yacenty

Dopłaty bezpośrednie 2022

Polecane posty

drizzt24    17

Witam

Co roku sieje kukurydzę, od razu do sprzedaży, czyli na ziarno.

Ale są dwie opcje : Kukurydza oraz kukurydza na ziarno.

Sprawdziłem wnioski z ostatnich lat i zaznaczałem albo jedne albo drugie.

W sumie dopłata zawsze przychodziła taka jak powinna, ale jak powinno się właściwie zaznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Niech wszyscy wpiszą że na kiszonkę.to spekulanci zbaranieja bo nie będą mieć danych ile na ziarno obsiane😅

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10
19 godzin temu, 6465 napisał:

Nasz wspaniały minister rolnictwa wydłużył termin składania wniosków ??

Piszesz o wnioskach do dopłat bezpośrednich czy do dopłat do nawozów? Do kiedy termin został wydłużony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
44 minuty temu, drizzt24 napisał:

Witam

Co roku sieje kukurydzę, od razu do sprzedaży, czyli na ziarno.

Ale są dwie opcje : Kukurydza oraz kukurydza na ziarno.

Sprawdziłem wnioski z ostatnich lat i zaznaczałem albo jedne albo drugie.

W sumie dopłata zawsze przychodziła taka jak powinna, ale jak powinno się właściwie zaznaczyć?

We wniosku jest opcja kukurydza na kiszonkę jak i kukurydza na ziarno. 

2 minuty temu, VonVegans napisał:

I to i to do końca maja

Informacja pewna czy tylko pogłoski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339
4 minuty temu, kopiko napisał:

Piszesz o wnioskach do dopłat bezpośrednich czy do dopłat do nawozów? Do kiedy termin został wydłużony?

O bezpośrednie. Ale ja pytam czy termin wydłużony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Czy Wam też muli kreator wniosku przy zmianie rośliny uprawnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653
Napisano (edytowany)

Cześć,

Są tu osoby u których przez działkę przechodzi nitka gazociągu Baltic- pipe? Odejmujecie ten teren w dopłatach bezpośrednich? Ktoś was informował że trzeba to zrobić? U mnie niby to jest kawałek (przechodzi w poprzek działki) i czekam do ostatniej chwili bo "może" uda się jeszcze po zakończonych pracach to obsiać (chociażby na poplon), ale już chodzą słuchy (jedni mówią że dostają listy z agencji inni z kolei że ich sołtys informował żeby nie brać tego do dopłat- a mnie kur.. nikt nie powiedział tylko od osób 3cich się dowiaduje). Z drugiej strony to jest tak mały kawałek w stosunku do całości mojego arealu, że nawet jeżeli agencja by sie doczepiła to potencjalnej kary raczej by nie było (poniżej 3% niezgodności). Wniosek już dawno złożony (wtedy nawet o tym nie bylo mowy) i nie chce mi sie poprawiac :/ . Dajcie info.

gaz2.JPG

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja odejmowalem bo mają iść wykopy a kiedy zakończą to nie wiem.ozesz dodać jak zdarzysz zasiać. Kontrole przeważnie są sierpień wrzesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653

u mnie mieli byc w majówkę ale widze ze nic sie nie działo w okolicy w tym czasie.Licze ze do konca czerwca już u nas w okolicy skoncza (mówili ci robotnicy że rolnicy od razu po ich wyjsciu wchodza na ten teren i obrabiaja).

 

Ps. kontrole sierpien-wrzesien , to co do tego czasu nie moge podorywac poplonów (jak tak mam zgloszone)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

można wpisać ugór z dopłatą na uprawie ozimej? np. pszenica. Czy się skapną że to forma ozima, a nie jara. Czy na ugór z dopłatą można pobierać dopłaty do materiału siewnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Panowie jak dzierżawie pole od kolegi na gębę to jak chce zgłosić do dopłaty to musi być umowa? Czy normalnie we wniosku zgłaszam to pole do swojego?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Próbował ktoś miec dwa numery identyfikacyjne na siebie i zone i zglaszac osobno dwa gospodarstwa do dopłat?
Chodzi o zlikwidowanie dywersyfikacji. Zona moze zglosic sie do ewidencji i na polowe gospodarstwa skladam ja a na druga polowe zona?
Poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
1 godzinę temu, Axd529 napisał:

Panowie jak dzierżawie pole od kolegi na gębę to jak chce zgłosić do dopłaty to musi być umowa? Czy normalnie we wniosku zgłaszam to pole do swojego?

Nie musisz mieć umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Nie musisz miec umowy pisemnej   ale jeżeli  bedzie postepowanie administracyjne bo np kolega zadeklarował też

to musisz sie liczyć z tym że musisz sie wykazać prawem do uprawianej działki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi93    0

Siostra pierwszy raz składa o dopłaty , czy należy jej się przez 5lat dopłata dla młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 4.05.2022 o 13:20, Cheesburger napisał:

Próbował ktoś miec dwa numery identyfikacyjne na siebie i zone i zglaszac osobno dwa gospodarstwa do dopłat?
Chodzi o zlikwidowanie dywersyfikacji. Zona moze zglosic sie do ewidencji i na polowe gospodarstwa skladam ja a na druga polowe zona?
Poradzicie coś?

Ciężka sprawa. Musiał byś udowodnić że to są dwa różne gospodarstwa, to że maszyny, budynki, mieć fv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma sprawy wystarczy przepisać na nią 1/2 gospodarstwa i sprzętu zrobić rozdzielność i już😛 ona po żniwach sprzedaje plony na siebie... w przyszłym roku już będziecie mogli😏 chociaż... Może już być po rozwodzie i jeszcze zabierze Ci 1/2 z Twojej części😋🤣 Możliwe to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

Jaka jest różnica pomiędzy łubinem a łubinem na ziarno? Pierwszy raz sieje łubin i niewiem co zaznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2408    0

Jeśli na gruncie rolnym stoi tunel, w którym nie jest nic uprawiane w danym roku to jak ten tunel zaznaczyc we wniosku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, pupek napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy łubinem a łubinem na ziarno? Pierwszy raz sieje łubin i niewiem co zaznaczyć.

Różnica między łubinem na ziarno a na przyoranie jest taka że na ziarno masz dodatkowa płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
8 minut temu, robert55555 napisał:

Różnica między łubinem na ziarno a na przyoranie jest taka że na ziarno masz dodatkowa płatność.

ile tej dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odpowiem konkretnie w październiku jak będzie znana stawka za 2022. Najwyżej poszukaj sobie na necie za 2021.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj