Gość

Zerowy VAT na nawozy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andzej23    80

Gruntów kupiłem za 1065000, na tyle się dogadałem ze sprzedającym i tyle zapłaciłem, dodatkowy koszt to tylko notariusz, skorzystałem oczywiście z pomocy de minimis.


Jeśli napisał coś co mogło wywołać u kogoś jakieś negatywne emocje to sorry. Chciałem podzielić się tylko swoją wiedzą, dlatego Jeśli wiesz coś więcej niż inni Bogdan to napisz to, może komuś to pomoże. Po co pisać że coś się wie ale nie rozwinąć tego. Szanujmy się rolnicy i wspierajmy, wystarczy, że inne grupy społeczne mają o nas różne zdania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ale ja nie pytam ile kupiłeś i za ile... Dobra nie ma tematu... 🤔Widzę że nie odpowiesz. 

 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Bogdan ja tez nie kumam o co ci chodzi, chyba o to że nie warto kupować maszyny za 2 mln.  stać mnie to kupuje i nie mysle o remontach, wolisz kupic stare i dobrz ,przynajmniej ten co kupuje nowe ma komu sprzedać . klika lat temu sprzedaliśmy stare graty handlarzom ,poszły na południe Polski i dobrze ,bo u nas na złom by poszły ,a tak było pare zł więcej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ziemia rolna nie jest obłożona vatem. Przy zakupie ziemi nie płacisz vat, więc go nie odzyskujesz. Teraz będzie tak z nawozami, sor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
3 godziny temu, miwigos napisał:

Bogdan ja tez nie kumam o co ci chodzi, chyba o to że nie warto kupować maszyny za 2 mln.  stać mnie to kupuje i nie mysle o remontach, wolisz kupic stare i dobrz ,przynajmniej ten co kupuje nowe ma komu sprzedać . klika lat temu sprzedaliśmy stare graty handlarzom ,poszły na południe Polski i dobrze ,bo u nas na złom by poszły ,a tak było pare zł więcej

 

Mylisz się kupiłem nowy 5r w 2009 r+kosiarka dyskową i taki sprzęt drobny sprzęt zgrabiarki itp  na 55ha do hodowli 120 szt bydła w tym 70 krow dojnych  ... Wiec byłem jednym z pierwszych który inwestował tyz w sprzet... Fakt mam sporo tyz używek z zachodu... Prasa vp krone 1500mc czy owijarka saMozaladowcza, rozrzutnik 12 ton ciągnik mf 125 koni itp..... 

No ja bym wolal  kupić ziemi z 2 melony niż niepotrzebnych maszyn na których niby mam mieć 460 tys vat do przodu.. 🤔 Bo dla mnie ziemia daje rozwój a nie graty... I na rr lepiej kupić ziemi jak złomu... 😋

 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ty naprawdę jesteś ograniczony umysłowo, porównania z du... wyjęte, większość osób które rozwija swoje gospodarstwa jest na VAT, kupują maszyny i ziemię, to że twój syn nie kupuje ziemi bo ma takiego ojca to się nie dziw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A po co ma kupować jak  mamy 90 ha razem.... 🤔

Jak zechce to kupi bez problemu... Na razie nie musi.. Tera będzie żyć spokojnie jak by co z dopłat a nie spłacać kredyty na graty które rdzwieja... 

No nie z d*py tylko vacik nie kupi ziemi bo vatu nie odliczy i tyle... 😁😁😁😁😁Zresztą z kad  na to kasę ma brać jak w banku siedzi po uszy jeden z drugim bo nabrał złomu na zaś... 😋

 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Nie wszyscy maja kredyty ,nie bierz do jednego worka wszystkich, nie zawsze idzie dokupić ziemi , ale jak sie ma ponad 100 ha to lepiej pracować na dobrym sprzęcie niż na strych ursusach

Ja bym wolał 100 ha więcej niż te twoje krowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

A po co ma kupować jak  mamy 90 ha razem.... 🤔

Jak zechce to kupi bez problemu... Na razie nie musi.. Tera będzie żyć spokojnie jak by co z dopłat a nie spłacać kredyty na graty które rdzwieja... 

No nie z d*py tylko vacik nie kupi ziemi bo vatu nie odliczy i tyle... 😁😁😁😁😁Zresztą z kad  na to kasę ma brać jak w banku siedzi po uszy jeden z drugim bo nabrał złomu na zaś... 😋

 

To kupuj lepszy sprzęt a nie najtańszy który odrazu rdzewieje, jak byś był na VAT to by cię było stać na lepszy i wygodniejszy, którym można szybciej robić i więcej czasu odpoczywać. 

Jak byś nie wiedział to kupno ziemi też jest tańsza w przypadku vatowca bo może odliczyć VAT u notariusza. 

Porównaj ile gospodarstw przestało istnieć i ile z nich było RR a ile na VAT. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
5 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

A po co ma kupować jak  mamy 90 ha razem.... 🤔

Jak zechce to kupi bez problemu... Na razie nie musi.. Tera będzie żyć spokojnie jak by co z dopłat a nie spłacać kredyty na graty które rdzwieja... 

No nie z d*py tylko vacik nie kupi ziemi bo vatu nie odliczy i tyle... 😁😁😁😁😁Zresztą z kad  na to kasę ma brać jak w banku siedzi po uszy jeden z drugim bo nabrał złomu na zaś... 😋

 

Czyli vatowiec po obniżce vatu na nawóz też nie kupi nawozu? Kolejny geniusz ekonomii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A to ja bece jakie to niesprawiedliwe itp.... Toć można zamawiać maszynki na 23 %.... 🤔

6 godzin temu, miwigos napisał:

Nie wszyscy maja kredyty ,nie bierz do jednego worka wszystkich, nie zawsze idzie dokupić ziemi , ale jak sie ma ponad 100 ha to lepiej pracować na dobrym sprzęcie niż na strych ursusach

Ja bym wolał 100 ha więcej niż te twoje krowy

A ja dawno wysiadłem z ursusow... Toc nie po to kupowałem ziemie żeby krowy doić i właśnie je likwiduje i syn zostaje n tylko na roślinnej  

Vaciki właśnie mają błędne mniemanie że jak są na vat to są rozwojowe i bogate.... 😁Ale w kredyty... 😋

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

To jak masz 100 ha to co 2-3 lata kupujesz jakąs nowa maszyne, chyba że wolisz uzywki ,ja wolę nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55
Dnia 14.01.2022 o 00:37, maniek0987 napisał:

Nie wiem jak wy to liczycie, że dla was to żadna różnica w przypadku vatowca. Już kilka osób to tłumaczyła ale nadal idziecie w zaparte i mówicie, że źle liczą.

Przykłady w uproszczeniu:

1. kupuję nawóz za 100 na 8% vat czyli płacę gotówką 108 i sprzedaję zboże za 100 ze stawką 5% czyli otrzymuje 105 w gotówce i urząd musi mi oddać 3. Czyli jestem na plus 3.Tu popełniłeś błąd, kupując nawozy z vatem zapłaciłeś 108 a w drugim punkcie 100,(czyli w pierwszym punkcie urząd odda ci te 3 tyś ale na nawóz wydałeś więcej o 8 tyś, więc finalnie wychodzi bez rużnicy

2. kupuję nawóz za 100 na 0% vat płacę gotówka 100 i sprzedaję coś za 100 ze stawką 5% czyli dostaję 105 w gotówce i muszę oddać do urzędu 5. Jestem na minus 5.

 

Nie widzicie różnicy? Nawozy dostaną 0 stawkę vat od 01.02.2022 na sześć miesięcy. Oznacza to, że ci co są na vacie i nie kupili nawozów do lutego, a zboże będą sprzedawać po tym jak stawki wrócą do normy będą w plecy i kilka osób już wam to tłumaczyło, ale według większości to żadna różnica. Owszem nie ma różnicy jeżeli zboże będzie miało 0 stawkę vat w momencie sprzedaży lecz już w innym przypadku odbije się to na waszym portfelu.

 

Edytowano przez ppiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

miwigos pozdrów Bogdana tak jak ja i nie trać czasu. Przecież on twierdzi, że vatowcowi mniej opłaca się kupno ziemi niż rr. O czym my tu wogóle?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Większość  gospodarstw około 20 ha które znam kupują złom i twierdzą że się rozwijają.... Ot tyle w temacie. Od 20-30 lat nie powiększają arealu... Ja nie twierdzę że wszyscy... Ciekawe zjawisko" rozwoju "🤔

Zapytalem czemu?... i uzyskałem taka odpowiedź że na vacie opłaci się kupować na 23 % a na ziemie nima vatu..... Śmieszne ale prawdziwe 😁

Ty kupiłeś ok... Ktoś inny kupił tyz ok... Ja to rozumiem bo tak trzeba. 👍

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Ty  się ciesz że kupuja ten stary sprzęt, bo byś wywiózł na złom za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

A czy ten zerowy VAT działa też na nasiona kuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@mds212. : VAT na nasiona kukurydzy jest teraz 0 %. Właśnie dziś przyszła dostawa i na fakturze widnieje ten obniżony vat. Kukurydza z przeznaczeniem na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj