Adi2006

Ubytek płynu chłodzenia

Polecane posty

Adi2006    0

Witam zauważyłem niski stan płynu chłodzenia i delikatny wyciek co widać na zdjęciu jakie mogą być przyczyny w tym miejscu?

20220108_125917.jpg

20220108_125907.jpg

20220108_125923.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Jeśli to jest płyn i jest to na rurze wydechowej, to można by podejrzewać pęknięcie głowicy przy kanale wylotowym spalin, lub uszczelkę pod głowicą. Jak odkręcisz kolektor wydechowy, być może uda Ci się zdiagnozować, gdzie i z którego cylindra jest ten wyciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Pod turbiną , obok kolektora wydechowego  to nie jest przypadkiem  chłodnica EGR ( niezbyt wyraźnie widać), radził bym od tego zacząć przed poważniejszą demolką silnika. Chociaż uwzględniając czas jaki upłynął od wpisu to może być  "" musztarda po obiedzie".

To że płyn wycieka ( a nie jest odparowany) może świadczyć o nieszczelnej chłodnicy EGR. I tamtędy  płyn dostaje się do kolektora wydechowego.

 

Edytowano przez andrzej78
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

@andrzej78 

Dobra myśl z tą chłodnicą EGR.

Autor tematu powinien poinformować co zdiagnozował, pomimo tego że od wpisu już trochę czasu upłynęło. Dobrze byłoby się dowiedzieć co jest przyczyną wycieku, w tym jak widać ze zdjęć nowym silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi2006    0

Dopiero jutro będę brał sie za rozkręcanie i najpierw sprawdze tą chłodnice egr , bo płyn przedostaje sie ale bardzo powoli jest odparowywany przez co leci przez złączke turbiny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi2006    0

Claas axion 840, ale najpierw przed rozkręceniem sprawdzę testerem do uszczelek głowicy i chociaż coś będzie wiadomo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Można sprawdzić bo trzeba wyczerpać wszelkie możliwości weryfikacji, ale wiele bym się nie spodziewał. W zależności od ciśnienia panującego w układzie chłodzenia jak też ciśnienia w kolektorze, przy nieszczelnej chłodnicy EGR nie tylko płyn może przedostawać się do kolektora ,ale też gazy mogą przedostawać się do płynu .

Wówczas tester może wskazywać na obecność CO2 w układzie chłodzenia, mimo sprawnej uszczelki.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolek132
      Witam mam problem wyskakuje mi błąd 337 wtedy ciągnik przestaje jechać i tylko na niektórych biegach 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj