Jimmy

Ursus- jak pomalowac?

Polecane posty

Zefirek    0

polecam:

maska i błotniki - czerwony

korpus i felgi- czarny nie widać przecieków ;)

wygląd super prawdopodobnie seryjnie wyszły takie C-330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1
polecam:

maska i błotniki - czerwony

korpus i felgi- czarny nie widać przecieków ;)

wygląd super prawdopodobnie seryjnie wyszły takie C-330M

tesz polecam sam kiedyś tak ciapka odpicowałem no i jeszcze nowa kabinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
tesz polecam sam kiedyś tak ciapka odpicowałem no i jeszcze nowa kabinka

Ja mam m-ke i orginalnie miala zółty ( ciemny ), szary silnik i przedni grill, kola - kosc sloniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
polecam:

maska i błotniki - czerwony

korpus i felgi- czarny nie widać przecieków ;)

wygląd super prawdopodobnie seryjnie wyszły takie C-330M

Durnoty. Nigdy nie widziałem takiej oryginalnie malowanej C-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Chcę pomalować mojego ursusa C-330 i nie wiem na jakie barwy oryginalnie ;) Wie ktoś skąd wziąć taki znaczek (szablon do odrysowania) jak w załączniku? (najlepiej do wydrukowania) :D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja tak samo jak kolega zefirek polecam tylko zamiast na czarno można by wziąść felgi na kość słoniowa. A taki znaczek to ciężko bedziesz miał znalesć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

mi pomalowali ciapka na morelowo(pomarańczowo),felgi kość słoniowa,silnik szary, łądnie wygląda nikt w okolicy takiej nie ma:-) a 3603p pomalowali na żółto ,ale bardzo jaskrawo i już nie tak ładnie. Polecam kolory orginalne,albo całkowicie fantazyjne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Pawlus gdzie kupowałeś farby ?? (u lakiernika ?) I ile Cię to mniej więcej wyszło ???


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No nie wiem... Ja będę malował swojego na jego fabryczne barwy czyli żółto niebieski. Tak nawiasem mówiąc najbardziej podobały mi się taki URSUSY bo tylko URSUS malował na te kolory.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Bogdan25 ja bym pomalował tak jak ty masz napisane tylko zamiast tego żółtego bym zrobił taki piaskowy kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

mi kupował farbe mechanik,bo to on robił cały remont.Na początku miał być na żułto ,ale u tego mechanika stala już czyjaś inna 330 pomarańczowa i bardzo ładnie wyglądała no to czemu nasza miała być gorsza?-dawaj jo na pomaranczowo :rolleyes: . A twoja 330 quercus ma płaską oś,czy okrągłą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja w oryginale miałem:

- zielona blacharka (grill kość słoniowa)

- silnik siwy

- korki, gałki, oznaczenie biegów czerwone

- felgi kość słoniowa

 

Ja też mam zamiar go odrestaurować bo blacharka u mnie jest w opłakanym stanie. Oczywiście wracam do źródła (1970) czyli będzie pomalowany tak jak był w oryginale. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

a ja dołączę się do pytania jak by najlepiej wyglądała moja trzydziecha??? Mam nową plandekę na dachu koloru niebieskiego.... jakie kolory byście polecili??? Mam również możliwość pomalowania ursuska w metaliku ale to chyba głupi pomysł..... Co byście doradzili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

ja radze tak.....silnik na szaro,felgi kosc sloniowa, kabina czarna a maska i blotniki na żółty ( ciemny zolty )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ale takto troche ten dach nie będzie pasował.... Ja myślałem ją pomalować tak.... maska, błotniki na niebieski metalick taki w miarę jasnawy...silnik na szaro, felgi kosc sloniowa, kabina czarna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Nie maluj na niebiesko czy też błękitno chyba, że Ci się to podoba to już inna bajka ale ja myślę, że w orginalnych kolorach najładniej wygląda. Blachy na orginalny żółty pomaluj, kadłub na szaro a kabinke czarny lub szary.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Racja nie maluj na jakies wymyslane kolory tylko na orginal bo zawsze to ladnie wyglada....jak chcesz zobaczyc to wejdz w moja galerie na ciapka i zobacz jak dobrze wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko że ty masz plastykowy dach a ja mam niebieską (nową) plandeke... Kposy ładna twoja trzydziestka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
Tylko że ty masz plastykowy dach a ja mam niebieską (nową) plandeke... Kposy ładna twoja trzydziestka

no to qrde nie dobrze ....dobierz tak kolory zeby bylo ladnie i dawaj fotki ...albo zmien tą plandeke bądz dorób (kup) metalowy dach

PS: dzieki

PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Zobacz moją jest żółta a dach fioletowy i wydaje mi się, że aż tak źle nie wygląda.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Pomaluj ma pomarańczowo albo na zółto to są orginalne kolory 330

Silnik na szaro a felgi kremowe.

Ja pomalowałem 360 w pomarańczowym koloże i ładnie wygłąda felgi też malowałem na kremowo ale silnik na czarno.

Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda to są zdjęcia na AG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
jaki podkład użyć pod autorenolak <_<

 

Chyba każdego podkładu, który nadaje się pod lakiery samochodowe i do powłok metalowych. Najlepiej taki, aby pozostawiał matową powierzchnię, wtedy łatwiej będzie można nanieść grubsza warstwę lakieru (nie będzie tak spływał z powierzchni i robił zacieków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

a może ktoś wie czy autorenolak można polerować bo mi zawsze jak coś maluje to wychodzi tzw baranek <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj