RoRo

jaka farba do malowania maszyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1993    459

Ja do czyszczenia używam szczotki doczołowej do szlifierki i nie wyobrażam sobie czyszczenia bez niej. Kiedyś używałem tarcz z papierem ściernym ale to jest lepsze ponieważ wyczyści nawet nierówności. Dla przykładu cały rozrzutnik do malowania wyczyściłem szczotką doczołową 80mm za 20zł więc chyba to dobry wynik.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
been    2

dzięki za pomoc, to już wiem czym wyczyścić. A czy kolor podkładu ma znaczenie, powinien być podobny do koloru farby akrylowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

kolor nie ma większego znaczenia poza skrajnymi przypadkami np. podkład czarny w chcesz na biało malować :P Nie powinien też być taki sam bo słabo widać gdzie jest dobrze położona warstwa


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Fajnie się maluje jak jest podkład jasny, szczególne znaczenie ma to przy malowaniu pędzlem, a pistoletem to już większego wpływu nie ma.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
been    2

aha, no dobra, dzięki wielki za informacje. A ta farba akrylowa jest dobra, chce aby maszyny w miarę ładnie się błyszczały, połysk jest ważny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z opinii użytkowników forum to akryl z odpowiednim utwardzaczem położony na dobry podkład jest bardzo wytrzymały. Przejrzyj tematy użytkownika @vitoma on maluje akrylem i zobacz jak ładnie mu wychodzi. Ostatnio malowałem pług do śniegu Autorenolakiem żółtym na brązowy podkład, pędzlem nie dało rady, nie chciał kryć ale za to pistoletem idealnie się malowało ponieważ od razu widziałem, gdzie nie domalowałem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wiem, ale po malowaniu, jak umyłem pistolet pług spadł z kobyłek i już nie chciałem od nowa brudzić pistoletu i to co starte poprawiałem pędzlem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Od razu kup sobie jakąś suszarkę żeby po godzinie korozja się nie pojawiła.

no własnie z tym jest problem, ze zaraz sie pojawia nalot, ale wymyslilem zeby kompresorem "suszyc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

a jak najlepiej przygotować powierznię do malowania, czym zdzierać rdzę. Później najlepiej jest dac jakiś podład a dopiero na końcu farbe, słyszałem że akrylowa jest dobra, czy to prawda?

Nie ma lepszej metody przygotowywania powierzchni od piaskowania oczywiście konkretnym kompresorem a nie myjką, dojdzie w każdy zakamarek a papier ścierny na szlifierkę nie da już takich efektów.

  • Like 1

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wreszcie ktoś konkretnie napisał.

Bo te piaskarki do Karchera,szlifierki doczołowe i inne usuwacze farb w spray to o d... roztrzaś.

  • Like 1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wiadomo piaskowanie to najlepsze co można zrobić przed malowaniem ale nie każdego stać na piaskarkę i porządny kompresor, taka prawda. Szczotka za 20zł do szlifierki, jest chyba najlepszym z tych ogólnodostępnych środków do czyszczenia.

  • Like 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Nawet sobie tym nie zawracaj głowy,Co do tematu własnej piaskarki,jeśli chcesz sie bawić i masz na to czas to możesz zrobić taka, kompresor do dyszy 3 mm musi mieć wydajność wyjściową ok 600 l wydajności, Jednak dysza 3 mm możesz sobie wypiaskować najwyżej felgę albo błotniki,choć i tak prędzej oczyścisz to za pomocą papieru na szlifierkę. według ,mnie najlepszy zestaw to opalarka + szczotka czołowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Tylko co opalarka pomorze na rdze? Albo zakamarki?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

dobre piaskarki sa syfonowe choć te chińskie po 300 zł nie są najlpesze ale błotnik da się wyczyścić noi kompresor do piaskarki musi być minimum butla 200l i wydajność 400l /min


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Takie parametry co podałeś to troszkę mało, zwłaszcza że większość chińczyków itp ma parametry zawyżone ito grubo


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Ja tu nie mówię o chińskich kompresorach Walter jest w porządku, Luny wysoka półka ale cena też spora mi za 100 litrowy baniak sprzedawca krzyknął 4 tyś

 

http://allegro.pl/lakier-farba-nopolux-hassia-zielony-stary-0-75l-i3327294161.html

Ktoś malował takim kolorem ? Bo ja nie zajmuję się tego typu farbami z tym że spodobał mi się kolor i nie pożałuje kasy aby pomalować pług ;0


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja ma chiński z 6 lat i nic się z nim nie dzieje,nawet oleju nie bierze a pracuje dość sporo.

TheMariko jakim farbami się zajmujesz?

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

tzn, w sensie że farbami olejnymi itp nie maluję a jak maluję to dość rzadko

Bardziej skupiam się na droższych i lepszych jakościowo lakierów, ponieważ u mnie wokół zbytnio nie ma lakierników a ktoś czasem coś przyprowadzi :)


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj