marcinek16marcin

Zatrzymujący się nagarniacz

Polecane posty

Witam,

Następujący problem: nagarniacz zatrzymuje się podczas koszenia wyłożonej pszeniczki. 

Pasek klinowy wymieniony na nowy- nie pomogło,

Koło pasowe na którym się uślizguje to koło jak na zdjęciu, to obok zębatki- wymienione na nowe i dalej się na nim ślizga.

Napinanie paska przerobione na naciąganie za pomocą śruby więc pasek na pewno nie jest za luźny ponieważ aż kantuje rolkę prowadzącą zamontowaną na rurce.

U niektórych widać pogięte motowidła, u nas nie ma szansy żeby się coś wygięło bo lekko niżej nagarniacz, kilka palców czesze bliżej ziemi i się zatrzymuje, ciężko zbierać legi.

Ktoś coś? Jakieś rady/ pomysły? Może ma ktoś założony pasek zębaty? jak tak to z jakiej firmy? 

Może macie jakieś patenty na zwiększenie trakcji koła pasowego?

Pozdrawiam

kolo-pasowe-nagarniacza-motowidel-bizon-504003001-11682 (1).jpg

..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

wujekk110    33

Pasek klinowy ciągnie bocznymi  powierzchniami. Jeśli koło pasowe będziesz miał zużyte na bocznych skośnych powierzchniach i pasek będzie wpadał w to koło, aż do powierzchni cylindrycznej, wówczas żadne naciąganie paska nie pomoże. Zwróć też uwagę na stan przekładni bezstopniowej, tam też może  ślizgać się pasek.

• Like 1

Dziękuje za podpowiedź, sprawdzę to, aczkolwiek wydaje mi się że na kole wytarte były tylko boczne powierzchnie.

Tutaj ewidentnie jest na tym kole - zaobserwowane podczas żniw 

Teraz tak pomyślałem, może tam jest założony nieodpowiedni pasek, ze złym klinem (nowy pasek był kupiony na wzór starego, a kombajn kupiony parę lat temu używany) - pamięta ktoś jaki pas powinien tam być?

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    1421

no właśnie jak boczne sa wytarte to nie ciagnie jak należy

• Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Pisząc, że są wytarte miałem na myśli, że są to po prostu ślady styku pasa z nowym kołem, natomiast jego środek powierzchnia cylindryczna jest pokryta nalotem rdzy, więc jak się domyślam pas pracuje w optymalnym styku z kołem pasowym na ukośnych powierzchniach, aczkolwiek może jest za niski klin i jednak sumaryczna powierzchnia styku jest za mała żeby sprostać legom, dlatego ponowię pytanie: jeżeli ktoś  nie ma tego problemu mógłby sprawdzić jaki ma założony pasek ?

Wy nie macie problemów z zatrzymującym się nagarniaczem? Czasem jak oglądam filmiki jak napierdzielają motowidłami w suprach czy rekordach na legach to porównując do naszego jest ciężko w to uwierzyć.

Motowidła bez założonego pasa kręcą się leciutko, bez żadnych oporów czy zacięć - więc wykluczam jakieś zatarte łożyska, które powodowałyby wzrost zapotrzebowania na uciąg.

wujekk110    33

Jeśli środek, powierzchnia cylindryczna, koła nie jest wytarta, to tu jest wszystko okej.

Paski mają wymiary znormalizowane, to innego paska tam nie założysz, mając na myśli szerokość i wysokość paska.

Mamy rozumieć, że na przekładni bezstopniowej nic się nie ślizga, tylko na tym kółku o którym mówisz. Jeśli tak, to przyczyny zatrzymywania sie nagarniacza musisz szukać w ustawieniu kąta pochylenia palców nagarniacza. Nagarniacz przy bardzo mocnym opuszczeniu w zleżałe zboże będzie się zatrzymywał i trzeba to robić z wyczuciem, oraz odpowiednio dobrać szybkość jazdy kombajnem- zwolnić.

• Like 1

gustaww    308
Napisano (edytowany)

Tak na doraźnie to możesz tym lepikiem do pasów posmarować, tylko nie wiem jak to będzie się sprawdzało w kurzu.

Edytowano przez gustaww
  • Like 1
  • Confused 1

Dokładnie, na przekładni bezstopniowej jest w porządku, dziękuję Panowie za rady i podpowiedzi, pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dawidz56
      Witam mam problem w swoim bizonie nierówno  chodzi na małych obrotach i tak przykapca.Przy przygazowce wylatuje taka chmura jasnego dymu. Pompa była  sprawdzana okazało  się że  jest dobra końcówki wtryskow  wymieniane w tamtym roku,zapłon  ustawiłem na znaki wiec niewiem jaka może  być  jeszcze przyczyna.
    • Przez slawus
      Czeka mnie remont silnika w Bizonie, czy ktoś ma namiary na dobrego i sprawdzonego fachowca z woj. mazowieckiego, no i może zna ktoś orientacyjną cenę tego "zabiegu" bo może lepiej kupić drugi silnik np. po remoncie. Z góry wielkie dzięki.
    • Przez Patrykos1221
      Witam mam pytanie dotyczące wyboru pasa do odrzutnika słomy znalazłem takie dwa i czy ktoś mógłby mi wystawić o nich opinię? Jeśli ktoś ma do polecenia inny pas to bardzo chętnie zobaczę 1pas https://www.sklepmaniek.pl/pas-pasek-klinowy-bizon-3b-bp-2940-stomil-sanok-p-1345.html 2pas https://mh.org.pl/bizon/3414-pas-3hb-2940-3hb-bp-2940-optibelt-germany.html Za wszelką pomoc dziękuję
    • Przez lukkii
      Witam

Od 10 lat posiadam wegierska przystawke do kukurydzy bez docinacza. Nigdy nie widziałem jak ten docinacz wyglada i czy w ogole bizon uciagnie przystawke z docinaczem. Gdyby ktos mogł mi podesłać zdjecia tego docinacza do tej przystawki i napisac czy bizon uciagnie to wszystko to bym był wdzięczny. Z góry dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
    • Przez BizonZ040
      Witam czy wie może ktoś jakie rozmiary oringów powinny być pomiędzy sekcjami rozdzielacza każda sekcja ma 5 oringów i kolejna sekcja tylko nie wiem jakie tam powinny być rozmiary bo są płaskie od starości 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj