Jimmy

Ursus- jak pomalowac?

Polecane posty

Ja bym proponował maskę i błotniki na pomarańczowy, ale taki intensywny, silnik na czarno i felgi na srebno. Widziałem raz właśnie tak pomalowany ciągnik i wyglądał na prawde świetnie, bardziej mi sie podobał niż w czerwonej masce


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Wiec tak ..caly silnik wyropowac i wyczyscic ze smarow itp.myjka wysokocisnieniowa.czakac az wyschnie. Maska na czerwono blotniki tylnie tez, przednie na czarno, rama kabiny na czarno, dach na czerwono silnik na szaro skrzynia i most tez, felgi ja maluje na kolor kremowy....zolty z bialym cos takiego, przedni grill na czarno, raczka od miarki olejow na czerwono korek wlewu oleju czerwony koncowka dzwigienki od sprezarki tez na czerwono tak samo kraniki i ten korek do podlaczania weza od powietrza. z tylu jedno zlacze na czarno jedno na czerwono korbke ciegien dolnych i klemy[sroby rzymskie do sciagania belek na czerwono] ale nie maluj gwintow!!! gwiny wykrec i szlifierka ze szczotka stalowa wyczysc na blyski zakonserwuj np WD-40 Deska rozdzielcza na czarno [ale tylko ten wykrecany segment taki jajowaty z zegarami...reszta czerwona. Jak ci sie chce to siedzenie na czarno i przelaczniki np walek [te dzwigienki] czerwono, polowe i reduktor- czarno, reczny na czarno. tuz na czerwono, hydraulika zew. na czarno No i oczywiscie nowe nalepki ursus c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@zetor6340

dobrze ze wspomniales o dachu - ja się ostatnio zastanawiam czemu nie maluje się ich na jasne kolory - chodzi o nagrzewanie się od slońca.

jakis zółty, kość słoniowa, biały, szary to rozumiem ale czarny, brązowy czy ostra czerwien jakos do mnie nie przemawia


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Maluje wiekszosc pistoletem ...pierdolki pedzlem a jak sie da na czym powiesic to tez pistolem sikne...grunt to dobrze zastanowic sie nad kolejnoscia malowanych elementow tak aby jak najmniej sie nalatac z oslanianiem pomalowanego.Nikita ja dach przy c360 daje na czerwono bo najlepiej pasuje...[zetorowska kabina od naglaka] a c 355 ma u mnie bialy, ciapus tez....coz..z tym nagrzewaniem racja, tylko malujac na jakis wyzywajacy kolor trzeba pamietac by wszystko sie zgralo [harmonia] chyba najbardziej uniwersalny jest bialy tylko sie brudzi ....ja pisalem ze dach na czerwono...na czarno mialy byc slupki stelaz kabiny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

a ja dodam fotki jak swoją zapackałem bo własnie kupiłem aparat a i na telefonie mam fotki c-360 przed malowaniem to wtedy porównacie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja bym pomalował felgi w kolorze Krone, maska czerwona, kratka na masce również w kolorze krone, silnik i podzespoły siwe i nowa kabina z błotnikami :)

 

Edit:

I oczywiście na felgach i obciążnikach z tyłu kolor czerwony :(


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

ja bede swoja malował na czerwono (maska błotniki) silnik i podwozie na czarno felgi i kabine chyba na szaro tobie terz bym tak radził :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

najlepiej na czarno i czerwone ognie na masce


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

normalnie jak Lamborghini


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistqo    0

Ja bym radził pomalować ciągnik na zielono czarno bardzo fajnie w takich kolorach się 60 prezentuje !!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

mozesz tez maznac w stylu retro a`la 4011. mianowicie jasno zielonkawa maska i blotniki, szara kabina, czarny silnik i zolte fele :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIJANA14    1

Witam.

Mam problem z wyborem farby nie wiem na jaki kolor pomalować śilnik ciągnika ursusa 4011 z zewnącz czy czarną czy śiwą.

Pozdrawiam kijana14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeśli masz maskę zieloną to lepszy byłby szary (chyba że pomalujesz wszystko na zielono i żółte felgi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

blacharka na zielono a silnik na popielaty kolor (jasny siwy) nie ma innej opcji, bą oryginalny :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan25    0

Posiadam Ursus C330 z 1984 roku. Na wiosne planuje remont blacharki i malowanie. Chciałbym jak najdokładniej odwzorować malowanie fabryczne. Czy wie ktoś może jakie są oryginalne kolory tego ciągnika ciągnika (chodzi o oblachowanie- żółty, silnik- szary, felgi - kremowy)? Czy ktoś mógłby podać mi symbole kolorów jak najbardziej zbliżonych do oryginału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Ja malowalem swojego w orginalnych kolorach tzn. silnik szary, kabina czarna badz wisniowa blotniki i macha kolor ani piaskowy ani calkiem zolty(oznaczenie chyba mial L37, musisz popatrzec)...no i takie pierdolki jak korki czy oznaczenia skrzyni na czerwono , grill z przodu kosc sloniowa.Kolektor srebrzanka......i wychodzi naprawde dobrze.....jak chcesz to sobie zobacz na mojego capaja przed i po malowaniu

PS : Aha i felgi kośc słoniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Znajomy pomalował c330 tak:

-Błotniki maskę niebieski

-Silnik Czarny

-Felgi Srebrny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj