yacenty

Dopłaty bezpośrednie 2022

Polecane posty

podjadacz    18

Decyzja 15 luty nadal nic nie mam Wlkp, w zakładce na epue nawet żadnych wyliczeń nie mam reszty dopłaty


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Dzisiaj przyszły decyzje za 2022r i urwali mi 25 arów z jednej działki. Naszczęscie działka spora to wyszło poniżej 3 proc. Więc bez sankcji.

Czy jest sens odwoływania się bo uznali powierzchnię MKO jako obowiązującą i nic poza, a ja zrekultywowałem w 2022 roku część tej działki (te 25 ary) I mko powinno się zwiększyć a tu lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653

a napisales we wniosku jakas rozbieznosc ze to zrobiles? jak robie takie rzeczy zawsze napisze z 2 zdania rozbieznosci i zamieszcze fote jak to wyglada aktualnie. nigdy nie bylo problemow potem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Tak, wpisałem rozbieżności, było ich chyba 3. Ale opis taki zdawkowy typu: zaznaczony obszar jest w całości użytkowany rolniczo, już nie pamietam. Zdjęć też żadnych nie dodawałem, bo wcześniej przechodziło bez.

Odwoływać się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Jeśli uważasz, że gra warta jest świeczki żeby walczyć o te 25 arów to pisz odwołanie i wnioskuj o kontrolę na miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653

ja bym sie nie odwolywal za te grosze, przyjada znajda cos innego. Ale rób jak uwazasz z 300zl bys przytulil chyba za ten kawalek?. W  tym roku zaznacz ten obszar, lepiej opisz i dodaj zdjecie. Ja mialem przypadek ze wklepali mi obszar zalesiony na jednej z dzialek to zeby nie bylo wtopy zadzwonilem do arimr czy moge cos z tym teraz zrobic czy juz kaplica bo moze juz to podpiete zostalo pod lasy to mi babka wytlumaczyla zeby orac napisac rozbieznosc i jak nie chce kontroli na miejscu to porobic sesje zdjeciowa i dodac do rozbieznosci. Przeszło.  w tym roku tak bede "odlesiał" kolejny kawalek (w sumie juz go wykarczowalem i wstepnie przyoralem). Foty mam ale teraz mam zagwozdke czy je dodawac, bo chce obornik na oswiadczenie i glupio to bedzie wygladalo : w rozbieznosci sesja zdjeciowa a juz wyrzucanie gnoju bez zdjec XD . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Wszystkie płatności obszarowe na epue muszą mieć status zakończona żeby reszta kasy w końcu dotarła na konto? Wszystkie są zakończone tylko dobrostan zwierząt nadal w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwja1505    0
4 godziny temu, rbit napisał:

Wszystkie płatności obszarowe na epue muszą mieć status zakończona żeby reszta kasy w końcu dotarła na konto? Wszystkie są zakończone tylko dobrostan zwierząt nadal w obsłudze.

U mnie wszystko w obsłudze niestety 

Przed chwilą, Malwja1505 napisał:

U mnie wszystko w obsłudze niestety i zero zaliczek 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia84    0

U nas tydzień temu reszta bezpośrednich wpłynęła. Brak jeszcze dobrostanu,czy orientuje się ktoś czy to już wypłacają ? Nikt ze znajomych jeszcze nie dostal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5
Dnia 31.03.2023 o 10:00, Martusia84 napisał:

U nas tydzień temu reszta bezpośrednich wpłynęła. Brak jeszcze dobrostanu,czy orientuje się ktoś czy to już wypłacają ? Nikt ze znajomych jeszcze nie dostal

Dobrostan u mnie w epue dalej w obsłudze - reszta płatności też już wszystko spłynęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, outstanding napisał:

Dostałem w czwartek resztę dopłat, decyzji listownie nie było.

resztę czyli jak domniemam część  miałeś wypłaconą na jesień, ja własnie nie wiem czy coś przyszło na jesień. zastanawia mnie tylko po co dawali by sobie czas do końca kwietnia skoro do końca marca kasa wpłynęła :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, outstanding napisał:

Tak jakieś 50% miałem na jesieni, patrząc na wniosek to decyzja na stronce jest z 28.03 a kasa wpłynęła 6.04

jasna sprawa, da się sprawdzić konkretnie czy jest wypłacona już całość czy część?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22

Tego niestety nie wiem, zaloguj się na epue, wejdź w płatności obszarowe i rozwiń wniosek z tamtego roku, po części dowiesz się czy masz już decyzję o wypłacie reszty pieniędzy czy musisz jeszcze poczekać. Chyba, że ktoś wie jak to sprawdzić dokładnie to proszę podpowiedzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2023 o 10:23, outstanding napisał:

Tego niestety nie wiem, zaloguj się na epue, wejdź w płatności obszarowe i rozwiń wniosek z tamtego roku, po części dowiesz się czy masz już decyzję o wypłacie reszty pieniędzy czy musisz jeszcze poczekać. Chyba, że ktoś wie jak to sprawdzić dokładnie to proszę podpowiedzieć 

rozwinąłem, jest informacja o tym że jest to wypłacane ale nie ma ile więc nadal słabo, jest decyzja itp itd, ale sprawdzić czy całość jest wypłacona niestety się nie da 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesterka    0
Dnia 31.03.2023 o 19:58, Troker1979 napisał:

ja za wypas dostałem całość w drugiej transzy pod koniec lutego. Miałem kontrole i blędy

A jak to potem w przypadku błędów liczą? Obcinają dopłaty procentowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia84    0

My również nie dostaliśmy dopłat dobrostanowych tyle że u nas to było do owiec więc nie za wypas tylko za zwiększona powierzchnię budynków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj