yacenty

Dopłaty bezpośrednie 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Desperado    4124

Tam nic nie trzeba doczytywać, zaznaczasz w płatnościach tę opcję i jak do jakiejś uprawy nie ma UPP to się nie pojawi przy danej uprawie do odznaczenia, a jak jest i nie odznaczysz, to zaraz wyskoczy ci błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1825

Jednak trzeba poczytać bo jak masz takie sobie ugory to przy nich tez wyskakuje UPP i jeśli w tym sezonie masz na jakiejś tam działce ugór a w poprzednim coś tam sobie rosło to zaznaczasz to UPP bo przysługuje, a jak ten ugór masz w tym sezonie jak i poprzednim czyli od jakiegoś tam czasu wtedy UPP nie zaznaczasz bo nie przysługuje wyskoczy błąd że do takiej i takiej działki nie zostało zaznaczone ale puszczasz wniosek z tym błędem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maret98    1

Właśnie wypełniam wniosek i mam 3 pytania:

1. Dopłata do bydła i krów jest do 20szt?

2.  Jeżeli w tamtym roku złożyłem na Dobrostan krów mamek 2.3 o w tym roku jedynie dodaję ten załącznik, oświadczenie o braku zmian?

3. Mam poplony, pakiet 2.1 i czy w związku z tym muszę deklarować na działkach precyzyjnie uprawianą roślinę np. posiana mieszanka zbożowa (owies, jęczmień, pszenżyto):

a) wystarczy że wpisze mieszanka zbożowa

b) muszę zadeklarować "mieszanka1" i wymienić skład mieszanki tj. owies, jęczmień, pszenżyto?

Bo w planie Rolnośro. mam wpisane właśnie owies, jęczmień żyto 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

1. 20 sztuk

2. Wystarczy oświadczenie o braku zmian w planie

3. Wpisałbym mieszanka zbożowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dziś wpadła mi dzierżawa, zapuszczony nieużytek i sporo samosiejek takich 2-3 metry, w lipcu na spokojnie to oczyszcze i będzie nawet zaorane ale czy można coś takiego teraz zgłosić do dopłat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Dziś wpadła mi dzierżawa, zapuszczony nieużytek i sporo samosiejek takich 2-3 metry, w lipcu na spokojnie to oczyszcze i będzie nawet zaorane ale czy można coś takiego teraz zgłosić do dopłat? 

Jak w niedzielę to pod kościołem dogadane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
Napisano (edytowany)

Wypełniam wniosek i mam Hektar kwalifikowany 64 ary a MKO  55arów, A działka ewidencyjna ma 66arów, da się to MKO jakoś podniesć do poziomu hektarów kwalifikowanych? bo mi to ucieli w ubiegłym roku 

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgłosić możesz większą powierzchnię niż wyznaczone MKO tylko zgłoś rozbieżność i ja opisz. Nikt nie daje gwarancji że podniosą MKO się rysowanej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
Dnia 29.05.2022 o 17:58, KlimekPL napisał:

Dziś wpadła mi dzierżawa, zapuszczony nieużytek i sporo samosiejek takich 2-3 metry, w lipcu na spokojnie to oczyszcze i będzie nawet zaorane ale czy można coś takiego teraz zgłosić do dopłat? 

Ugór na przyoranie. Nawet wyższą dopłatę dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Do ugoru zielonego ( koszony ) jest jakaś dopłatą ? Bo do ugoru czarnego to wiem że jest coś koło 500 zł/ ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Co roku daję 350 -500 kg kredy ale papierów nie mam 

Robię dla siebie a nie biurokracji

Trzeba będzie to się zbada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Chcę wysłać wniosek ale wyskakuje mi komunikat "Nie udało się odczytać danych wniosku, o zaistniałym problemie proszę poinformować arimr poprzez portal pomoc.arimr.gov.pl” miał ktoś taki przypadek?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Nie wierze że są ludzie co do ostatniego dnia czekali. To nie może być prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Nie wierze że są ludzie co do ostatniego dnia czekali. To nie może być prawda

Wyobraź sobie że ze względu na pogodę do końca nie było wiadomo które działki uda się zasiać...

Poza tym nie czekałem do ostatniego dnia tylko mam problem jak napisałem.

Edytowano przez kuba9449

Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszjat    11

ja mam problem tylko z odczytaniem wysłanego wniosku. nie wczytuje.  Lepiej skontaktuj sięz pomocą, zadzwoń to pomogą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
2 godziny temu, kuba9449 napisał:

Chcę wysłać wniosek ale wyskakuje mi komunikat "Nie udało się odczytać danych wniosku, o zaistniałym problemie proszę poinformować arimr poprzez portal pomoc.arimr.gov.pl” miał ktoś taki przypadek?

Miałem i zgłaszałem problem przez portal i naprawili

Z resztą wszyscy którym robiłem mieli ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Za którymś razem ruszyło, dzięki.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Mam taką sprawę, może ktoś coś podpowie. Mam sobie 30ha pół na pół tuz/orne. W tym roku skończył mi się program roknosrodowiskowy na tuzy. Nie brałem nowego, bo w tym roku pozbywamy się całkowicie bydła i chciałem większość tuzów przeorać. Wszystko mam na naturze 2000. Rozmawiałem w odr i niby sprawdzali, że działki nie są ja żadnej liście z żadnym programem, który by nie pozwalał ich przeorać. Ale chcąc mieć pewność napisałem do agencji do Olsztyna (jak łatwo się domyśleć jestem z warmińsko mazurskiego). W piśmie napisałem po prostu, że planuje przeorać część tuzów na wymienionych działkach i prowadzić tam uprawę zbóż i czy są ku temu jakiekolwiek przeciwskazania z ich strony. Odpisali mi po miesiącu, że na tym konkretnym obszarze, na którym są moje działki jest stworzony jakiś plan ochrony ptactwa i jeśli w momencie wejścia w życie tego planu wymienione działki były tuzami, to nic nie mogę z nimi zrobić. Oczywiście w momencie wejścia w życie planu - były już tuzami. Na końcu napisali, że regionalny dyrektor ochrony środowiska może dać zgodę na działania mające negatywny wpływ na obszar chroniony, jeśli przemawia za tym min ważny interes społeczny itd.

Trochę mnie to dobija, bo nie mając bydła niby na co mi te tuzy? Raz, że zmniejsza się pogłowie bydła w rejonie i niespecjalnie jest dać komuś wypaść. Dwa, że to są stare tuzy, więc i wartość paszy z nich pozyskana jest niewielka, więc i ciężko byłoby znaleźć kupca ja baloty etc. 

No i teraz - czy ktoś ma doświadczenie z czymś takim, tzn pisał podobne pisma i jak ochrona środowiska się na takie sprawy zapatruje? 

Czy jest szansa, żeby przychylił się do zgody na likwidację części tuzów? Jestem w stanie nawet założyć tuz w innym miejscu (najgorsze do uprawy miejsca wtedy bym na to poświęcił) - zawsze to łatwiej byłoby sprzedać lepszej jakości trawy. Pisać będę i tak i tak, tylko jestem ciekaw jakie są szanse na zgodę, ewentualnie może ktoś przechodził coś podobnego i inaczej to załatwiał? Choć pismo z agencji nie pozostawia zbyt wielkiego pola manewru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

No co ja mam Ci powiedziec. Super, że u Ciebie poorali. Tylko taki mały szczegół - ja nie mam gospodarstwa tam, gdzie Ty. U mnie  jest natura 2000 i dodatkowo na tym obszarze, na którym są min moje działki jest ustanowiony dodatkowy plan ochrony ptactwa, który zabrania likwidowania tuzów. 

U mnie też orzą niektórzy. Może nikt się nie dopatrzy, a może za parę lat przy kontroli ktoś się dopatrzy i dopier**li karę? Nie wiem, ale wolałbym się o tym nie przekonać i mieć wszystko ok zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Panowie doszła mi nowa dzierżawa, pytanie jak złożyć wniosek żeby nie obcięli mi tych kilku procent za całość powierzchni? Pisać nowy wniosek tylko na te nowe czy całość dopisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj