Skocz do zawartości
RoRo

jaka farba do malowania maszyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

krychu    43

Jaki podkład epoksydowy kupić? Potrzebuję podkładu na 30 m ². Ktoś poda link gdzie idzie kupić w najlepszej cenie. Jeszcze jedno ile litrów kupić na tyle metrów. Tyle ile zaleca producent?

zdzichu124    0

Witam, pomalowalem case farbą nopolux granit , farbą położona pistoletem, ładny połysk wyszedł i kolor jak orginal. Tylko jest jeden problem, malowalem dwa dni temu, a farba nadal daje się zarysowac paznokciem, a jak mocniej przejade to nawet mogę zdrapac do podkładu. Miał ktoś podobny przypadek? Ta farba się tak długo utwardza , czy coś jest nie tak?

Do farby dodawalem 5% utwardzacza i 15% rozpuszczalnika , wszystko z nopoluxa dedykowane do tych farb. Malowane na podkład akrylowy.

akmaly    185

Długo się utwardza. Z czasem będzie dużo lepiej. Pisałem już o tym na forum i większa ilość utwardzacza nie wiele pomaga. Niektórzy stosują na to bezbarwny ale ja nie próbowałem ( ponoć ma to być lepiej ).

Wiadomość z agroFakt.pl

Może warto zapoznać się z usługami firmy www.severt.pl. Profesjonalnym sprzętem lakierują hydrodynamicznie konstrukcje stalowe i elementy maszyn. Dbają oni o każdy detal, mają wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem.

Mikua    9

Małował ktoś farbami Nopolux firmy Wilckens ? 

chodzi o tak farbe der2v5.jpg

Warto tym malować czy szukać czegoś innego? 

czym byście polecili pomalować ciagnik, maska, silnik,

Voo    38
Napisano (edytowany)

Jest na forum jest kilka maszyn i ciągników malowanych tymi farbami,musisz poszukać i popytać ich właścicieli.

Np to ;

med2_maskado-ursusa-c-4011_6331_347_3077

Ja tymi farbami pomalowałem agregat uprawowy,kolor czerwony masseya .Po trzech latach trzymania pod chmurką kolor zrobił się różowy.

Farba trzyma się dobrze,nie rdzewieje.Tylko ten odcień  :wacko:

Na ciągnik bierz lakier poliuretanowy.

Edytowano przez Voo

darkoza    8

wita poszukuję farby do pomalowania wału pakera zeby nie klejła się do niego ziemia tak mi zakleja ze skrobaki nie wyskrobią az wał sie nie obraca i się sunie że robią sie kopce przed wałem w bronie wirowej

Mikua    9

Panowie, jaka farbę dać na wewnętrzna stronę maski? wierzch będzie malowany akrylem, ale wewnątrz gdzie i tak nić nie widać, można by było pomalować czymś tańszym, tylko czym?

Mikua    9

Myślałem też o tym,lecz całość bedzie wypiaskowana i w podkładach, także coś przydało by sie położyć 

akmaly    185

To pomaluj akrylem i nie kombinuj. Środek się tylko przepyla bez zbędnych ceregieli.

Mikua    9

I tak zrobie, a powiedzcie, ile potrzeba lakieru na dany element? na pewno malowaliście i może pamietacie ile poszło 

daron64    107

Witam

W rozrzutnikiem rozbierałem adapter, zdejmowałem walki, musiałem część obudów powymieniac, łożyska itd no i przy okazji chciałem pomalować. No i tu pytanie-sama rama adaptera ok, ale czy walki jest w ogóle sens malować, czy to się od razu po paru rozrzutnikach i tak zetrze? 

grzes_farmer    17

Mikua  Jak chcesz malować władka to mogę ci powiedzieć że u mnie na całego poszło 5 l czerwonego+ utwardzacz+rozpuch.Więc całej mieszanki wyszło trochę więcej.Pewnie koło 6,5l.Malowałem poliuretanem.

Na felgi biały ok 1,5l.

sml_renowacja_155778_112_682797.jpg

daron64  Na zębach na pewno się zetrze ale na wałkach jak porządnie przygotujesz podłoże to trochę poleży

• Like 1

piotrp88    15

Jaki podkład można dać na silnik i skrzynię pod chlorokauczuk? Jest trochę rdzy więc coś w stylu Corizon, Polrust, bo piaskowania nie będzie.

Voo    38

Corizon stosowałem na mocno zardzewiałych maszynach i trzyma farbę nawierzchniową dobrze.Tylko luźną rdzę trochę oczyść szczotką drucianą i odtłuść,

piotrp88    15

Jeśli malowałeś pistoletem to ile dodałeś rozcieńczalnika do Corizonu?

Voo    38

Producent daje wybór albo dedykowany rozcieńczalnik albo denaturat.Ja dawałem denaturat ale ile to już nie pamiętam.Musisz sam złapać proporcje.Za gęsta farba to pistolet będzie bardziej pluł niż malował a i struktura nie będzie gładka.Ale jak dasz za dużo to farba będzie ściekała jak woda.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PIOTREK86
      Witam ;D. Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa 914? Dokładnie chodzi mi o plugi, szerokość agregatu uprawowego oraz liczbe łap i szerokość agregatu ścierniskowego. dodam że mam ziemie 1-3 klasy. Z góry dziękuje ;D
    • Przez szyszka
      prosze o pomoc w celu dobrania farby na pomalowanie ciagnika , chodzi o ten zolty orginalny jkolor :lol:
    • Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
    • Przez Johny6910
      Witam, planuje w najblizszym czasie kupic używany pług obrotowy. Nie wiem czy wybrac dużą 4 czy 5 skibowy, oraz jaki pług lepszy , zwykłe odkładnice czy ażurowe? jaki pług byscie polecali do johnego 6910? Pozdrawiam
    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam