

received_517400039996390.jpeg

received_513379150165235.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
4 godziny temu, miwigos napisał:

Większość myśli że jak wysieje saletre po deszczu to zaraz będzie działać , musi spaść najlepiej 18-20 mmwody , 10 to takie minimum

Czyli tym co wysiali nawozy na początku marca i tak nawozy zaczną działać dopiero teraz? 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
50 minut temu, tomala611 napisał:

Ja tez mam jeszcze chwasty do poprawki, tylko dwuliścienne. Będę pryskac w pierwszej kolejności Korveto, następnie min 2 dni przerwy i regulacja Toprex. Obydwa srodki mają szerokie okno bbch 30-50. Zrobić najpierw chwasty bo oprysk lepiej doleci. Na regulacje u mnie jeszcze czas bo ja z lubelskiego a rzepak dopiero co ruszyl. Kwestia tylko czy pogoda pozwoli. Jeszcze mikro nie robiłem. 

Tez czekam na korvetto. Tylko niby rzepak niewielki a duza czesc ma juz paki okryte lisciami. Wiec ostatnia faza ucieka. A jak u Ciebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10

Od piatku nie byłem na polu bo nas ostatnio bylo sporo śniegu. Jutro będę to zobaczę. U nas ma być jutro ciepło więc zabieg korvetto pewnie wykonam. Nadt tydzień regulacja wtorek /środa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
40 minut temu, robercikj100 napisał:

Czyli tym co wysiali nawozy na początku marca i tak nawozy zaczną działać dopiero teraz? 

Ci co siali pierwsza dawke w polowie lutego ,drugą 1 marca  to widać w stosunku do tych co posiali 1-5 marzec , do tych co 1marca posiali troszke , a reszte 20 marca  lub kika dni temu dzieli przepaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Czy by dali w polowie czy pierwszego malo by soe różniło jeśli chodzi o rozwój bo zimno było, mówię o podlaskim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    76
Turok napisał:

Byłem na rzepaku i mam taki problem ze niektóre rośliny tak wyglądają, jaka może być przyczyną zauważyłem to Górnie na jednej odmianie a mam zasiane 2 

received_716764869485763.jpeg

received_284976327170555.jpeg

received_517400039996390.jpeg

received_513379150165235.jpeg

ponawiam pytanie może ktoś miał coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
7 minut temu, tomala611 napisał:

Dziwna tąa pogoda w tym roku. Zimno. 

W tamtym roku też zimno, fungicyd w rzepaku dopiero 18-20 kwiecień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
17 minut temu, Turok napisał:

ponawiam pytanie może ktoś miał coś podobnego?

Wygląda na niedobór boru. Czy ten  rzepak jest na mokrym stanowisku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
23 minuty temu, przemek28_28 napisał:

@miwigos dzieli przepaść jak rzepak juz głodował jesienią

O tych co pisze nie głodowały na jesień

 

23 minuty temu, Tomek90 napisał:

Czy by dali w polowie czy pierwszego malo by soe różniło jeśli chodzi o rozwój bo zimno było, mówię o podlaskim 

Nie u mnie , bo bardzo sucho, po 12 marca jak ktoś posiał saletre to leżała kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    76
tomala611 napisał:

17 minut temu, Turok napisał:

ponawiam pytanie może ktoś miał coś podobnego?

Wygląda na niedobór boru. Czy ten  rzepak jest na mokrym stanowisku? 

gleba taka średnia , miejscami zimna gleba i mokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
6 minut temu, Turok napisał:

gleba taka średnia , miejscami zimna gleba i mokra

Mokro, zimno.Moze czegoś mu brakowało. Widać że jeszcze miejscami fioletowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    76

może być jak się zrobi ciepło to chce dać regulacje + grzyba i zakupiłem dolistne bor 200g , cynk 112g , mangan 160g , molibden 13g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

rzepak po tym śniegu ładnie przyspieszył ale wjazd na pole z jakimkolwiek zabiegiem odpada .... a pogoda nie wygląda optymistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
Dnia 6.04.2022 o 10:36, Radek88 napisał:

Co będzie lepsze.

1.Metkonazol plus tebukonazol.

2.Difenokonazol, paklobutrazol plus tebukonazol.

Podkarpackie główny pęd siedzi przy ziemi także zależy mi również na regulacji, rzepak ładny robiony na 4+ która opcja będzie lepsza i jakie dawki?

 

Ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

Nie ma ograniczeń fazowych tylko jak rzepak zasłoni liśćmi to efekt może być średni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
pąki są już widoczne przecież.to ci będzie lepsze Leopard czy Agil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

Wczoraj w Wielkopolsce w oknie pogodowym 0,25l/ha Toprexu i 150g tebukonazolu. Po 4 godzinach od zabiegu 9 stopni, w nocy najniżej 7, powinno dobrze działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj