Polecane posty

Mateusz100    10

Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

zaprowadz ciagnik do elektryka bo nie znasz sie na tym a zakladasz tematow na forum jezeli sie robi modernizacje elektryki to zaczyna sie od alternatora i wyrzuca pradnice a ty chcesz sobie lampkow ledowych nazakladac


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciężko zrozumieć o co ci chodzi . jak dobra prądnica to czemu ma nie odpalić chyba że zostawisz włączone światła na zgaszonym . czemu miało by to nie działać jedynie izolacja jak się gdzies przetrze można by dać bezpiecznik przy samym prądzie i hebel na minus i wyłączać prąd do pewność . jeszcze możesz dać przekaźnik przy rozruszniku załączany stacyjka i wsumie najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdyby prądnica była taka cudowna to by do dziś to montowali, jednak prądnica wzbudza sie przy większych obrotach niż alternator oraz słabo ładuje na niższych obrotach co przekłada się na gorsze ładowanie gdy ciągnik pracuje na obrotach jałowych w połączeniu z oryginalnym regulatorem to jest klapa po całości. Wiem że kiedyś tak ludzie jeździli, jeździli bo nie było wyjścia. Alternator kosztuje 100zł, i normalna instalacja na przekaźniku z chińskimi ledami to również 100zł.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10
3 godziny temu, wojtal24 napisał:

zaprowadz ciagnik do elektryka bo nie znasz sie na tym a zakladasz tematow na forum jezeli sie robi modernizacje elektryki to zaczyna sie od alternatora i wyrzuca pradnice a ty chcesz sobie lampkow ledowych nazakladac

czego ty gościu nie rozumiesz co sie do ciebie mówi powiedz mi chłopaku??? pisze jak byk kur... że muszę założyć alternator a ty sam mi wciskasz jakiś kit że zakładam, a nie mam alternatora no jprd...... nie wiesz co napisać to weź wogóle się nie odzywaj ....

3 godziny temu, Kacperkuj-pom napisał:

ciężko zrozumieć o co ci chodzi . jak dobra prądnica to czemu ma nie odp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

nie napinaj sie, bo aby forum zasmiecasz tematami o starym ursusie ktore zakladasz co kilka dni (dobrze ze zdalne lekcje sie koncza) nie ogarniasz to zaprowadz do elektryka i po sprawie, tam sa cztery kable na krzyż. a chlopaczki to moze z toba chodzili do gimnazjum😉

  • Haha 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Oglądał sobie yutuba i ktoś tam coś tam dłubał i świeci . A teraż lajki za pomysł . Chcesz ledy to z plusa po stacyjce przez bezpiecznik i przełącznik masz prąd. Ew.zintegrowane z światłami pozycyjnymi . Zależy co sobie zamarzysz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10
16 godzin temu, wojtal24 napisał:

nie napinaj sie, bo aby forum zasmiecasz tematami o starym ursusie ktore zakladasz co kilka dni (dobrze ze zdalne lekcje sie koncza) nie ogarniasz to zaprowadz do elektryka i po sprawie, tam sa cztery kable na krzyż. a chlopaczki to moze z toba chodzili do gimnazjum😉

no tak ta kzdalne chyba ty za 20 lat też będziesz mi pisał ze chodzę do szkoły i nie mam jeszcze 18 lat jo? za 30 lat też będziesz pisałdo mnie jakbym miał 15 lat albo mniej  poprostu śmiech na sali .... zastanów się z kim piszesz i w jaki sposób bo ty to na pewno nie jkestes dorosły jeśli co chwile masz czas na komentowanie różnych postów i wszędzie cię pełno no ciekawe, 

14 godzin temu, jacek3773 napisał:

Oglądał sobie yutuba i ktoś tam coś tam dłubał i świeci . A teraż lajki za pomysł . Chcesz ledy to z plusa po stacyjce przez bezpiecznik i przełącznik masz prąd. Ew.zintegrowane z światłami pozycyjnymi . Zależy co sobie zamarzysz .

dobra już nie ważne i tak nikt nie pomoze myślałem że ktos podsunie pomysł jakis  ciekawy ale widzę zę nie i tak zrobię po swojemu trudno.. kilka miesięcy temu też przerabiałem ten temat  taki wojtek zaczął mnie wyzywać i gadać ze zakładam tematy i co teraz po długhim czasie znów się wewala w nie swoje sprawy i tematy i na mnie gada wyzywa i pisze bezsensu.... nie rozumiem dl;aczego na tym forum nie wprowadzili możliwości blokowania co niektórych byłby spokuj chociaż i by nie wypisywali do mnie co chwila tacy jak on i nie musieli widzieć moich postów i innych żenada

Edytowano przez Mateusz100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@jacek3773 jedz załóż mu instalacje do traktora to mu pomożesz 😁😁😁😁

  • Like 1
  • Sad 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Ciągnąć prąd od rozrusznika to niepotrzebna komplikacja, lepiej zrobić tak jak kolega powyżej radzi, wziąć prąd ze stacyjki, wyciągasz kluczyk i wszystko gaśnie,nie ma problemu ze zostawisz na światłach i nie odpali. Bezpiecznik ok 10A i przełączniki też co najmniej 10A co by dłużej podziałało. Żeby nie bawić się w puszki instalacyjne to możesz je wstawić w oryginalna deskę rozdzielcza, albo zamontować u góry w kabinie. Ważne jest dobrze złapać punkt masowy i do każdej lampy pociągnąć plus i minus. Ja mam c-360 założone 4 halogeny z żarówkami H3 i spokojnie to na prądnicy śmiga więc 60 Wat spokojnie pociągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2
Napisano (edytowany)

Jakie teraz ceny za elektrykę w Małopolsce ? Za samą robociznę bez materiału . I cena Netto ktoś chętny na taką fuchę między styczniem a marcem może być sobotami.. pytam orientacyjnie czy jest sens tak szukać czy brać od razu profesjonalną firmę z gwarancją.

Chcę też zamontować profesjonalny monitoring:

https://supertechnology.pl/kamery-dahua-najwazniejsze-informacje-o-produktach/

I brałem tutaj pod uwagę kamery Dahua. Jakieś opinie na ich temat?

 

 

Edytowano przez katter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10
9 godzin temu, katter napisał:

Jakie teraz ceny za elektrykę w Małopolsce ? Za samą robociznę bez materiału . I cena Netto ktoś chętny na taką fuchę między styczniem a marcem może być sobotami.. pytam orientacyjnie czy jest sens tak szukać czy brać od razu profesjonalną firmę z gwarancją.

 

 

o jakiej elektryce mówisz? Bo chyba nie o takiej co znajduje sie w ciągnikach kombajnach czy ŁADOWARKACH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

Przecież to reklama, napisał cokolwiek i podrzucił link, jak w większości swoich postów, odkopując tematy sprzed 2 i więcej lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
    • Przez Rafał2222
      Witam. Co raz bardziej rozrusznik w moim zetorze 5011 zaczyna wariować, tzn że chcę go zapalić wciskam start, ledwo kręci i puszczam start i naciskam  ponownie kręci dużo lepiej i pali. Czasami jest tak że jak w cisnę start to zaiskrzy aż. I teraz tak aku nowy. I ta śruba od elektromagnesu co idzie do rozrusznika nie ta od akumulatora tylko ta dolna jest skorodowana, to może robić taki efekt jak opisywałem? 
    • Przez dobcio0821
      Napisano Listopad 26, 2020 Witam.
      Przeglądam różne posty ale niemoge znaleźć rozwiązania. Wczoraj chciałem zmienić pradnice na alternator AGH. Instalacje mam nową (pod alternator). Wszystko podłączyłem według schematu. Akumulatory zamienione i jest minus na masę. 
      Kabel czerwony podłączyłem tam gdzie przewód plusowy na rozruszniku i do 30 na stacyjce, a kabelek szary od kontrolki do konektora w alternatorze. 
      Problem zaczyna się jak chce podłączyć kabel plusowy między rozrusznikiem a alternatorem, porostu iskrzy.  Kolega sąsiad podjechał swoim traktorem też z zamontowanym alternatorem aż jest zdziwiony czemu iskrzy. Na krótko kablami spróbowaliśmy podpiąć masę do masy traktorów i od jego rozrusznika do alternatora i też iskrzy. Czy to może być wina alternatora? Dawać go na reklamację czy może jednak coś jest źle podłączone? Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj