RoRo

jaka farba do malowania maszyn

Polecane posty

Gość   
Gość

Kupiłem podkład epoxyd z Akzo Nobel , nawierzchni mokro na mokro nie będę robił ,więc pytanie na drugi dzień jak wyschnie  trzeba matować ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie tym z zychara nie trzeba było, był taki matowy sam w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Muszę zmienić opony z dętkowych na bezdętkowe. Wystarczy kupić wentyl do bezdętkowych i dobrze zregenerować felgę aby nie było rdzy? Felga jest równa na rancie. Środek felgi pod oponą wyczyścić szczotką drucianą, papier ścierny, neutralizator rdzy w miejsca skorodowane lekko, podkład epoksydowy, znowu papier i autorenalak? Dodawać utwardzacz? Po takim zabiegu na stopkę dać pastę czy coś jeszcze aby dla pewności było szczelniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Dlaczego? Ogólnie felga jest w dobrym stanie, nie jakiś zardzewiały szrot, spawana a nie skręcana, to bardziej takie odnowienie felgi aby ładnie wyglądała. Teraz jest diagonalna a kupiłem radialki bezdętkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosował ktoś z was cortanin f ?

Czekam na opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Tak, oczyścić luźną rdzę, resztę zostawić i posmarować żeby miał w co się wgryźć. Robiłem zaprawki dwa lata temu, narazie się trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@MF675ursus Dzięki. Tak właśnie zrobiłem , tylko teraz się zastanawiam tam gdzie nie było rdzy i pomalowałem ,można tak zostawić ? Bo niby zalecają zmyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wodą jak zalecają ?? Ale to bardzo nie schodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

Narobią tych odcinków i weź szukaj... Nie trafiłem na moment co mówi skąd i jakie ma farby dokładnie, lecz nie wyszło źle, jakoś to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

A dobra, nie skojarzyłem że tu i na YT to ta sama osoba 🤦‍♂️ @MarcinNH jak wrażenia z tego poliuretanu od nich? Nie chciałeś znowu od tego gościa co przyczepę malowałes? @asharot a Ty jak fresh oceniasz? Są dwa połysk 5:1, 0.86+0.14 44zl i 1+0.2 58zl, który brałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jako farba OK tylko czerwonych nie polecam. Albo gość ma kiepską recepturę na czerwone albo nie ma "ręki" do dorobienia kolorów, wszystkie czerwone ciągną do różowego.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

Akurat czerwieni nie potrzebuję tylko żółty, czarny i srebrny. Na forach nie ma wielu wpisów o freshu a jak są to zdania średnie. Podpowiedziałbyś jak odrestaurować przyczepę, zauważyłem że sporo już przetestowałeś i ogarniasz temat. Tam gdzie są punktowo delikatne naloty rdzy szczotka, papier p320 i app r stop, całą przejechać zmywaczem Boll, potem po całości dać nobikor, na to bez matowania poliuretan fresh albo ten ppg (ppg trochę taniej wychodzi) lub autorenolak. Mam wrażenie że coś źle robię ale nie wiem co jest błędem 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Błędem jest że nie będzie cała wypiaskowana. Papierem p320 to zajedziesz się na śmierć, użyj p60-80.

Daj App STOP na to Unikor, Neokor lub epoksyd na wierz akryl albo poliuretan.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

Unikor, neokor i nobikor to czymś się różnią w praktyce oprócz że każda inne firmy z podobnej półki? W tym ogłoszeniu PPG jest także podkład epoksydowy po 30/l, ale bez piaskowania nie wiem czy jest sens, farba antykorozyjna lepsza co nie? Po app zmywacz musowo trzeba czy niekoniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 28.06.2020 o 15:49, lukas9559 napisał:

A dobra, nie skojarzyłem że tu i na YT to ta sama osoba 🤦‍♂️ @MarcinNH jak wrażenia z tego poliuretanu od nich? Nie chciałeś znowu od tego gościa co przyczepę malowałes? @asharot a Ty jak fresh oceniasz? Są dwa połysk 5:1, 0.86+0.14 44zl i 1+0.2 58zl, który brałeś?

Oni nie mają takich kolorów. Od zychara farby konkret były. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23
Arek napisał:

Benzyna ekstrakcyjna jako zmywacz.

to nie potrzebny jest zmywacz silikonowy? 2x tyle kosztuje co benzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nigdy nie miałem po benzynie problemów z plamami typowo silikonowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj