Książękóz

Różnica w zapotrzebowaniu mocy. Talerzówka, a agregat talerzowy

Polecane posty

Witam, czy jest różnica w zapotrzebowaniu mocy między talerzówką 2,7 metra a agregatem talerzowym z hydropakiem 2,7 metra. Chciałem kupić talerzówkę, ale stwierdziłem, że lepszą opcją byłby agregat, a w przyszłości zakup mocniejszego ciągnika i założenia siewnika na hydropak. W tej chwili agregat (bez siewnika) pracowałby z Ursusem 912. Jakie jest wasza zdanie na ten temat? 

sylwek23111    185

Miałem podobny dylemat, i do Renault 133.54 o mocy 123KM kupiłem agregat talerzowy 3m z hydopakiem firmy Lemtech. Talerzówka od agregatu talerzowego u tego producenta różni się tylko hydropakiem. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie mocy, to zapiołam raz Renault 103.54 ale o mocy 93 KM to jak talerzowałem ściernisko to schodził z obrotów i stwierdzam, że 93KM do 3m to za mało, poprostu za bardzo się męczy i jest duży poślizg oraz za bardzo rośnie temperatura silnika. Natomiast 123 KM radziło sobie całkiem dobrze. Mój agregat talerzowy waży 1600 kg i jakby do niego zapiąć siewnik załadowany z ziarnem to wyjdzie ponad 2000 kg, a tego moja największa Renówka chyba by nie wytrzymała, bo zostało by przekroczone dopuszczalne obociążenie tylnej osi. Do takiego zestawu wydaje mi się nadałby się traktor o mocy 150-160KM i to starych koni, bo nowe są zaniżone więc trzeba by z 20-30 więcej... Na dzień dzisiejszy hydropaku nie używam, no chyba że kupie sobie siewnik do poplonów, ale taniej było by zrobić uchwyt i przymocować na cybantach niż tyle dopłacać. W moich okolicach nigdy nie widziałem żeby ktoś siał agregatem talerzowym z siewnikiem, a mają co nie którzy nawet lekkie gleby.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba123456
      Dzień dobry czy dał by sobie zetor forterra 11441 z broną wirową 3 metry i wałem packera i z siewnikiem amazone d8 3metry czy dał by radę ziemię bardzo ciężkie? 
    • Przez slavo666
      Witam
      Kilka talerzy w agregacie ma spory luz. Przypuszczam ze trzeba będzie dokręcić śruby łożyskowe. Robił ktoś klucz do tego
    • Przez MafiaPstrągowa
      Witam, mam pytanie, czy struny do wałka strunowego,  z blachy 3mm nie będą za słabe? W planach miało być na całym wale (2.1m) 6 tych kółek (blacha 5mm) z nacięciami pod struny, nie wiem czy te 3mm są wystarczające, ewentualnie czy zamiast palić nowe struny z blachy 4mm lepiej będzie dopalic 2 dodatkowe kółka, i w taki sposób wzmocnić konstrukcję, dodam że wałek będzie oczywiście dzielony na dwie części, A płaskowniki które są po obu końcach, i na środku na łożysko mam upalone z blachy 10mm.

• Przez ENDURAK91
      Zastanawiam się nad zakupem agregatu bezorkowego 3m  (grubera 10 łapowego) myślę nad agro-liftem.
      Na co zwrócić uwagę w tych agregatach, jakie polecacie, jakie zabezpieczenie, jaki wał itp.?
      Gleby średnie-lekkie, klasa. 1-4 czarnoziemy, gliny, piachy.
    • Przez Piotrek1604
      Witam serdecznie, poszukuje informacji na temat maszyn agrotom ats XL i kompaktowy agregat uprawowy up może są użytkownicy tych maszyn i podziela się opinia czy hydropak w ats XL jest stabilny czy nic nie pęka czy się nie zapycha tak samo w up czy doprawi dobrze i czy wytrzymały. Pozdrawiam 😄
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj