centier

Sprzęgło 7211 odległość dźwigienek/ docisk

Polecane posty

centier    0

Dzień dobry,

Rozpoławiałem ciągnik i siłą rzeczy rozbierałem na części pierwsze sprzęgło, wymieniłem tarcze oryginalne czeskie. Złożyłem wszystko jak było (ktoś składał tak na yt) ustawiłem dźwigienki sprzęgła w odległościach 25mm i 37mm od tarczy. Po połączeniu silnika ze skrzynią okazało się że łapkom brakuje ok 10mm żeby te dostały do łożysk oporowych. (kilka lat temu mechanik robił mi sprzęgło i koło zamachowe było mocno przetaczane czy to może być tego wina?) Czy jeśli łapki przestawię bliżej łożyska i zmienią się odległości między łapkami a tarczą znaczy będą większe niż te 25 i 37mm to sprzęgło będzie pracowało poprawnie ? Czy wymienić koło lub dospawać coś do łapek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

A od kiedy to się luz do tarczy ustawia? Po to masz okienko żeby ustawic około 4mm luzu między łożyskami a lapkami


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Jakie 4mm? Oszallales? To nie siuntka :D Tu ma byc 0,15 mm

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1315

Jeżeli  dźwigienki dobrze ustawiłeś to teraz trzeba dojechać łożyskiem oporowym tak by było 4mm luzu do dźwigienek tych od jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
centier    0

Ale jak to zrobić żeby podjechać łożyskami? W 7211 jest przecież siłownik taki hydrauliczny i tam nie ma na nim żadnej regulacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
centier    0

 

Ustawi te dźwigienki to ja sobie mogę przez okienko jak zechcę. Ale w instrukcji macie jasno napisane jedna 37mm druga 25mm od tarczy. No i dlaczego u mnie teraz jest tak daleko po połączeniu ciągnika ze skrzynią? Może łożyskiem da się jakoś dojechać bliżej dźwigienek za pomocą regulacji położenia cylinderka (nie dostrzegam regulacji tutaj) ? 

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

To początkowe ustawianie to jedynie orientacyjne, żeby później kilka cm nie kręcić przez okienko. Na pewno nikt nie przetoczył koła 1cm.

Wcześniej był jakiś problem ze sprzęgłem, zmianą biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
centier    0

Nie pamiętam ile to było cm bo to bardzo dawno temu ale wiem, że mówił że bardzo dużo go nie ma. wstępne ustawienia byłyby na rysunku ? orientacyjne? nie czytam tu w instrukcji nigdzie żeby te nazywały się wstępnymi. To jak to jest ?

 

Patrzcie tu  minuta 9:40 np:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1315

Przyjrzyj się  rysunkowi te 25 i 37 to nie jest od tarczy tylko od docisku jeżeli mierzyłeś od tarczy to dlatego wyszła ci taka duża odległość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
centier    0

Tak zgadza się mierzy się od docisku i tak było ustawione. być może źle napisałem powyżej. Problem wraz nie rozwiązany. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

mialem tak  samo-choc mowilem koledze od razu zeby dal z pol cm dalej, nieposluchal i potem przez okienko trzeba bylo podciagac.

hamulec skrzyni dobrze ustawione-to ten pret gdzie gdzie zakreca sie plaskownik od wysprzeglika- wysprzeglik ma byc w jednej linii z dzwignia wlaczajaca, albo wloz do wysprzeglika nakretke i wtedy lozysko wyjdzie dalej.

widelki lozyska dales nowe-czy stare wyrobione, tu  1 mm tam 2 i sie uzbiera


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Czy jesteś w stanie ręką dociągnąć łożysko do łapek ? 

 

Jacus poprawnie ustawiony hamulec to taki który nacisk wywiera dopiero w chwili sprzęgła wciśniętego do oporu w podłogę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

az sprawdzilem w katalogu-nie ma zadnego hamulca skrzyni- ten pret to tylko pret, jest natomiast hamulec sprzegla-to ten plaskownik do ktorego ten pret jest przykrecony oczkiem. sluzy on wylacznie do ustawienia tloczka rownolegle do popychacza


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

niedawno robilem skrzynie biegow w 7745 i takiego ustrojstwa tam nie bylo-byc moze w trzy cylindrowych ,starej serii mogly byc. do tego w  tych starszych zetorach chyba zadne biegi nie byl synchronizowane a w nowszych 4-5. 

to jak niby ma byc ustawiony ten pret ?? gdy go odkrecisz to chodzi swobodnie tyl-przod tak jakby nic tam nie bylo podlaczone, 

w instrukcji napraw -wyraznie pisze po co on jest i jak go ustawic..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Ma ktoś pomysł dlaczego w 7045 pedał sprzęgła wpada do końca i słabo rozłącza? Regulacja jest skręcona że łożysko prawie dotyka łapek , mimo to biegi zgrzytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez Michal3512
      Witam
      Od niedawna stałem się właścicielem zeotra 6245 sprowadzonego ze Finlandi.
      Przy oglądaniu katalogu części okazało się że brakuje w nim cięgna(nr kat. 70112724) hamulca sprzęgłowego.
      Zamontowałem go w miarę sztywno naciągnąłem nakrętką m8, dzwignia z okiem przy skrzyni ustawiłem do oporu czyli przodu w pozycji pionowej  ale wbijanie biegów jest beż żadnych efektów czyli czasem jest zgrzyt czasem nie.
       
      Czy ktoś wie jak prawidłowo wyregulować ten hamulec ? Dodam że ta dźwignia co siedzi przy skrzyni(nr. kat.57112705) bez żadnych oporów ręką  chodzi do tyłu(jest w poziomie) i do przodu(jest w pionie). . Może to ona nie działa, może jest już wyrobiona szczęka(nr. kat.57112714 ?


    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie z racji że w moim zetorze czeka mnie generalny remont skrzyni biegów pomyślałem czy dałoby radę włożyć skrzynie od zetora Proximy 90. Z wyglądu są takie same a ta z Proximy ma dodatkowo rewers. Czy jest to wgl możliwe i czy będzie wszystko pasować? Dzięki za odpowiedź 
    • Przez massey3085
      Witam  mam taki problem  z moim zetorem gdy pracuje z opryskiwaczem rozlancza mi wom zatrzask sprawdzony  na wodziku rowki pod zatrzask  też ok  
      Czy wymienię ta przesowke która łączy  walki beż wyciągania  kosza  salelit  bo to jest dosyć  długa tuleja  i niewiem czy taka operacja jest możliwa beż dużego rozbierania  ciagnika 
    • Przez mariusz93
      Witam. Jestem nowym użytkownikiem. Otóż mam pewien problem.Posiadam Zetora 7711. Ostatnio chcieliśmy odpalić z ojcem ciągnik z zaciągu(słaby aku).Nie był odpalany od listopada. Podczas próby odpalenia zgineły biegi. To znaczy biegi normalnie wchodzą ale ciągnik nie chce wcale jechać. Co może być przyczyną? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj