uzytkownik77

Claas Dominator 86/96 - rozmiar przednich opon

Polecane posty

Cześć,
Orientuje się ktoś może jakie maksymalnie szerokie opony można założyć na oryginalne, standardowe felgi w Dominatorze 96? Z tego co wiem Dominator 86 ma tę samą konstrukcję napędu jezdnego, więc pewnie i te same możliwości konfiguracyjne.
Aktualnie mam opony 23.1R26 Dunlop, ale już powoli bieżnik na nich zanika, a niestety Dominator na słabych oponach nie bardzo chce się wyskrobać na górkę, na którą inne kombajny wjadą bez problemu. Muszę się ratować możliwie szerszymi oponami jak jeżdżę na pagórkowate usługi. 😀
Co ciekawe, według deklarowanego rozmiaru te opony powinny mieć 58 cm szerokości, a tak naprawdę mają zaledwie 54 cm w najwyższym punkcie bieżnika. Nie wiem skąd taka rozbieżność. Jest też możliwość zmiany na 28.1R26, ale to już większa inwestycja - musiałbym kupić cały zestaw i ciężko je znaleźć.
I co najważniejsze - jakie marki brać pod uwagę? Rozbieżność cenową widzę od 3 do 15 tysięcy za sztukę. A może ma ktoś z was coś takiego na sprzedaż? :D

Uziu92    6354

ja mam 700 mm szerokości i wszystko się mieści , tylko felgi już są szersze

No właśnie tak mi się wydaje, że u ciebie są te szersze pod 28.1 

One dużo wystają poza obrys kombajnu? Bo tak się zastanawiam czy jak je założę to wjadę do garażu. Może wziąłbym je też pod uwagę jakby się trafiły :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    6354

sporo wystają , pewnie ok. 30 cm , do schodków musi być przedłużenie podestu.

A możesz mi powiedzieć jakie masz oznaczenie felg do tych opon? Pomoże mi to w poszukiwaniach, bo były różne szerokości. Teraz mam DW 16x26 i zastanawiam się czy są w ogóle od tego kombajnu. 

Uziu92    6354

jak będę na wsi to sprawdze czy jest jakieś oznaczenie i napisze

andrzej78    204
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, uzytkownik77 napisał:

Teraz mam DW 16x26 i zastanawiam się czy są w ogóle od tego kombajnu. 

Typowa felga do opon 23,1-26.

2 godziny temu, uzytkownik77 napisał:

No właśnie tak mi się wydaje, że u ciebie są te szersze pod 28.1 

One dużo wystają poza obrys kombajnu? Bo tak się zastanawiam czy jak je założę to wjadę do garażu. 

Znajomy ma w kombajnie NH TX kapcie 800/65-32 i aby wjechać do garażu zmienia jedno koło na węższe.Kombajn ma ponad 3,5 m szerokości po oponach .

Edytowano przez andrzej78

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

jak będę na wsi to sprawdze czy jest jakieś oznaczenie i napisze

Super, dziękuję. 

@andrzej78,

Właśnie widzę na różnych ogłoszeniach jeszcze rozmiary 18x26 i 20x26 do Claasa. 

800 to już by mi bardzo utrudniło. Do jednego kawałka mam dojazd między ogrodzeniami równo 3,4 m. Ale na pewno mokry teren nie robi wrażenia na kombajnie :D

Edytowano przez uzytkownik77

Uziu92    6354

ja swoim w tym roku na mokrym polu przechodziłem, woda spod kół chlapala, przednie koła po wierzchu a tył koleinę rżnął prawie po os

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mc3
      Witam, podsiewacz w Dominator 86 ociera jedna strona z przodu przy skrzyni biegów o obudowę kombajnu drewnianą panewką ( slizgiem), co może być przyczyną? Nie zauważyłem luzów na wieczakach z przodu, dlaczego sie przesunął w jedną stronę? 
    • Przez Mc3
      Witam, czy dominator 86 posiada kłosownik, jeżeli tak to jak go się wysuwa, załącza? 
    • Przez Mc3
      Witam, podpowie mi ktoś jak sprawdzić na postoju luzy na koszu sitowym, w jakim są stanie łożyska od niego, jak również na jego ramionach napędowych , w claas dominator 86? 
    • Przez Paweł0411
      Witam wszystkich, jest to pierwszy mój post tutaj i bardzo bym prosił o pomoc. Mianowicie chcę zmienić swój kombajn ( posiadam Claas Dominator 96 ze skrzynią manualną) na nowszy model np Dominatora 98 lub 88. Większość z tych maszyn jest już na hydrostacie. Wszystko fajnie się spisuje podobno i lepiej się pracuje na hydrostacie tylko u mnie jest mały problem bo jestem osobą po wypadku w której straciłem prawą rękę. Tutaj jest teraz moje pytanie czy idzie jakoś coś pokombinować by np zrobić sterowanie jazdą kombajnem np nogą? Bo podejrzewam że jazda takim kombajnem z hydrostatem lewą ręką i kierowanie będzie bardzo kłopotliwe. Proszę o jakieś porady lub ewentualnie jakieś pomysły. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Piterc330
      Witam szukam instrukcji obsługi do claasa mercatora s, obojętne w jakim języku 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj