RoRo

jaka farba do malowania maszyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

A jaki numer lakieru ma nowy ursus silnik i karoseria. I czym pomalować pług kverneland akrylem czy farbą granit czy kramp z grene

Edytowano przez pawelc330c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilg92    0

1. kolor szary ursus nowy  RAL 7045

2. to jest typowy czerwony Ursus RAL 2282

3. pługi kverneland polecam farbą granit Ral czerwonego RAL 3000

i RAL zielonego 6767

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pług nie lepiej akrylem pomalować
Co jest lepsze akryl czy wlakier na bazie żywicy syntetycznej

Edytowano przez pawelc330c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

1. kolor szary ursus nowy  RAL 7045

2. to jest typowy czerwony Ursus RAL 2282

3. pługi kverneland polecam farbą granit Ral czerwonego RAL 3000

i RAL zielonego 6767

 

Co to za numery farb 2282, 6767 ? :blink:


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

Skąd wiesz że trwałe jak od niedawna są dopiero na rynku ?

 

w 2007 roku malowalem 3p ta farba wiec pare lat juz jest i wtedy to bylo dziadostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Tylko wcześniejsze farby z logo Granit były to zwykłe olejne. Od jakiegoś czasu na naszym rynku farby Wilckens Nopolux są w opakowaniach Granit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Panowie schrzaniłem, a mianowicie do Chlorokauczuku Nobiles dodałem z rozpędu korektor oraz rozcieńczalnik taki jak do autorenolaków którymi wcześniej malowałem. Farba się nie zważyła i wyglądała ok więc się nie zorientowałem, że coś jest nie tak. Ale jak zacząłem malować to nie kryła dokładnie robiła się takie gluty, jakby pajęczynka. No i trochę pługa w ten sposób pomalowałem bo nie wiedziałem co jest grane. Myślałem, że dysze się rozregulowały, dopiero potem się połapałem co zrobiłem. A najgorsze jest to, że pług był piaskowany i nie wiem co teraz robić. Drugi raz oddawać do piaskowania to trochę mi się nie widzi. Można teraz na to dać już 2 warstwę zrobiona prawidłowo, ma to sens ? 

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Błędem było dodanie korektora, rozcieńczalnik pewnie nitro wcale by nie zaszkodził,bo ja daję go do akrylu i jest ok. Teraz to najlepiej piaskowanie ale to zaraz dwie stówy,więc może poczekaj tydzień lub dwa zetrzyj mocno papierem i pomaluj jeszcze raz czymś dobrym bo chlorokauczuk po piaskowaniu to prawie grzech a na pewno nadmierna oszczędność i mierny efekt,a wystarczyłoby dołożyć 200zł na przynajmniej poliuretan i cieszyć się długo ładnym pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Pług to zwykła 2 skibowa unia. Za piaskowanie całości zapłaciłem 200 zł a tu pomalowałem tylko korpus ze słupicami reszta jest odkręcona i pomalowana tylko podkładem.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

To świeża farba więc nitro lub chemia do usuwania lakieru i nie będzie śladu. 

To że zrobiła się pajęczynka nie musi być winą korektora. Możliwe że za mało rozcieńczyłeś farbę. Jeśli zastosowałeś proporcje jak do renowacji to na 100% za mało na chlorokauczuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czyli co próbować to usunąć nie malować na to 2 warstwy ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Panowie schrzaniłem, a mianowicie do Chlorokauczuku Nobiles dodałem z rozpędu korektor oraz rozcieńczalnik taki jak do autorenolaków którymi wcześniej malowałem. Farba się nie zważyła i wyglądała ok więc się nie zorientowałem, że coś jest nie tak. Ale jak zacząłem malować to nie kryła dokładnie robiła się takie gluty, jakby pajęczynka. No i trochę pługa w ten sposób pomalowałem bo nie wiedziałem co jest grane. Myślałem, że dysze się rozregulowały, dopiero potem się połapałem co zrobiłem. A najgorsze jest to, że pług był piaskowany i nie wiem co teraz robić. Drugi raz oddawać do piaskowania to trochę mi się nie widzi. Można teraz na to dać już 2 warstwę zrobiona prawidłowo, ma to sens ? 

 

A czytałeś to co jest napisane na puszce farby ?? Wyraźnie jest napisane, że stosować rozcieńczalniki takie jak zaleca producent do danego typu farby,  a korektor, w jakim celu go dodałeś ?? Skoro on ma skład wyłącznie pasujący do autorenolaka ??


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

A czytałeś to co jest napisane na puszce farby ?? Wyraźnie jest napisane, że stosować rozcieńczalniki takie jak zaleca producent do danego typu farby,  a korektor, w jakim celu go dodałeś ?? Skoro on ma skład wyłącznie pasujący do autorenolaka ??

 

A czytałeś co napisałem ?? Bo napisałem, że dodałem je z rozpędu bo wcześniej malowałem maskę autorenolakiem i po prostu się  zagapiłem.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Wszystko do zrozumienia, także zetrzyj to co masz, i po lakieruj na nowo,tylko tym razem uważaj co lejesz,  i tak apropo to chlorokauczuk, nie nadaje się do lakierowania pistoletem, żeby cokolwiek przez niego leciało trzeba dać masę rozcieńczalnika, a jak dasz dużo rozcieńczalnika, to wówczas warstwa lakieru będzie mizerna, i będzie schodzić od drapnięcia paznokciem


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Znawcy na forum - skąd wiece że ten korektor coś mu popsuł? Przecież takie objawy jak pajęczynka w pistoletu to typowy objaw przy malowaniu za mało rozcieńczonym chlorokauczukiem. Do tej farby trzeba dużo rozcieńczalnika przy malowaniu natryskowym. Nie prawdą jest też że się nie nadaje do pistoletu, nakłada się kilka cienkich warstw i będzie się trzymać. Choć ja już dawno wyleczyłem się z tego typu farb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki numer ral ma unia na agregatach bo wyczytałem na forum że ral 3020 jest za jasny to jaki ral wkońcu i to samo pytanie tylko kverneland piszą na f9rum że ral 3000 lub że 3002 więc jaki ral będzie oryginalnu i do uni i do kvernelanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Jak ci bardzo zależy na właściwym kolorze to kup wzornik Ral ,później wycieczka na składnice maszyn i sam zobaczysz jaki kolor ma dana maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

I tak nie znajdzie identycznego odcienia bo RAL to mała baza, już w Masterze jest 15 razy więcej a fabryki i tak malują różnymi wynalazkami zamawianymi specjalnie, tylko po co taka dokładność jak przeważnie maluje się całość a efekt można by było zauważyć tylko gdyby postawić malowaną maszynę koło oryginalnej. Zresztą i w mieszalniach w każdej wychodzi inny odcień tego samego koloru i kodu. wszystko zależy od człowieka i jego oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apis94    0

Witam nie mogę znaleźć takiej informacji a nie będę zakładał nowego tematu ile dokładnie jakiego lakieru na c360 pomalowanie całościowe ?

zależy mi na jakości cena nie ma znacznie więc nie proponować lakierów po 14 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę na stary lakier syntetyczny z granitu pomalować jeszcze raz tym samym lakierem lub akrylem czy musze zeszlifować ten stary lakier do zera i na nowo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj