yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cheesburger    80
3 godziny temu, Andpol napisał:

Ile tego tebu dawałeś że dobrze było i to po taniości to poco wydawać kupę kasy na drogie środki?

250g o ile dobrze pamietam

3 godziny temu, ralf3635 napisał:

Zrób na płatka tak jak rok temu, inazume

nie ma zadnej alternatywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Nie ma dobrych środków. Wycofane. Kiedyś był proteus na płatka a teraz zostaje acetamipryd czyli Inazuma, mospilan, carnadine. Jest to dobry środek bo nie jest jakiś toksyczny dla pszczół. 

 

Z tym siarczanem magnezu z Siarkopolu to są różne opinie. Podobno jakość tych składników nie jest napewno taka jak w kizerycie. A stosował ktoś MagMaks z luveny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

"Podobno" stosuje i nie narzekam.Całkiem inny odcień zieleni po siarce i magnezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

najlepiej by było zrobić bez. może poświęcę jedna ścieżkę jęczmienia i nie posieje ;) bo w rzepaku to chyba mniej będzie widać. choć z drugiej strony jęczmień po rzepaku a na rzepak sypnalem 230kg kizerytu więc wcale nie mało

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
Dnia 2.02.2022 o 09:00, Andpol napisał:

Ile tego tebu dawałeś że dobrze było i to po taniości to poco wydawać kupę kasy na drogie środki?

Bo takim Toprexom drogim mówimy stanowcze nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

mepik + porter na regulację i grzybówka wiosenne a ile to wychodzi to nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Siarczan magnezu z Siarkopolu mogę z czystym sumieniem polecić. Stosuję na rzepak tam gdzie magnez mam niski i wtedy zamiast saletrosanu idzie saletra amonowa. Różnic w plonowaniu brak.

W zbożach obecnie (2 rok) sprawdzam saletromag na pierwszą dawkę i to jest ciekawa propozycja na dobrze rozkrzewione zboże. Jest siarka, trochę magnezu i dwie formy azotu, w tym większość wolno działającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

Bo takim Toprexom drogim mówimy stanowcze nie. 

Toprexu nie stosuje ale Pictor już tak i w tym sezonie może by coś tańszego i równie dobrego tylko co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
1 godzinę temu, lassie napisał:

mepik + porter na regulację i grzybówka wiosenne a ile to wychodzi to nie wiem 

Mepika nie chce widzieć, raz stosowałem bo pomylił się i mi przywiuzł, to podziałał  z  30% gorzej niż Caryx więc żadna oszczędność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Ja mepik zawsze stosowałem na jesień na regulację i byłem zadowolony ,ze względu na to że w tym roku nie była zrobiona regulacja poprzez przebieg wegetacji na jesieni został mi na wiosnę i będę stosował może trzeba by dawkę podnieść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja od dwoch lat stosuje na jesieni 0.8 prochlorz, T1 0.6 tebu, 0.6 metkonazol, na płatek 0.7 azoksystrobina 0.7 prochloraz i w żniwa badyle zielone, wychodzi tanio ale sprawdza mi się, tym bardziej ze jak w tamtym roku mialem orac rzepak na wiosne bo bylo po 10 -15r/m2, ale w koncu zostawilem liczac na 2t, przy 300pl6 100kg soli, wiosna 120 kizerytu i 450l rsm32 w jednym strzale  dal 3t/ha, ale fakt ze jeden krzak mial po 30 rozgalezien, mial sie gdzie rozrosnąć 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
Napisano (edytowany)

@Mareg metkonazol w jakim środku stosujesz?

Prochloraz w sprzedaży do lata a do kiedy można go stosować?

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66
Napisano (edytowany)

Metkonazol pod nazwa Ter.n

Prochloraz do 31.10.2023 roku także spokojnie 

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Tern? Na pewno, mi zawsze tern kojarzył się z morfolina. Nie chodziło ci o plexeo, te dwa środki idą w jakimś pakiecie syngenty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
24 minuty temu, Mareg napisał:

Metkonazol pod nazwa Ter.n

Prochloraz do 31.10.2023 roku także spokojnie 

Jacek ma racje 

C7D71BCB-739A-4719-97EC-FDBE7F79C1FD.jpeg

E24F540F-7F98-47DD-9935-DA45B4247D9A.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
2 godziny temu, Mareg napisał:

 na płatek 0.7 azoksystrobina 0.7 prochloraz i w żniwa badyle zielone, wychodzi tanio ale sprawdza mi się

Komu jeszcze się sprawdza?

50% ceny w stosunku do pictora to tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
6 minut temu, Andpol napisał:

Komu jeszcze się sprawdza?

50% ceny w stosunku do pictora to tanio.

Po 0,7 azo to nic dziwnego że badyle zielone w żniwa ,tylko pytanie czy w razie infekcji czy prochloraz poradzi sobie z grzybkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
52 minuty temu, dlugin napisał:

Po 0,7 azo to nic dziwnego że badyle zielone w żniwa ,tylko pytanie czy w razie infekcji czy prochloraz poradzi sobie z grzybkami

A ja na T1 planuje dać 0.35 l Toprex i 0.5 l Plexeo co powiecie na takie rozwiązanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

0,35 toprex to dawka podstawowa/pełna na wiosnę, co prawda od niedawna, ale jednak, co chcesz uzyskać dodając 30g metkonazolu po za uszczupleniem w portfelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, taux napisał:

0,35 toprex to dawka podstawowa/pełna na wiosnę, co prawda od niedawna, ale jednak, co chcesz uzyskać dodając 30g metkonazolu po za uszczupleniem w portfelu?

To ile byś dodał metkonazolu ? Jak ok. 40 gram to pełna dawka w caryxie wiosną 

Edytowano przez majster545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

Po co trzy triazole na T1 ??  Zastosowałbym tylko toprex (ew zamienniki) na T1, ale 3 triazole na t1 to przesada - to chciałem przekazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj