yacenty

Dopłaty bezpośrednie 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AdamsB    6

Na razie cisza. Na innym forum czytałem że jedna babeczka dostała dwa lata temu ostatniego dnia zaliczkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZMATI    6
3 godziny temu, AdamsB napisał:

Na razie cisza. Na innym forum czytałem że jedna babeczka dostała dwa lata temu ostatniego dnia zali

Zwrocie uwagę na bezpośrednie zaliczki. Liczba rolników stoi z wypłatami a suma im rośnie. Dziś np. wzrosła o 70 mln złotych. Od czwartku liczba rolników ta sama. 

7 minut temu, ZMATI napisał:

Zwrocie uwagę na bezpośrednie zaliczki. Liczba rolników stoi z wypłatami a suma im rośnie. Dziś np. wzrosła o 70 mln złotych. Od czwartku liczba rolników ta sama. 

Teoretycznie 19 tys rolników nie ma zakończonej kontroli i tyle może nie dostać zaliczki a wszystkich czeka jeszcze około 100 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamsB    6

Też zwróciłem na to uwagę. Ja może jutro albo w piątek zadzwonię gdzieś popytać czy będą te zaliczki czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magart    2
22 minuty temu, ZMATI napisał:

Zwrocie uwagę na bezpośrednie zaliczki. Liczba rolników stoi z wypłatami a suma im rośnie. Dziś np. wzrosła o 70 mln złotych. Od czwartku liczba rolników ta sama. 

Teoretycznie 19 tys rolników nie ma zakończonej kontroli i tyle może nie dostać zaliczki a wszystkich czeka jeszcze około 100 tys. 

Dlaczego tylko około 19 tys rolników nie ma zakończonej kontroli a nie na przykład około 100 tys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZMATI    6
8 minut temu, magart napisał:

Dlaczego tylko około 19 tys rolników nie ma zakończonej kontroli a nie na przykład około 100 tys ?

Tak podała ARIMR. W zeszłym tygodniu. 

Screenshot_2022-11-19-17-36-48-370_com.android.chrome.jpg

14 minut temu, magart napisał:

Dlaczego tylko około 19 tys rolników nie ma zakończonej kontroli a nie na przykład około 100 tys ?

I komu tu wierzyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka19    7
1 godzinę temu, AdamsB napisał:

Też zwróciłem na to uwagę. Ja może jutro albo w piątek zadzwonię gdzieś popytać czy będą te zaliczki czy nie

Ja pytałam wczoraj powiedzieli tylko że naliczona jeśli i do końca miesiąca powinna wpłynąć 🤷

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamsB    6
47 minut temu, Enka19 napisał:

Ja pytałam wczoraj powiedzieli tylko że naliczona jeśli i do końca miesiąca powinna wpłynąć 🤷

A ty dostałaś już jakieś onw czy w ogóle jeszcze nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka19    7
13 minut temu, AdamsB napisał:

A ty dostałaś już jakieś onw czy w ogóle jeszcze nic?

Onw tydz temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    61

Czyli tak samo macie jak ja onw przyszło a reszty brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamsB    6
2 minuty temu, Kvl napisał:

Czyli tak samo macie jak ja onw przyszło a reszty brak

Część czy całość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamsB    6
4 minuty temu, Enka19 napisał:

Ja sprawdzałam teraz na epuap to dziś przelew też nie wyszedł.

Też patrzyłem 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    61
26 minut temu, AdamsB napisał:

Część czy całość?

Około 60%

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

jak ktoś dostał onw to kontrola i trzeba czekać na raport od firmy kontrolującej także najwcześniej do stycznia ani 1zł nie dostane tak powiedziała mi przemiła Pani dziś -pięknie, chłop za qq nie płaci bo vatowiec jestem i ma w d*pie, dopłat nie ma i kup cokolwiek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    61

Ja raport mam już dawno więc kilka dni i będzie jasne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZMATI    6

Zaliczki z prow mogą być wypłacane po zakończeniu kontroli. Więc jak ktoś dostał onw lub rs lub eko to czy bezpośrednich nie płacą? 

Screenshot_2022-11-24-14-38-44-715_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamsB    6
19 godzin temu, Enka19 napisał:

Ja pytałam wczoraj powiedzieli tylko że naliczona jeśli i do końca miesiąca powinna wpłynąć 🤷

 

18 godzin temu, Enka19 napisał:

Onw tydz temu

 

1 godzinę temu, d4rek napisał:

jak ktoś dostał onw to kontrola i trzeba czekać na raport od firmy kontrolującej także najwcześniej do stycznia ani 1zł nie dostane tak powiedziała mi przemiła Pani dziś -pięknie, chłop za qq nie płaci bo vatowiec jestem i ma w d*pie, dopłat nie ma i kup cokolwiek 

To jak to rozumieć? Co biuro powiatowe to inaczej?😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZMATI    6
4 minuty temu, Knasiu93 napisał:

Ja dostałem rś i nic więcej 

Ja miałem kontrole z rs. Dostałem rs i onw dwa tygodnie później. Obszarowek dalej brak. O co chodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj