radar83

Silos zbożowy lejowy zewnętrzny jaki?

Polecane posty

radar83    0

Witam jaki silos ok. 18 t  z lejem zewnętrznym z nowych polecalibyście?

radar83    0

Właśnie do tej firmy najbardziej się skłaniałem,pod uwagę brałem jeszcze Winklera i Michał.🤔

Wiadomość z agroFakt.pl

Napisano (edytowany)

Tu masz zdjęcie jak wygląda w środku ja mam dobrane ze w środku lejek jest wymalowany w kolorze bo tak to jest wymalowany podkładem ,robisz płytę pod silos i oni go przywożą w całości tylko montują drabinkę i stawia go hds-em i wierci kotwy i to wszystko trwa z 2 godziny    

Nie wiem jak teraz ale w tamtym roku mieli dużo zamówień na te 60 tys na małe gospodarstwa i trzeba było zamawiać o tym czasie żeby na maja zrobili  ja zawsze zamawiałem o tym czasie żeby zrobili na koniec maja a ja sobie płytę zrobiłem jak już nie było mrozów   

Edytowano przez przybyslawice5211

radar83    0

Dzięki za zdjęcie i informacje.A jak tam jest z możliwością przedmuchiwania zboża i czym robisz zasyp?

Napisano (edytowany)

Mam domówione wsypy do żmijki w dachu, pszenice sypie żmijką bo jest szybciej ale tez nieraz sypałem dmuchawą przez te rurę wzdłuż silosu jest wolniej a np. soje sypie dmuchawą bo żmijka uszkadza ziarna 

A co do przedmuchiwania to można przedmuchiwać tymi fabrycznymi otworem do przedmuchiwania ,mam dmuchawę 5,5 KW to jak jest pełny silos to nad ziarnem czuć jak wydmuchuje powietrze przez ziarno .lub my nieraz przesypujemy ziarno czyli sypiemy z silosu wysypem do dmuchawy a ziarno wraca na górę tą rurą i od razu się przedmuchuje i miesza 

Tym przedmuchiwaniem wysuszyłem w tamtym roku 20 t soi bo do dmuchawy dołożyłem nagrzewnice i wysuszyłem z 20/18% na 13% mieszając i przedmuchując         

Edytowano przez przybyslawice5211

radar83    0

Czyli rozumiem że wsypy do żmijki są w opcji?Masz pionową żmijkę czy "zwykłą" ?To można sobie zrobić taką ala suszarnię😁  spoko👍.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuna9977
      Witam mam dmuchawę tornado 7,5 kw jest to stara maszyna 79.r moje pytanie czy da radę wdmuchnac zboże do silosa o wysokości 7m jak tak to jaka będzie wydajności
    • Przez kuna9977
      Witam zamierzam zakupić silos do zboża taki żeby można postawić na zgłoszenie czyli do 30m3 i wysokość 7m. Jaką firmę byście polecili, jaki lepszy lejowy czy płaskodenna 
    • Przez Dm39
      Cześć,
      wiem, że temat suszarni do kukurydzy był poruszany na forum już wielokrotnie, jednakże nie udało mi się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi, i oczywiście aktualnie ceny wszystkiego wzrosły, więc stare porównania co lepsze i tańsze nie są już tak aktualne.
      A więc tak, wstępnie rozglądam się za suszarnią do kukurydzy i magazynem do jej przechowywania. O ile pomysł na magazyn mam to z suszarnią utknąłem w martwym punkcie.
      Rozważam suszarnię na gaz, oraz suszarnię na biomasę. Nawet jestem bardziej skłonny do biomasy, bo nie wiadomo jaki będzie koszt suszenia gazem za rok i za dwa lata. Biomasy miałbym pod dostatkiem bo mam 45 ha łąk rzecznych i bez problemu zdobyłbym dodatkowe bele ze 100 ha za samo skoszenie i zebranie.
      1. Suszyłbym rokrocznie około 700 t. swojego ziarna + skupowałbym okoliczne, gdyż w promieniu 20 km nie ma żadnej suszarni ani skupu mokrego ziarna, a z roku na rok coraz więcej jest kuku w okolicy.
      2. Wymagany dzienny przerób to min. 120 ton i suszarnia stacjonarna.
      3. Chciałbym postawić suszarnię na działce położonej 300 m od obszaru chronionego krajobrazu i 650 m od obszaru natura2000, i tu kwestia pozwolenia na budowę. Czy w ogóle jest to możliwe w takiej odległości i czy suszarnia na biomasę by "przeszła", bo w końcu ze spalania powstaje dym i wiadomo..... w ostateczności bym stawiał suszarnię i magazyn na dalszej działce 1,5km od natury i 900 m od obszaru chronionego krajobrazu.
      4. Suszarnia i magazyn będą poza miejscowością - w obu przypadkach 800m od najbliższych zabudowań.
      5. Budżet do 350 tyś.
      Macie jakieś polecane modele, albo firmy? Jak wyglądają koszty eksploatacji suszarni na gaz a jak na biomasę? Które są bardziej podatne na awarie? Czy na biomasie idzie przyoszczędzić, jak gaz pójdzie jeszcze do góry?
      Z góry dzięki za podpowiedzi.

• Przez Rylik19466
      Witajcie i proszę o pomoc: 
      Mam małe pomieszczenie, które chcę przeznaczyć na maszyne 5,5t. Mamy chudziaka 5cm i daliśmy beton B30 prawie 13cm grubości, ale niestety nie daliśmy uzbrojenia po przez nieporozumienie...
      Nie śpię już 5noc, powierzchnia jest zatarta, utwardzone odpowiednim preparatem. Jest tzw szkło. Proszę o opinię
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..
      jak myslicie oplacalny biznes ?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj