Seba127

Heder od Dominatora do Megi

Polecane posty

Seba127    0

Witam wszystkich. Mam pytanie bo rozglądam się za Claasem Megą tylko, że one w większości występują z hederami ponad 5m, a mam u siebie dominatora 88 z hederem 4,5m i jestem ciekawy czy heder od Dominatora pasowałby do Megi. Mam jeszcze przy Dominatorze przystawke do kukurydzy i fajnie byłoby jeśli by wszystko pasowało :D Z góry dzięki za odpowiedź .

Marecki2922    470

Mega to też dominator więc na 90% będzie pasować 

Zmierz rozstaw haków i będziesz wiedział o co chodzi 

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

gustaww    309
Napisano (edytowany)

Kolego sam obecnie szukam jakiegoś kombajnu do 130 tyś zł. Nie jestem napalony na jedną markę więc szukam w każdej coś co mnie przekona. Za tą kwotę chciałbym żeby był hydrostat, szumacher , sieczkarnia, klima i stół do rzepaku. Heder do max 5,5m . Myślałem o MF 34-36, John deere 2066, claas 98 sl, case 525. Co ma Claas MEGA czego nie ma dominator 98sl?

Edytowano przez gustaww

Wiadomość z agroFakt.pl

Mega ma dodatkowy bęben APS przed młocarnią i on daje 30% większą wydajność  ja kupiłem mege rok temu  z hederem 4,2 m z taki przyjechała z Austrii 

A heder będzie raczej pasował  

A jaką masz przystawkę do kukurydzy ?

Seba127    0
Mega ma APS czyli drugi bęben wstępnego młócenia, co zdecydowanie zwiększa wydajność tego kombajnu
przystawka 5 rzędowa claasa
przybyslawice5211 napisał:

Mega ma dodatkowy bęben APS przed młocarnią i on daje 30% większą wydajność  ja kupiłem mege rok temu  z hederem 4,2 m z taki przyjechała z Austrii 

A heder będzie raczej pasował  

A jaką masz przystawkę do kukurydzy ?

jaka mege kupiłeś ? i jak Ci się sprawuje ? 2ha na h zrobi ?

Marecki2922    470
Napisano (edytowany)

Wydajność zależy od wielkości plonu i nie da się powiedzieć ile można zrobić w godzinę , miałem tak że w godzinę robiłem pięć hektary ale i dwa hektary w godzinę dwadzieścia 

Podobnie jest z awaryjnoscia , jak trafisz na egzemplarz który był byle jak naprawiany itp. to problemy będą , ogólnie to uważam że nie ma czegoś takiego jak wytluczony kombajn 

, ja rozróżniam na dobrze i źle naprawiane 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

rafalfalk1    24

Wydajność zależy od plonu.ja mam megę 218 6 klawiszy to w pszenicy 9t zrobię 1,5ha/godz.a np.młóciłem żyto 5t/ha to nawet 3ha/h.

strzechu    207
Napisano (edytowany)

Bedzie pasowało . Tylko jak zapewne masz slimaka starego typu(na rurze o mniejszej srednicy) w tym hederze to może nie dawac rady za wydajnoscia kombajnu...

Edytowano przez strzechu

NieMadry    57
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, rafalfalk1 napisał:

Wydajność zależy od plonu.ja mam megę 218 6 klawiszy to w pszenicy 9t zrobię 1,5ha/godz.a np.młóciłem żyto 5t/ha to nawet 3ha/h.

1.5ha przy wydajności 9 t to jakieś  15t /ha. 

W tym roku  byłem zmuszony przycisnąć mojego starego dominatora 96 z 1979 roku  heder 5.1 gęstość pszenicy 0.81-0.83 zbiornik 5 m3 czyli około 4 t w zbiorniku.

W godzinę zrobiłem 4,5 zbiornika czyli  niecałe 18 ton bo ta polówka to taka słaba była. 4 razy było kiprowane a że rura się ledwo trzymała to na postoju i powolutku każdy kiper to było około 3 minut. Czyli jeden zbiornik wiece bym był wstanie nakosić sypiać w biegu.   

Mój dominator to bestia ale 40 lat na karku to nie domaga wysyp sieczkarnia i heder. po mimo tego jest w stanie przerobić około 22 t/ha.

Wiec mega o 218 o 20 lat młodsza mającą jeden klawisz więcej czyli 20% większa przepustowość z aps zwiększającym jeszcze o 30% wydajność to policz 20%(wydajność 6 klawiszowca w porównaniu do 5) plus 30% z aps to daje nam 56% większa wydajność czyli spokojnie 30-35t/ ha taką wydajność powiną osiągnąć twoja mega. 

2ha zrobione w 72 minuty przy wydajności 8t z hektara  z dojazdem do przyczepy. Pole 350 metrów.

Oczywiście mowie tu o zbożu które nie leży. Tak wiec wydajność zależy od tego czy maszyna jest optymalnie wykorzystywana. Mega z aps to heder 6 m to minimum żeby wykorzystać jego możliwości.

Edytowano przez NieMadry

rafalfalk1    24
Napisano (edytowany)

35-40 ton to lexion a nie mega.mega 218 ma taka nadwyżkę mocy że nic nie czuje,mógłbym prędzej jechać ale by zaraz siał, pilnujesz tyko czujników strat.i te wydajnosci które podałem to przy stratach min.a nie na oko.a i nie liczę plonu na zbiorniki,tylko ważę.a jak chcesz porównywać kombajny to tylko na tym samym polu bo warunki naprawdę są różne.wykonuję usługi to coś tam wiem.

Edytowano przez rafalfalk1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mc3
      Witam, podsiewacz w Dominator 86 ociera jedna strona z przodu przy skrzyni biegów o obudowę kombajnu drewnianą panewką ( slizgiem), co może być przyczyną? Nie zauważyłem luzów na wieczakach z przodu, dlaczego sie przesunął w jedną stronę? 
    • Przez Mc3
      Witam, czy dominator 86 posiada kłosownik, jeżeli tak to jak go się wysuwa, załącza? 
    • Przez Mc3
      Witam, podpowie mi ktoś jak sprawdzić na postoju luzy na koszu sitowym, w jakim są stanie łożyska od niego, jak również na jego ramionach napędowych , w claas dominator 86? 
    • Przez Paweł0411
      Witam wszystkich, jest to pierwszy mój post tutaj i bardzo bym prosił o pomoc. Mianowicie chcę zmienić swój kombajn ( posiadam Claas Dominator 96 ze skrzynią manualną) na nowszy model np Dominatora 98 lub 88. Większość z tych maszyn jest już na hydrostacie. Wszystko fajnie się spisuje podobno i lepiej się pracuje na hydrostacie tylko u mnie jest mały problem bo jestem osobą po wypadku w której straciłem prawą rękę. Tutaj jest teraz moje pytanie czy idzie jakoś coś pokombinować by np zrobić sterowanie jazdą kombajnem np nogą? Bo podejrzewam że jazda takim kombajnem z hydrostatem lewą ręką i kierowanie będzie bardzo kłopotliwe. Proszę o jakieś porady lub ewentualnie jakieś pomysły. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Piterc330
      Witam szukam instrukcji obsługi do claasa mercatora s, obojętne w jakim języku 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj