yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2022

Polecane posty

Kubawww    314
26 minut temu, masa24 napisał:

Uważać z toprexem 0.5 l. Od zeszłego sezonu wiosna zalecają 0.35 i taka ma rejestracje . 0.5 to nie jest wcale delikatne skracanie 

kupowal ktoś ostatnio środek cleravo i zdradzi skad ?

Ale Ty chłopie głupoty wygadujesz.. aż się nie chce czytać co ty ostatnie czasy tu wypisujesz 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
30 minut temu, Kubawww napisał:

Ale Ty chłopie głupoty wygadujesz.. aż się nie chce czytać co ty ostatnie czasy tu wypisujesz 🤦‍♀️

Z czym ? Sprawdź rejestracje toprexu . Możesz dać tez 0.5 toprexu i porównać roznice np na nakładach . Nie jest taki delikatny jak ske mówi 

Ilość substancji została ta sama , rejestracja zmieniona na 0.35 z 0.5. Być może lepsze nośniki ale możesz dać 0.5 i zobaczyć jak nałożysz na uwrociach co stanie się z rzepakiem . Nie jest to delikatny środek w tej dawcę . Ale co ja tam wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwdz    3
Dnia 20.03.2022 o 16:05, Papkin napisał:

Orientuje się ktoś co to za chwast i czym to zwalczyć?

IMG_20220320_160123.jpg

Orientuje się ktoś co to za chwast i czym to zwalczyć?

U mnie tez sporo tego jest. Myślicie ze on nie zaszkodzi rzepakowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Robactwo lata jak wściekłe... Dursban w dłoń i na koń ;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
30 minut temu, masa24 napisał:

Z czym ? Sprawdź rejestracje toprexu . Możesz dać tez 0.5 toprexu i porównać roznice np na nakładach . Nie jest taki delikatny jak ske mówi 

Ilość substancji została ta sama , rejestracja zmieniona na 0.35 z 0.5. Być może lepsze nośniki ale możesz dać 0.5 i zobaczyć jak nałożysz na uwrociach co stanie się z rzepakiem . Nie jest to delikatny środek w tej dawcę . Ale co ja tam wiem 

Raz przy nowej dawce ochrona jest porażką, dwa po co mi piszesz o nakładce jak to już dawka 1l..jak pryskamy to nie robimy specjalnie nakładek..  Tak jak rozmawiałem z dobrym kolega przedstawicielem pewnym ta zmiana była tylko aby korzystniej finansowo wyglądał toprex na rzecz konkurencji t1 w rzepaku bo troszkę 0.5 kosztuje 

Edytowano przez Kubawww
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

nikt nie robi specjalnie nakladu, ale np na uwrociach moze sie to zdarzyc.   dawka 0,5 moze dosc mocno przyhamowac rzepak jak ktos tego nie chce i wbrew pozorom nie jest to taki lagodny regulator jak jest okreslany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, masa24 napisał:

nikt nie robi specjalnie nakladu, ale np na uwrociach moze sie to zdarzyc.   dawka 0,5 moze dosc mocno przyhamowac rzepak jak ktos tego nie chce i wbrew pozorom nie jest to taki lagodny regulator jak jest okreslany

Na pewno jest łagodniejszy od caryxu.. jak ktoś chce delikatnie to jedzie tilmor 

Edytowano przez Kubawww
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Ogolnie to bym sie nie klocil bo duzo zmiennych jest jak to w fabrycr pod golym niebem ja dovvo serio daje 0.35 i nie narzekam. Ten tilmor to w miare chyba drogo wychodzi? Lepiej samemu zmieszac chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128
masa24 napisał:

30 minut temu, Kubawww napisał:

Ale Ty chłopie głupoty wygadujesz.. aż się nie chce czytać co ty ostatnie czasy tu wypisujesz 🤦‍♀️

Z czym ? Sprawdź rejestracje toprexu . Możesz dać tez 0.5 toprexu i porównać roznice np na nakładach . Nie jest taki delikatny jak ske mówi 

Ilość substancji została ta sama , rejestracja zmieniona na 0.35 z 0.5. Być może lepsze nośniki ale możesz dać 0.5 i zobaczyć jak nałożysz na uwrociach co stanie się z rzepakiem . Nie jest to delikatny środek w tej dawcę . Ale co ja tam wiem 

Dokładnie zauważyłem u mnie że caryx tak nie trzymie na nakładach jak toprex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
46 minut temu, masa24 napisał:

nikt nie robi specjalnie nakladu, ale np na uwrociach moze sie to zdarzyc.   dawka 0,5 moze dosc mocno przyhamowac rzepak jak ktos tego nie chce i wbrew pozorom nie jest to taki lagodny regulator jak jest okreslany

Z tymi nakładkami to daj spokój. Fakt, może się zdążyć, ja mam sekcje 4.5m to polowa czasami idzie nakładki bo mi się niechce dysz zamknąć, tak jest i tyle. Druga sprawa to czy toprex, caramba, caryx, tebu bedzie nakladka i zdwojone działanie. 

Jestem też zdania że Toprex zmniejszyli żeby wypadał lepiej finansowo. 

1 godzinę temu, MaXtzTS napisał:

będziecie podawać już bor i mikro czy za wcześnie?

A jakie masz temperatury w nocy?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Jaka sytuacja w okolicy LSW odnośnie chowacza?  Podobno sporo się pojawiło, ale te przymrozki powinny stępić  nalot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
1 godzinę temu, Zetix napisał:

Robactwo lata jak wściekłe... Dursban w dłoń i na koń ;)

W dzień ciepło a w nocy na  minusie więc co on da 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Co sądzicie o zrobieniu zabiegu mocznikiem i odżywka w dzień ok 14 stopni a w nocy ok -2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Ile dajecie inazumy na chowacza? Te 0.2 z etykiety to nie za mało już? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Widzę że już chcecie wjeżdżać z opryskami na skracanie , a jak u was te rzepaku wyglądają? bo u mnie te przymrozki to tak odpaliły liście że  tylko środki zielone , więc u mnie oprysk jakikolwiek pójdzie nie wcześniej niż za 2 tygodnie .

IMG_20220322_133451.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, mysza103 napisał:

Widzę że już chcecie wjeżdżać z opryskami na skracanie , a jak u was te rzepaku wyglądają? bo u mnie te przymrozki to tak odpaliły liście że  tylko środki zielone , więc u mnie oprysk jakikolwiek pójdzie nie wcześniej niż za 2 tygodnie .

IMG_20220322_133451.jpg

A to nie rsm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 minuty temu, mysza103 napisał:

Widzę że już chcecie wjeżdżać z opryskami na skracanie , a jak u was te rzepaku wyglądają? bo u mnie te przymrozki to tak odpaliły liście że  tylko środki zielone , więc u mnie oprysk jakikolwiek pójdzie nie wcześniej niż za 2 tygodnie .

IMG_20220322_133451.jpg

U mnie też dużo starych liści odrzucił w marcu. Zastanawiałem się właśnie czy to mróz czy może efekt saletrosanu, który leżał na liściach przez kilka dni bo nie miał się jak rozpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Wschód zimno sucho wszytko stoi fioletowe przyjarane mrozem.

IMG_20220320_172134.jpg

IMG_20220320_173042.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
56 minut temu, Kubawww napisał:

A to nie rsm?

U mnie akurat szedł rsm , ale u sąsiada przez miedzę była siana saletra tego samego dnia co u mnie rsm 3 marca i tak samo wygłąda , a nawet gorzej , bo był dużo mniejszy na jesieni , U kuzyna znów kilometr dalej od mojego jeszcze nie dał azotu wcale , bo czeka na deszcz i tak samo liście spalone , więc popalenia rsm bym raczej wykluczył i stawiam na przymrozki , Ogulnie w moich stronach rzepaki wszystkie jakie widziałem mają takie liście 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foxe    9
10 godzin temu, wwdz napisał:

a nie taniej wyjdzie caryxem? bo jak patrze ceny to toprex jest prawie dwa razy droższy

może taniej z tym, ze ja mam toprex kupiony już na jesieni ale dałem ostatecznie caryx więc teraz nie pasuje mi drugi raz to samo dawać. No i z różnych opinii wynika ze toprex trochę słabsze ma działanie a na tym mi zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
22 minuty temu, mysza103 napisał:

U mnie akurat szedł rsm , ale u sąsiada przez miedzę była siana saletra tego samego dnia co u mnie rsm 3 marca i tak samo wygłąda , a nawet gorzej , bo był dużo mniejszy na jesieni , U kuzyna znów kilometr dalej od mojego jeszcze nie dał azotu wcale , bo czeka na deszcz i tak samo liście spalone , więc popalenia rsm bym raczej wykluczył i stawiam na przymrozki , Ogulnie w moich stronach rzepaki wszystkie jakie widziałem mają takie liście 

Ja stawiam na rsm, saletra tez pali niestety jak na mokre pójdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwdz    3

Z czym mogę wymieszać Korvetto żeby mi wzieło samosiewy jednoliścienne? Labrador Extra 50 EC to będzie dobrze? 1l korvetto 1l Labrador / 300l wody / 1ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, wwdz napisał:

Z czym mogę wymieszać Korvetto żeby mi wzieło samosiewy jednoliścienne? Labrador Extra 50 EC to będzie dobrze? 1l korvetto 1l Labrador / 300l wody / 1ha ??

Nie mieszaj jedno i dwu zwłaszcza na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj