Skocz do zawartości
RoRo

jaka farba do malowania maszyn

Polecane posty

Darpol    16

A na zakamarki kup pistolet do piaskowania za 100zł i worek piasku i będzie git.

karolr2    180

Zaprowadź rozrzutnik do kogoś niech wypiaskują,przynajmniej będzie porządnie zrobione a nie popaprane na rdze.

Nie ma do kogo. Ale w miarę wyszło pierwsza warstwa farby położona jak skończę wstawię zdjęcie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Jakie farby kupić do renowacji rozsiewacza? Część elemrntów czyszczona do gołego metalu, na części elementów prawpopodobnie zostawie starą powłokę lakierniczą, tylko ją wyczyszczę drucianką na flexie bo szkoda farby drzeć skoro dobrze się trzyma.

Jakiś Autorenolak? Jaki dać podkład?

hubcio224    6

Mam pytanie. Czy bezpośrednio po wyschnięciu na podkład reaktywny mogę rzucić np; autorenolak, farby wilckens, akryl ? czy na reaktywny coś dać ?

asharot    177

Jaki miałeś ten reaktywny bo jest kilka rodzai?Na bazie rozpuszczalnika i na bazie spirytusu.

hubcio224    6

Nie kupiłem go jeszcze, dlatego pytam. A jaka jest różnica miedzy spirytusowym a na rozpuszczalniku ?

asharot    177

Do rolniczych rzeczy będzie lepszy na spirytusie bo to jest podkład i możesz bezpośrednio po nim malować,do rozcieńczania użyj zwykłego deneturatu.

Corizon:KLIK

albo Corina: KLIK

Z Novola reaktywny też jest dobry tylko że to jest wash primer i musisz dać na niego podkład akrylowy którego dobrze jest potem przeszlifować,generalnie dużo zabawy.

Wogóle to jakie masz podłoże,po piaskowaniu czy tylko umyciu?

jahooo    263

50 zł na alledrogo przystawka do piaskowania do myjki, efekt bardziej niż zadowalający. Do dorywczych zastosowań tanie i wydajne.

hubcio224    6

Podłoże będzie po szlifowaniu i odtłuszczaniu. A jeśli chodzi o matowanie to czym to robicie ?

asharot    177

To reaktywny musi być,jak by było gładkie to wystarczył by Unikor.

farmer_89    7

witam, chce pomalować swoja przyczepa do balotów, rok temu ja kupiłem,nie była ona nigdy malowana, jakimi farbami ja pomalować żeby to jakos wygladalo podkad + jakas farba na to czy jedna jakas na korozje?

Junkers    42

farmer_89 poczytaj wcześniejsze posty a wszystkiego się dowiesz :)

Ja mam z kolei pytanie takie że odbudowywuję przyczepkę samochodową i w dowodzie rejestracyjnym pisze w rubryce Barwa nadwozia pisze numer 37. Jaki kolor z palety RAL temu odpowiada bo szukałem i nigdzie nie mogę znaleźć. Podobny to jakiś odcień szarości ale jaki?? Maluje najpierw farbą Korin reaktywną na rdzę bo jednak idealnie szczotką na wiertarkę oczyścić się nie da. Później na to położę jakąś akrylową z utwardzaczem tylko nie wiem jakiego koloru j.w.

asharot    177

To nie jest numer RAL tylko jakieś wewnetrzne oznaczenie wydziałów komunikacji.

farmer_89    7

lepiej pomalować maszyne farba na rdze za ok 30 zl za litr czy nie ladaowac tyle w to kasy i kupic farbe typu sniezka za ok 15 zl pewnie po roku czy dwch i tak matowieje i nie będzie większej roznicy miedzy tymi farbami, jakie macie doświadczenia?

tomek73    190

Malowałem już parę razy i jakieś problemy lubią wystempować,a i waży się, traci kolor. nie lubi innych farb

jaki podkład i nawierzchniową farbe użyć do pomalowania małej kabiny i błotników w mtz 82 i ile potrzeba litrów tata chce kupic hamerrite i tym pomalowac ale nie wiem czy to dobry pomysł budżet to około 200zł i czy tym na rdze mozna malowac pistoletem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PIOTREK86
      Witam ;D. Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa 914? Dokładnie chodzi mi o plugi, szerokość agregatu uprawowego oraz liczbe łap i szerokość agregatu ścierniskowego. dodam że mam ziemie 1-3 klasy. Z góry dziękuje ;D
    • Przez szyszka
      prosze o pomoc w celu dobrania farby na pomalowanie ciagnika , chodzi o ten zolty orginalny jkolor :lol:
    • Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
    • Przez Johny6910
      Witam, planuje w najblizszym czasie kupic używany pług obrotowy. Nie wiem czy wybrac dużą 4 czy 5 skibowy, oraz jaki pług lepszy , zwykłe odkładnice czy ażurowe? jaki pług byscie polecali do johnego 6910? Pozdrawiam
    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam