RoRo

jaka farba do malowania maszyn

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam, planujemy pomalować z kolegą pług w przyszłym tygodniu i zastanawialiśmy się czy można dać na niego konserwację a potem lakier ? Bo ma sporo rdzy :/

 

Łączę tematy

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

rdzę i tak powinno się dobrze wyczyścić, potem przetrzeć powierzchnie szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną, podkład antykorozyjny i na koniec lakier koniecznie z utwardzaczem sam bym zastosował na koniec jeszcze lakier bezbarwny.

opisany sposób malowania nie należy do najtańszych i szybkich ale będzie wyglądało na prawdę dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rdzę i tak powinno się dobrze wyczyścić, potem przetrzeć powierzchnie szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną, podkład antykorozyjny i na koniec lakier koniecznie z utwardzaczem sam bym zastosował na koniec jeszcze lakier bezbarwny.

opisany sposób malowania nie należy do najtańszych i szybkich ale będzie wyglądało na prawdę dobrze

 

 

Bezbarwny na pług? Nie przesadzasz trochę? Maska w ciągniku jak najbardziej ale pług...?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128
Napisano (edytowany)

powiedziałem że ja bym tak zrobił, nic nie poradzę na to że lubię żeby ładnie wyglądało :)

 

chcesz malować lakierem po bitexie? powodzenia :) a raczej nie polecam, chyba się to robi na odwrót :) wpierw czyszczenie, podkłąd malowanie a potem bitex, poza tym cały ten bitex wcale do takich dobrych nie należy, może pękać zimą, przed rdzą to on chroni ale przez krótki czas (tak z doświadczenia mówię)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Zapytam tylko czy te pługi to do orania na marsie? Panowie chcecie ładnie i fachowo pomalować pług to zróbcie tak: - piaskowanie, podkład reaktywny lub od biedy tlenkowy, lakier np. na bazie żywic syntetycznych z Wilckens Nopolux z utwardzaczem. Takie coś na wiele lat wystarczy i będzie bardzo ładny efekt. Lakier bezbarwny na pług? W ogóle lakier na pług i jeszcze bitex lub na odwrót - co wy palicie :P ?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

z bitexem to chodziło tylko o to że po nim się nie maluje, a kładzie się go na już pomalowane (lepiej żeby niewidoczne elementy)

co do lakieru na pług... nie widzę powodu do śmiechu, chce lakier to kładzie lakier, chyba czytałeś pierwszy post gdzie napisał że lakier a bezbarwny co szkodzi? jak masz coś przeciwko to nie stosuj :) ładniejszy połysk by był i na pewno drugiego takiego nie będzie szybko w okolicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

rdzę i tak powinno się dobrze wyczyścić, potem przetrzeć powierzchnie szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną, podkład antykorozyjny i na koniec lakier koniecznie z utwardzaczem sam bym zastosował na koniec jeszcze lakier bezbarwny.

opisany sposób malowania nie należy do najtańszych i szybkich ale będzie wyglądało na prawdę dobrze

 

Wcale się nie dziwię że to drogi spsób na pomalowanie.Jeszcze takiej technologi nie widziałem żeby na lakier z utwardzaczem kłaść lakier bezbarwny.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

możę nie do końca jasno napisałem, lakier z utwardzaczem i na tym rada się zakończyła, a ja bym położył lakier bezbarwny (wtedy z utwardzaczem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

chce pomalowac maske i blotniki od 60-tki kolor zolty. jak sie zabrac do tego? kilka plamek rdzy jest, moge to wyczyscic i prysnac podkladam z dekorala?jaka farbe dac na wierzch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Już czyścisz całość,podkład i farba.Akurat podkład z dekorala to najgorsze co może być.O wiele lepszy jest ze Śnieżki lub nobilesa.A najlepiej będzie jak kupisz chlorokauczuk.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

starej farby nie chce zrywac do golej blachy tylko miejsca gdzie jest rdza. wtedy musze dac podklad na calosc czy tylko na te miejsca z gola blacha? jaka farbe dac na wierzch, jaka firma i jaki kolor zeby byl zolty jak w orginale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Chcesz mieć dobrze pomalowane czy na odpier*ol?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

właśnie to podstawowe pytanie :) wiadomo że najlepiej zerwać do gołej blachy, a trochę tak trochę nie... efekt długo się nie utrzyma no chyba że ma iść do szybkiej sprzedaży xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

skoro rdza jest miejscami a reszta jest elegancki lakier to po co zrywac calosc? bie lepiej na ten elegancki nalozyz swierza farbe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9202

Ja bym to ujął tak - nie wiesz, co jest pod spodem. Taki "nówka elegancki" lakier często po pomalowaniu na brzegach się odwija, albo po krótkim czasie odchodzi płatami (reakcja z lakierem na wierzchu) i potem wygląda to obrzydliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

skoro rdza jest miejscami a reszta jest elegancki lakier to po co zrywac calosc? bie lepiej na ten elegancki nalozyz swierza farbe?

nie lepiej, nie wiesz o czym piszesz to takich rad nie dawaj, pod tym niby eleganckim lakierem może być już rdza tyle że jeszcze jakoś ten lakier się trzyma (jakimś cudem) jak chcesz mieć popękany i odskakujący w bliskiej przyszłości lakier to sobie tak maluj.

PS: jak będziesz malował pokoje w domu to powiedz malarzowi żeby ci tylko pacnął to tu to tam ale w żadnym wypadku całych ścian niech nie maluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

chodzi mi o to ze lakier jest elegancki a wypadalo by tylko odswierzyc kolor to czy nie wystarczy nalozyc go na ten co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

przeczytaj to

Ja bym to ujął tak - nie wiesz, co jest pod spodem. Taki "nówka elegancki" lakier często po pomalowaniu na brzegach się odwija, albo po krótkim czasie odchodzi płatami (reakcja z lakierem na wierzchu) i potem wygląda to obrzydliwie.

 

a jak lakier jest jest taki dobry to po co sie bawić i malować? pacnij jakimś regeneratorem koloru i tyle

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

Witam Panowie i Panie!

 

 

pytanko

 

Ursus C-360

czym silnik:

umyć

odtłuscić

pomalować (podkład, farba z utwardzaczem?)

 

to samo felgi i błotniki z maską?

 

www.konsmetal.com.pl/kolor_ral.htm

 

RAL 1007 na maske i błotniki?

RAL 7046 na silnik (podkład epoksyd a na to farba z utwardzaczem?)

 

sorry za podwójny post ale nie wiadomo gdzie napisać... ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

chce pomalowac silnik od traktora czarna farba. polecacie jakas konkretna czy wystarczy zwykly czarny dekoral?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7340z    121

Czy ktoś wie jaki ral pasuje do mailleuxa 120 z 2000r

Edytowano przez zetor7340z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Panowie potrzebuję szybkiej pomocy jaką najlepiej farbę kupić do malowania silnika skrzyni i tylnego mostu w c-360?Zastanawiałem się nad chlorokauczukiem ale podobno są problemy z jego nakładaniem i w kryciu jest słaby.

I druga sprawa co lepsze na maskę autorenolak czy akryl?

Proszę o szybka odpowiedź bo jutro jadę po farbę i chciał bym wiedzieć czy sprzedawca nie wpycha mi kitu.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj