iroo10

John Deere 2850 problem z rozłączeniem przedniego napędu

Polecane posty

iroo10    4

Witam. Mam problem z rozłączeniem przedniego napędu, a mianowicie: 

Napęd działa non stop. Do cewki dochodzi prąd, cewka działa. Myślę że problem tkwi w zaworze od załączana n pędu.

Może ktoś ma jakieś pomocne info, instrukcję napraw czy coś w tym stylu.

Czy jest tam jakieś sitko, czy coś w tym stylu?

Ogólnie by to nie przeszkadzało zbyt mocno, lecz w moście jest blokada lsd, więc raczej słabo tak jeździć.

Pozdro.    


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

U mnie problemem był wytarty pierścień który rozsprzęglał tarczki. Olej szedł naciskał go lecz przez to że był wytarty około 5mm nie dawał rady rozpiąć tarczek. Doprzyj go gdzieś do drzewa na wyłączonym napędzie i sprawdź czy przy obciążeniu go rozłączy. Jeśli tak to stawiam 99% na ten wytarty pierścień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Oś ZF apl-735/12, przystawka nie mam pojęcia.

Od momentu kupna napęd się nie rozłącza. 

Merlinko

Chodzi tobie o napęd? Będę musiał to sprawdzić.

Edytowano przez iroo10

.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15
iroo10 napisał:

Oś ZF apl-735/12, przystawka nie mam pojęcia.

Od momentu kupna napęd się nie rozłącza. 

Merlinko

Chodzi tobie o blokadę? Podczas orki blokada działa. Napędu puki co nie mogę wyłączyć...

Nie o blokadę... Cały czas mówię o przednim napędzie. Ja zdiagnozowalem tak że jak doparlem się do drzewa i zacząłem się kopać to w pewnym momencie wyłączało przedni napęd. a jak włączyłem to ciągnął. A tak dostawał poślizgu (na wyłączonym). Masz załączany napęd mechanicznie czy elektrohydraulicznie ?


Z wymianą tego pierścienia nie ma jakoś dużo roboty tylko potrzebna jest prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Załączany elektrohydrauliczne  


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Nie wiem czy w John Deerach jest tak samo jak w Fordach, ale w Fordach przedni napęd jest załączony cały czas, dopiero jak pompa hydrauliczna wytworzy ciśnienie, napęd jest rozłączany. Możliwe, że masz wyrobiony wałek lub pęknięty któryś z metalowych pierścieni uszczelniających (tak jak u nas) i ucieka ciśnienie a napęd jest załączony cały czas.

IMG_20201101_184215_1.jpg

IMG_20201101_184308.jpg

IMG_20201101_163114.jpg

IMG_20201102_181057_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj