RoRo

jaka farba do malowania maszyn

Polecane posty

majes    5

Czy autotenolakiem mozna malowac teraz jak jest okolo zera? W karcie pisza ze temperatura powinna byc 5 stopni. Ale powinna a nie musi:-)


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Prz takiej temperaturze kiepsko się maluje, długo schnie i trzeba uważać na punkt rosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Mam zapodkladowany plug do sniegu i chcialbym go pomalowac, pomijajac ze bedzie dluzej schnal, raczej nic nie powinno sie stac? Farba nie odpadnie?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Witam.

 

 

Jestem w trakcie budowy wywrotki jednoosiowej i po skończeniu jej należało by ja pomalować i tu powstaje pytanie. Jakich farb użyć ? tzn jaki podkład firma i rodzaj oraz lakier firma i rodzaj. byłbym wdzięczny za podpowiedz, z góry dziękuje za odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mam do pomalowanie rozrzutnik 3.5tony czarna białostocka. Mam kilka pytań co do malowania i nie tylko.

Burty mają przyjechać pomalowane podkładem,więc już tylko zostaje pomalować farbą nawierzchniową. Ile kupić farby na 2 burty i ten kawałek z przodu.

Rama jest z korodowana idzie do czyszczenia-raczej szczotka druciana na wiertarkę. Po czyszczeniu trzeba podkład i tu nie wiem czy raz czy dwa razy się maluje?

Wymieniana będzie też podłoga i też mam pytani. Czy blachę na podłodze też malujecie z obu stron czy tylko od spodu.

Nigdy wcześniej nic nie malowałem dlatego pytam.

Ile farby kupić i podkładu? wolę żeby zostało niż ma zabraknąć.

Czy kupić pistolet pod kompresor czy pędzlem pomalować? Chcę go dobrze zabiezpieczyć bo maszyna stoi pod chmurką cały rok.

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na niedoczyszczoną ramę podkład reaktywny na to podkład akrylowy i lakier akrylowy. Burty pewnie będą pomalowane czymś unicoro podobnym. zapewne przy kontakcie z jakimkolwiek rozcieńczalnikiem zejdzie. Ja bym zmył do gołej blachy i jak jest czysta blacha to epoksyd a jak w gorszym stanie to reaktywny. Co do ilości to nie powiem bo nie wiem ile to m2 wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja epoksydową malowałem, z utwardzaczem, ale litr ok 100 zł kosztuje. malowaliśmy przyczepę ciężarową wyszło 8L chyba, dużo poszło w powietrze przy malowaniu detali, ale najlepiej to na goły wypiaskowany metal malować, po pół godzinie druga warstwa i to wystarczyło. Ale samą ramę malowaliśmy, osie, zbiorniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 litrów?? to na jakim ciśnieniu jechałeś?? Ja jak maluje detale to niskie ciśnienie wąska miotła i bardzo mało ucieka tylko trzeba cierpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

8L bo to przyczepa 6,5m długa, rama wysokości 35cm w kształcie dwuteownika i nie oszczędzaliśmy na grubości powłoki bo miało być porządnie zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grubość powłoki może wynosić nie więcej jak kilkanaście mikrometrów więc jedyne co zrobiłeś dając go grubo to wywaliłeś kasę w błoto. Ja reaktywny nakładam bardzo cienko na 2 razy raz robię tylko zakurz i później domalowuje do równego. Jedynie w narożniki i zakamarki idzie trochę więcej. Tak samo robię z epoksydem. Do wypełniania i tworzenia powłoki masz podkład akrylowy który jest dużo tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale to bez pokładu malowaliśmy, raz właśnie cienko żeby tylko pokryć a drugi raz porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dużo nie dużo ale efekt jest zadowalający, miałem obawy przed tą farbą za ponad 100zł/L no ale okazały się bezpodstawne.

 

04af022d0bf3f58bm.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

grubość powłoki może wynosić nie więcej jak kilkanaście mikrometrów więc jedyne co zrobiłeś dając go grubo to wywaliłeś kasę w błoto. Ja reaktywny nakładam bardzo cienko na 2 razy raz robię tylko zakurz i później domalowuje do równego. Jedynie w narożniki i zakamarki idzie trochę więcej. Tak samo robię z epoksydem. Do wypełniania i tworzenia powłoki masz podkład akrylowy który jest dużo tańszy.

 

Akurat podkład epoksydowy wymaga właśnie grubej powłoki, nawet dwa razy grubszej niż innych podkładów.

http://professional.novol.pl/podklad_epoksydowy_antykorozyjny_PROTECT_360.html

http://industrial.novol.pl/produkt.php?id=15

Novol można dostać poniżej 200zł za 5l więc nie są to jakieś strasznie wielkie koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kupiłem farbę Ferrobond firmy Den Braven. Jest napisane że to 3 w jednym grunt podkład i powłoka i można malować na rdzę. Ale dzisiaj wyczyściłem ramę w miarę możliwości druciakiem na diaksie i odtłuściłem benzyną i rozcięczalnikiem. A jutro będę malował pożyczyłem pistolet od kolegi i zobaczymy jak wyjdzie. Co myślicie o tej farbie i ile warstw nanosić, kosztowała 28zł litr i kupiłem narazie jedną puszkę

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Na niedokładnie oczyszczone powierzchnie to tylko podkład reaktywny np: Corina albo Corizon.

Na to lakier poliuretanowy albo akrylowy i wtedy masz porządne zabezpieczenie przed korozją.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaki środek polecacie do wytrawienia rdzy w zakamarkach??

 

 

Akurat podkład epoksydowy wymaga właśnie grubej powłoki, nawet dwa razy grubszej niż innych podkładów.

http://professional....ROTECT_360.html

http://industrial.no...odukt.php?id=15

Novol można dostać poniżej 200zł za 5l więc nie są to jakieś strasznie wielkie koszta.

 

ale tak i tak za dużo mu tego towaru wyszło wydajność przy grubej warstwie mieszajac 1:1 z utwardzaczem to około 4m2 z litra mieszanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał mocny kompresor to już dawno miał bym szlifierkę palcową i to żaden problem by nie był.... A kto stosował Fosol albo inne paskudztwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj