bialycivic

Bizon nie ciągnie - awaria

Polecane posty

bialycivic    1

Witam.dzisiaj podczas młócki wjechałem w dziurę coś zgrzytło i kombajn stanął .Nie ciągnie na żadnym biegu.Dodam że biegi wchodzą na włączonym silniku bez sprzęgła ,hamulce działają więc raczej oś nie pękła .Proszę o pomoc co morze być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Albo tarcze sprzęgła.A naj szybciej półośka.Depnij mocno na jeden hamulec [przy włączonym biegu ]albo drugi,jak kombajn trochę drgnie to półośka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Daje 100% ze pol oska u mnie tak bylo ze jak kupilismy bizona niezauwazylismy i byla naruszona. Kolo nie trzymalo pionu:) Potem tata ciol na uslugach i walnela, do konca ciecia zostalo doslownie z 20 m, to my wtedu keta do domu po chol sztywny i ciagnikiem pchalismy bizona a kombajn ciol ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ale jak biegi wchodzą bez żadnego zgrzytu to może byś sprzęgło, przy półośce też by wskakiwały tyle, że raczej ze zgrzytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ale pisze, że ze zgrzytem przestał kombajn jezdzic wiec raczej to półoska ...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Tak jak koledzy pisali czyli półośka pękła. Mi 2 lata temu w odstępie tygodnia pękły 2 półośki. Wydaliśmy coś ok. 7000 zł.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Ale mi dwie na w przedziale 2 tygodni pękły. To było 2 lata temu. Teraz nie wiem ile trzeba dać za półośkę, ale ok.7000 zł za 2 dwie to nie przesada. Zapłaciliśmy tyle to wiem.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Wpisz sobie na Allegro "Półoś Bizon Rekord". Nawet tu masz potwierdzenie tego co pisze. Tam są za 3500 zł za sztukę, czyli tyle samo ile ja zapłaciłem na składnicy. Mi pękły dwie czyli 2 x 3500 zł = 7000zł. Nie wiem dlaczego nie możecie tego pojąć.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hmmm no teraz wierzę;) i szczerze to się nie spodziewałem my do zo40 płaciliśmy 320 a w tym czasie do zo50/56 kosztowała 350 róznica to inny frez 40 ma gruby. jakby autor napisał jaki kombajn to byśmy wiedzieli jaka półoś;)tak czy tak 99%ze półoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

Kolego Armi95 półoś do rekorda może i kosztuje 3500 ale do Z056 ceny półosi wahają się w przedziale 500-1200zł.Dzisiaj u znajomego urwała się prawa półoś i dzwoniliśmy po sklepach,i półoś z Wrześni kosztowała 900zł,natomiast w innym miejscu 690zł.Także w te 7000zł nie uwierze,chyba że masz rekorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekk310    1

W Z056 skrzynie to porażka jak nie padnie półośka to wsteczny, jedynka albo rozwali mechanizm różnicowy .Mieliśmy ten kombajn 11 lat i wiele razy leżałem pod nim i naprawiałem skrzynie

 

Z056, a nie ZO56

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Chłopaki, a szczególnie @sławek82, jeszcze raz powtarzam, że te dwie półośki za 7000 zł były do Rekorda. Czytajcie poprzednie posty i nie będzie żadnych niedowierzeń.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Ukręciło je, ale każdą po jednej stronie. Pojechaliśmy na zarobek do wioski oddalonej o 20 km od naszej, ciemno było kombajn wpadł w głęboką bruzdę i ukręciła się jedna. A ta z drugiej strony to z 5 km od domu.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu skończył żniwa [z 5 lat temu]i przyszła jakaś sąsiadka żeby jaj wykosił 0,5 ha i kilometr od domu.Nawet nie objechał i pękła półoś w Rekordzie. Trzy dni Rekord stał w polu a teściu pilnował w samochodzie.Też zapłacił 3500 z upustami po znajomości.

A jeden jak pękła to roztoczyli,dorobili śrubę skręcili i tak jeździ z 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

U mnie też jak wieczorem się jedna ukręciła to w nocy pilnowalismy go. Na drugi dzień po półośkę, wymiana i jazda.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubKaaa    0

W moim przypadku obcieły się nity na kole talerzowym no i d*pa , wrzucam bieg i nie jade .... Ale skręciłem jakoś śrubami i objechałem sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj