domanpower

MF 4085m vs MF 5709m vs farmal 85km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
domanpower    16
Witam, noszę się z zamiarem zakupu nowego ciągnika.Nie mogę się zdecydować który z tytułu wybrać. Chce żeby ciągnik służył mi jak najdłużej i nie był awaryjny,mój areał to 10h,mam zamiar w przyszłości się rozwijać Nie ukrywam że wizualnie bardziej podoba mi się mf5700 lecz obawiam się tej skrzyni,jej awaryjności z kolei w 4700 martwi mnie fakt że ma 3cyl.Prosze doradźcie, piszcie co wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Na 10 ha czego , jak warzywa to rozumiem ale jak nie to najtańszego bym szukał ... No chyba że naprawdę będzie za jakiś czas te 30 ha , Jak ma być do większych maszyn to porównałbym w nich masę bez obciążników , z obciążnikami oraz dopuszczalną masę całkowitą - obliczysz z tego jak ciężką maszynę uniesie , no i udźwig podnośnika (tylko dokładnie sprawdź bo pewnie są wersje z siłownikiem czy siłownikami pomocniczymi ) 

Zawsze do ciężkiej roboty lepsza 4 raz mocniejszy i równiej chodzi , dwa troszkę dłuższy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16

Mam warzywa i bydło opasowe.To będzie mój pierwszy duży ciągnik,maszyn żadnych nie mam. Prosiłbym o opinie na temat skrzyni która mniej awaryjna i jak to jest z 3cyl,czy taki silnik nie ma skrócenej żywotności,tak jak z tymi nowymi autami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Ursusy C360 3p do dzisiaj jeżdżą, więc to tylko kwestia konkretnego modelu i użytkowania. np. c330 ma 2 cylindry i jest nie do zdarcia. Ciągnikiem komfortowo się pracuje jeżeli jest zachowany odpowiedni stosunek masy trakrora do pojemności silnika, a ilość cylindrów to bardziej kultura pracy silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jak chcesz kupić porządny ciągnik to tylko Fendt, John Deere, Claas albo Massey Ferguson. Nie wiem czy dlatego że są produkowane w Niemczech czy co ale coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
sylwek23111 napisał:

Jak chcesz kupić porządny ciągnik to tylko Fendt, John Deere, Claas albo Massey Ferguson. Nie wiem czy dlatego że są produkowane w Niemczech czy co ale coś w tym jest.

te mf-y które wymieniłem napewno nie są produkowane w Niemczech

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 godziny temu, jonek98 napisał:

nowy fednt na 10 ha 😆 ale żeś doradził

Co sie smiejesz na yt jeden kupil 120km fendta na 20  chyba hektarow naza to jakos ursus&ursus chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrol123    20

Tata na początku lat 2000 20ha obrabiał c 330i u 3512 z tym że pół na pół użytki zielone. Aż strach pomyśleć co będzie za 20 lat 200KM na 20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
atrol123 napisał:

Tata na początku lat 2000 20ha obrabiał c 330i u 3512 z tym że pół na pół użytki zielone. Aż strach pomyśleć co będzie za 20 lat 200KM na 20 ha

sporo ludzi tak robiło,ja teraz mam c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrol123    20

Osobiście z tych 3 byłbym za farmallem / seria t5 z nh . Ewentualnie jx/td ale szczerze mówiąc nie wiem czy są dostępne jako nowe na rynku europejskim. Proste ciągniki z minimalną ilością elektroniki. Prosta 12beigowa skrzynia +rewers . Przyzwoity udziwg. Za zaoszczędzone pieniądze względem MF  kupisz osprzęt bo i tak musisz. Co do awaryjnosci w mojej okolicy sporo chodzi serii td t jx farmalli kilka ale raczej nie słyszałem żeby jakoś to niesamowicie się sypało. Rozważ jeszcze zakup najmniejszego z danej serii silnikowej. Np w  serii td 5010-5030 był jeden silnik a w 5040-5050 drugi. Kupujesz np 70KM ciągnik mija gwarancja robisz chipa na 80-90KM. Kosztuje to ułamek sumy która życzy sobie dealer za mocniejszy ciągnik. 

 

Jak bonus opowiem pewna anegdotę. Przyjechał gościu po cielaki gadka szmatka i opowiada że kupił miesiąc temu nówkę case jx  i zachwala jaki wygodny klima wspomaganie radyjko cud miód orzeszki. W pewnym momencie pyta panie nie czujesz pan jakiej 360. Pytam po co panu jak nówka case . Odpowiada aa wie pan trzeba było wkład własny miałem luksus 360 musiałem sprzedać.  A weź pan takim klockiem obradl ziemniaki albo lejek zapnij. A wie pan ile sprzęt do niego kosztuje. Akurat wiedziałem bo w podobnym okresie kupywalem nh td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Dnia 14.01.2022 o 21:50, domanpower napisał:

Mam warzywa i bydło opasowe.To będzie mój pierwszy duży ciągnik,maszyn żadnych nie mam. Prosiłbym o opinie na temat skrzyni która mniej awaryjna i jak to jest z 3cyl,czy taki silnik nie ma skrócenej żywotności,tak jak z tymi nowymi autami...

Raczej nie , ale będzie słabszy ... , posiadam NH T 4.95 (obecna nazwa T5.95) silnik 3.6 l 4 cylindry 99 KM , do lżejszej roboty mało spali zapas mocy wiadomo , ale przy cięższej np orka swoje skopci , posiadam też starego fiat 110 KM ale 5,8 l ale 6 cyl , mocowo podobnie ale pod dużym obciążeniem w orce NH potrafi moment zdechnąć , a fiat bedzie stękał zanim zdechnie ot taka różnica , a mam mozaiki na polu lekka czy średnia ziemia i raptem plac gliny co ciężko przejechać . 

 

NA takim areale to nie Masz co się bać o awaryjność bo nie nabijesz mth , ale pomyśl o maszynach co chcesz nimi robić , u mnie ten NH w zagonówce 4 x40 z resorem daje rady ale z obrotówką 3 skibową to tak do końca niewiem czy podoła , a z kosiarką 2,6 m dyskową lata jak chce .

 

A do cięższych maszyn 4 cyl lepsze bo dłuższe no chyba że te mf 3 cyl jest przedłużony , do tura też stabilniej (ale pytaj o przedni most) .

Popatrz szybciej na af w galeri modele co Cię interesują i na YT i tam pytaj użytkownika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
sebe1033 napisał:

Raczej nie , ale będzie słabszy ... , posiadam NH T 4.95 (obecna nazwa T5.95) silnik 3.6 l 4 cylindry 99 KM , do lżejszej roboty mało spali zapas mocy wiadomo , ale przy cięższej np orka swoje skopci , posiadam też starego fiat 110 KM ale 5,8 l ale 6 cyl , mocowo podobnie ale pod dużym obciążeniem w orce NH potrafi moment zdechnąć , a fiat bedzie stękał zanim zdechnie ot taka różnica , a mam mozaiki na polu lekka czy średnia ziemia i raptem plac gliny co ciężko przejechać .    NA takim areale to nie Masz co się bać o awaryjność bo nie nabijesz mth , ale pomyśl o maszynach co chcesz nimi robić , u mnie ten NH w zagonówce 4 x40 z resorem daje rady ale z obrotówką 3 skibową to tak do końca niewiem czy podoła , a z kosiarką 2,6 m dyskową lata jak chce .   A do cięższych maszyn 4 cyl lepsze bo dłuższe no chyba że te mf 3 cyl jest przedłużony , do tura też stabilniej (ale pytaj o przedni most) . Popatrz szybciej na af w galeri modele co Cię interesują i na YT i tam pytaj użytkownika

Ja mam zamiar go ganiać w 3skibowum obracanym pługu, ziemię mam lichą same piachy, jedynie trochę na warzywa lepszej,30cha jakoś dawała rade.. Raczej ten MF nie jestem długim ciągnikiem,ma ok 4,5m.W turze nie będzie chodził. W internecie,na forach mało jest o tym ciągniku Sąsiad ma stayer komfort 85km i śmiga w 3obrcanym pługu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

O to pewnie ten Stayer to będzie odpowiednik NH T4.85 to samo co ja mam tylko moc inna , to śmiga z obrotówką ,, tylko ciekawe jaką ile na skibę a zabezpieczenia ma ?

Bardziej jak o długość chodzi mi o rozstaw osi , a o turze to może pomyśl teraz nie chcesz ale za 5 lat może przyda się . A pod tura niektórzy mają wzmocnione mosty przednie . 

Teraz patrzysz na te MF to wyższa półka a nie wystarczy Ci tańszy innych marek  , o sąsiad stayr jeździ i co ? 

No i pytanie co Chcesz mieć ehr , rewers eh , półbiegi ile ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Znaczy inny ? Innej marki nie Bierzesz pod uwagę ?

Dobra popatrzałem i tak seria 4700 ma ok 3 t a seria 5700 ma ok 4 t udźwigu to znaczna róznica , w gre w mniejszym wchodzą mniejsze maszyny 

Ale nie określiłeś się w MF jaka skrzynia Cię interesuje , a to różnica 

A w case też są dwa modele różne FArmall A to całkiem co innego jak Farmall C jedynie silnik ten sam no koła jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
sebe1033 napisał:

Znaczy inny ? Innej marki nie Bierzesz pod uwagę ?

Dobra popatrzałem i tak seria 4700 ma ok 3 t a seria 5700 ma ok 4 t udźwigu to znaczna róznica , w gre w mniejszym wchodzą mniejsze maszyny 

Ale nie określiłeś się w MF jaka skrzynia Cię interesuje , a to różnica 

A w case też są dwa modele różne FArmall A to całkiem co innego jak Farmall C jedynie silnik ten sam no koła jeszcze 

Raczej tylko z tych co podałem, dilerzy najbliżej,MF mi się najbardziej podoba. Skrzynie chce najmniej awaryjna, tanią w naprawie. W MF 5700 skrzynia jest bez tradycyjnego drążka ,tylko dźwignia przód-tył,nw czy to nie będzie dla mnie upierdliwe i droższe w naprawie.Co do maszyn to pług 3 obalany mi wystarczy, jakaś talerzowka 3m. z wałem,to chyba świat, możeeee kiedyś jakiś agregat zaprzęgnięty z siewnikiem tylko nw. czy to nie przeważy tego małego maseja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

No właśnie jak Chcesz talerzówkę i być może zestaw uprawo siewny to bierz 4 cyl model większy z mocniejszym podnośnikiem jeśli idzie o MFa .

A MF to nieznam tyle co się orientuję to tańszy to skrzynia 12x12 bez półbiegów , tylko niewiem jak z rewersem mechaniczy czy eletrohydrauliczny , a tą co Ty chcesz to 16x16 z rewersem elektrohydraulicznym i bodajże 4 półbiegi za to ta dźwignia przód-tył .

 

A case nie bardzo chcesz bo jeszcze nie patrzałeś farmal A to stara konstrukcja 12x12 i rewers tylko mechaniczny koniec , 

Farmal C skrzynia 12x12 z rewersem mechanicznym , albo 12x12 z eletrohydraulicznym rewersem , albo dalej ta skrzynia tylko 24x24 z rewersem elektrohydraulicznym i jeden półbieg (za to podwojona) 

Case Luxum dopiero odpowiada wypasionemu mfowi bo ma też elektrohydrauliczny rewers i 4 półbiegi .

Wszystkie te modele case silnik ten sam mają ,

 

A byłeś pytać wogóle o cenę ?

A co ma się psuć jak dobry to będzie chodził i chodził , 

Wiadomo że jak siądzie coś to im więcej rzeczy to i koszt rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj