asaledr

Oprysk pola i korzeni

Polecane posty

asaledr    10

Witam,

 

Potrzebuje coś dobrego i niezbyt wysokiej cenie do oprysku 0,5ha pola.

Była wycinana aronia, zostały pnie i na wiosnę pasuje to opryskać żeby nie odrastały nowe pędy i też coś co będzie powodować szybszy rozkład korzeni. To była już aronia kilkunastoletnia więc system korzeniowy na pewno jest ciekawy.

Dodatkowo chcę opryskiwać całę pole żeby nie rosła tam trawa. Nie mam już żadnych maszyn, plus teren jest bardzo nieciekawy, całość bedę opryskiwać ręcznie opryskiwaczem akumulatorowym.

Nie chcę też żeby to bardzo negatywnie wpływało na ziemię bo planuje za rok, dwa sadzić na działce drzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25608

Trzeba było opryskał stężonym glifosatem rany po cięciu bezpośrednio po skoszeniu. Przez zimę glifosat robiłby robotę.

Teraz to możesz tępić nowe odrosty a te będą rosły jak szalone.

Do tego glifosat chyba już 700zł za 20l kosztuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asaledr    10

To styczeń dopiero może by teraz dać to jeszcze coś zadziała?

One były cięte mulczerem więc z miejsca oryginalnego pnia, korzenia pewnie nic nie wyrośnie bo to takie zmiażdzone jest, pewnie obok będzie puszczać pędy

 

Glifosat 700zł ale to może na 0,5ha nie trzeba mi takiego dużego bo i tak to się rozcięcza, nie sprzedają jakoś po 2-3 litry? Albo może Rundap? Czy to za słabe?

Edytowano przez asaledr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asaledr    10

Ten pierwszy produkt to ile razy trzeba będzie go w roku stosować, aby "zabił" pozostałości podziemne rośliny? Czy może on tak mocny że 1 dawka będzie zabójcza?

 

A ten nawóz to do czego mi? Czy on może też jakoś wpływa na niszczenie korzenii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5014

Poczekaj jak wiosną puści odrosty i wtedy opryskaj. Powinno załapać. Teraz to już pędy przyschły i nie poprowadzą oprysku do korzenia. 

P.S. Rundap to właśnie glifosat. Te pierwsze to nazwa handlowa, a drugie to substancja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25608
15 minut temu, asaledr napisał:

Ten pierwszy produkt to ile razy trzeba będzie go w roku stosować, aby "zabił" pozostałości podziemne rośliny? Czy może on tak mocny że 1 dawka będzie zabójcza?

 

A ten nawóz to do czego mi? Czy on może też jakoś wpływa na niszczenie korzenii?

Glifosat to substancja aktywna roundupu. 

Siarczan smonu fodajesz w celu wzmocnienia działania i ewentualnego obniżenia dawki. 

Aronia jest tak żywotna że po mulczerze odbije dziesiątki czerwonych pędów.

Na jednym zabiegu się nie skończy. Gdyby to było zrobione na świeże poszarpane rany to  zimą by ładnie działało.

Teraz musisz czekać aż odbije i wykształci liście, bo musi mieć czym wchłonąć oprysk.

Czyli pewnie maj.

Dawkę to bym dał stężoną nawet i 8l/ha.

Możesz też próbować z opryskami na kukurydzę typu Lumax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asaledr    10

Ta aronia w pewnym sensie była już martwa bo rosła tak od kilkunastu lat na nieużytku więc zarośnięta była krzewami, trawami na 0,5 metra wysokości. Sama aronia urosła na wysokość 4-5metrów, ale to były suche patyki, nie wiem czy liście puszczała ale owoców to na pewno nie było. Może skoro to takie suche i martwe było to liczę że nie będzie już tak puszczać pędów.

A myślicie, że jak cały ten rok będę tak pryskać to na wiosnę przyszłego roku 2023 będzie można już sadzić drzewa/las?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5014

Teraz to odmłodziłeś plantacje i będzie rosła jak głupia. Łącznie z tymi wszelkimi krzewami. Trzeba opryskać jak wypości nowe pędy i liście. Wtedy jeden zabieg, ewentualnie drugi na poprawkę powinien wystarczyć. A co będzie wiosną 2023 to zobaczysz. Może i już przepróchnieje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Trzeba było czepiać linę do ciągnika i ich wyrywać w całości a jak przycięte to będzie się teraz to wszystko mlodzić a korzenie tak szybko nie zgniją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj